زندگی فاطمه زهرا(س) در تاریخ، یک نقطه درخشان و استثنایی است/ چرا پیامبر دست دخترش را بوسید حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند اقیانوس هند زیر سایه موشک‌های بالستیک سپاه/ اهداف دریایی از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری منهدم شدند خبر مهم در اردوی سرخ ها؛ پرسپولیس به جام باشگاه‌های جهان می‌رود؟! سکوت رسانه‌های غربی در قبال مرگ و میر ناشی از واکسن فایزر رئیسی: ۳۰ هزار نفر به قشم رفته‌اند! هر پیک مساوی است با ۸ تا ۱۰ هزار مرگ / مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد کشف 10 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در فراهان مکتب و مسیر شهدا برای جامعه و مردم امیدآفرین و نشاط بخش است شهدا نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر قدرت های استکباری هستند بنزین تشویقی ایام کرونایی صحت ندارد / سهمیه بندی بنزین تغییر نکرده است
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
کد خبر: 70607
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
تور مجازی؛

اولین موزه روستایی استان مرکزی

موزه مردم‌شناسی روستای ابراهیم شهرستان اراک که حمام تاریخی ابراهیم بوده با تهیه طرح مطالعاتی به صورت کامل مرمت شده و کلیه مقاوم سازی های آن صورت گرفته است

به گزارش دیار آفتاب؛ موزه مردم شناسی که حمام تاریخی ابراهیم بوده با تهیه طرح مطالعاتی به صورت کامل مرمت شده و کلیه مقاوم سازی های آن صورت گرفته است. همچنین مجوز موزه داری و مجموعه داری آن نیز صادر شده تا اولین موزه روستایی استان مرکزی شکل گیرد.

این بنای تاریخی به ‌سبب همجواری قنات ابراهیم‌آباد (تنها اثر ثبت جهانی استان) از جایگاه مهمی برخوردار است و می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری روستایی استان تبدیل شود.

بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۵۰ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

روستای ابراهیم‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک واقع در دهستان مشک‌آباد است که دارای یک‌هزار و ۳۸ نفر جمعیت در قالب ۵۴۲ خانوار است.

انتهای پیام/

captcha