درخواست خانواده شهدای ترور خوزستان از سفرای دانمارک و هلند تیرهای سیاه‌نمایی در چلّه کمان حجت‌الاسلام زائری دولت‌ها با افزایش تورم دست در جیب مردم می‌کنند/ سیاست‌های اقتصادی در جهت منافع ثروتمندان است همه چیز در مورد پرونده متهم ۱.۵ میلیارد دلاری/ حامیان اسدبیگی چه کسانی هستند؟ مجوزهای عجیب شورای عالی شهرسازی به برج سازی در پادگان ۰۶ تهران گفتگو|جمشیدی: انتخابات آینده زیر تابلوی اصولگرا-اصلاح‌طلب نیست «در آغوش قلب‌ها» روایتی از سربازان امام خمینی (ره) در آن سوی مرزها گزارش| کمیسیون‌های اقتصادی مجلس خالی از اقتصاددانان / وقتی اقتصاد در کمیسیون‌های مجلس رنگ باخت برگزاری میزگرد تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) برای نسل نوجوان محصور کردن امام در زمان خودش ظلم بزرگی است/ دشمنان داخلی و خارجی با کمک هم به دنبال تحریف امام هستند/ وظیفه انقلابیون، بازخوانی مکتب امام
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد خبر: 70607
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
تور مجازی؛

اولین موزه روستایی استان مرکزی

موزه مردم‌شناسی روستای ابراهیم شهرستان اراک که حمام تاریخی ابراهیم بوده با تهیه طرح مطالعاتی به صورت کامل مرمت شده و کلیه مقاوم سازی های آن صورت گرفته است

به گزارش دیار آفتاب؛ موزه مردم شناسی که حمام تاریخی ابراهیم بوده با تهیه طرح مطالعاتی به صورت کامل مرمت شده و کلیه مقاوم سازی های آن صورت گرفته است. همچنین مجوز موزه داری و مجموعه داری آن نیز صادر شده تا اولین موزه روستایی استان مرکزی شکل گیرد.

این بنای تاریخی به ‌سبب همجواری قنات ابراهیم‌آباد (تنها اثر ثبت جهانی استان) از جایگاه مهمی برخوردار است و می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری روستایی استان تبدیل شود.

بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۵۰ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

روستای ابراهیم‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک واقع در دهستان مشک‌آباد است که دارای یک‌هزار و ۳۸ نفر جمعیت در قالب ۵۴۲ خانوار است.

انتهای پیام/

captcha