اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت از طریق بورس/ 30 میلیارد دلار برای تکمیل پروژه‌های پتروشیمی لازم است نیویورک‌تایمز | سند توافق ایران-چین ضربه سنگینی به سیاست‌‌های ضدایرانی ترامپ است استقلال همچنان در سراشیبی سقوط/ فقط دو امتیاز از چهار بازی آخر! انتخابات پویا ۷| پرونده ویژه اصلاح نظام انتخابات؛ رئیس‌‌جمهور آینده؛ خروجی قانون انتخابات فعلی یا بعدی؟ / فرصت‌سوزی دولت در لایحه‌‌ جامع انتخابات هرکاری که به نفع ملت ما باشد دشمن با آن مخالفت می‌کند/ بنیاد مستضعفان مثل همه بنگاه ها مالیات می دهد
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر: 70608
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
تور مجازی؛

قنات تاريخي ابراهيم آباد اراك

قنات ابراهيم آباد اراك به عنوان نخستين اثر تاريخي استان، در فهرست آثار جهاني به ثبت رسيده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ قنات ابراهيم آباد اراك جزء قديمي ترين قنات هاي كشور است كه تاريخچه آن به قرن ششم و هفتم هجري قمري و در واقع 800 سال قبل بازمي گردد.

قنات ابراهيم آباد به طول يازده كيلومتر از كوه هاي هفتادقله اراك سرچشمه گرفته و تا روستاي ابراهيم آباد ادامه مي يابد و تفاوت آن از ساير قنات ها پيشينه و قدمت تاريخي بالاي آن است.

قنات ابراهيم آباد اراك در سال 1393 به عنوان اثر تاريخي ملي به ثبت رسيده است.

انتهای پیام/

captcha