هرکاری که به نفع ملت ما باشد دشمن با آن مخالفت می‌کند/ بنیاد مستضعفان مثل همه بنگاه ها مالیات می دهد لیگ کشتی مانند لیگ فوتبال/ پروتکل‌های خاص برای برگزاری لیگ سپاه از هیچ رسانه‌ و خبرنگاری شکایت نکرده است ذخیره بنزین کارت‌های سوخت چه می‌شود؟ زنان غربی هم به ضرورت حجاب پی برده‌اند/ آیا مقایسه معضلات اقتصادی با جرم بی‌حجابی، قیاس درستی است؟ استفاده از طرح شلوار بختیاری برای برند مد و لباس فرانسه! قیمت روز گوشی موبایل در ۲۲ تیر ارگان شهرداری: کارآمدی مجلس از افزایش قیمت دلار و سکه مشخص است!/ سه‌گانه \\ پرونده ویژه | خوابگاه متاهلی وقتی نهاد رهبری پا به میدان می‌گذارد / رستمی: تشکیل ستاد ازدواج بخشی از مشکل اسکان دانشجویان متاهل را حل می‌کند انتشار گزارش پیشرفت تحقیقات سانحه هواپیمای اوکراینی/سازمان هواپیمایی: خطای انسانی عامل بروز حادثه بود
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
کد خبر: 70606
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
معاون استاندار مرکزی؛

بازسازی 15 درصد از منازل روستایی استان مرکزی از مهمترین اتفاقات سال 98 بود

زندیه وکیلی معاون عمراني استانداري استان مركزي گفت: یکی از مهمترین اتفاقات عمرانی در سال گذشته این بود که 10 هزار واحد مسکونی بازسازی شدند این رقم 15 درصد کل منازل روستایی در استان مرکزی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛سال 98 با تمام خوشی ها و ناخوشی های خود گذشت. استان مرکزی نیز در این سال درگیر حوادث و وقایع تلخ و شیرین بسیاری بود که بازخوانی آنها خالی از لطف نیست چرا که اکنون با گذشت قریب به یک سال بهتر می توان در مورد اخبار آن روز قضاوت کرد.

در همین راستا پایگاه خبری دیار آفتاب؛ در سلسله گفتگوهایی به تلخی ها و شیرینی های سال 98 می پردازد؛

مهدي زندیه وکیلی معاون عمراني استانداري استان مركزي در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اتفاقات سال 98 در کشور و استان مرکزی گفت: ابتدای سال 98 را با بارندگی های سیل آسا که در بسیاری از نقاط کشور داشتیم شروع کردیم و از همان ثانیه های ابتدای شروع سال در ستاد مدیریت بحران استان مشغول خدمت رسانی بودیم به شکلی که در عرض 24 ساعت 8 جلسه مدیریت بحران برگزار کردیم.

وی افزود: نتیجه این اقدامات مدیریت صحیح بر سیل شد که خوشبختانه هیچ گونه آسیب جانی را در استان شاهد نبودیم و آسیب های مالی را هم تا حد ممکن کاهش دادیم و از بسیاری استان های دیگر خسارت ها کاهش پیدا کرد.

معاون عمراني استانداري استان مركزي با اشاره به برکات بارش های باران در ابتدای سال 98 بیان کرد: از جهتی دیگر بارندگی های زیاد در استان سبب شد کمبود آبی که در استان شاهد بودیم برطرف شود.

وی با بیان اینکه مردم استان مرکزی در کمک به سایر مناطق آسیب دیده خوش درخشیدند، گفت: اما متأسفانه خسارت های زیادی به برخی هم وطن هایمان در استان های دیگر سبب متأثر شدن ما شد و همین موضوع سبب شد سیل کمک ها از سمت استان مرکزی به این مناطق برده شود و یا معین استان های همجوار همچون لرستان و خوزستان شدیم که توانستیم کارهای بسیار ماندگار انجام دهیم.

زندیه وکیلی با اشاره به اینکه سیل فروردین 98 باعث شد روند بازسازی و تعمیر بسیاری از خانه های روستایی شروع شود، افزود: همچنین در استان مرکزی نیز اقدامات بسیاری را بعد از سیل در دستور کار قرار دادیم که بازسازی بیش از 10 هزار واحد مسکونی در روستاها بود که حدود 5 هزار آنها در سیل آسیب دیدند که خوشبختانه تسهیلاتی از سمت دولت برای آنها دیده شد و اینها بازسازی شدند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اتفاقات عمرانی در سال گذشته این بود که 10 هزار واحد مسکونی بازسازی شدند که این رقم 15 درصد کل منازل روستایی در استان مرکزی هستند که بخشی در سال گذشته و بخشی هم به زودی به پایان می رسند که خوشبختانه تعدادی از این واحدها مربوط به افراد کم بضاعت و مستضعف بوده است که می توان این موضوع را اتفاق خوبی در سال 98 نامید.

معاون عمراني استانداري استان مركزي با اشاره به شهادت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: اما متأسفانه تلخ ترین اتفاقی در سال 98 افتاد شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی بود که با توجه به خدمات شایسته ای که ایشان از خود به جای گذاشته بود و عمر 40 ساله خود را در راه دفاع از اسلام و انقلاب گذاشته بود شهادت ایشان حادثه دردناکی بود.

وی افزود: به دلیل محبوبیت بسیار زیاد این سردار در بین ایرانیان و حتی جهانیان این حادثه یک اتفاق بسیار تلخ برای همه بود و به نوعی همه را داغدار کرد.

زندیه وکیلی با اشاره به یوم الله تشییع پیکر سردار سلیمانی گفت: در راستای شهادت حاج قاسم سلیمانی یک اتفاق بی نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد و آن تشییع باشکوه این سردار اسلام بود که خود یک یوم الله محسوب می شود و ملت ایران و دیگر کشورها با این تشییع میلیونی قدردانی خودشان را از این سردار اسلام نشان دادند.

وی درهم کوبیدن پایگاه عین الاسد را یکی دیگر از شیرینی های سال 98 خواند و افزود: یک اتفاق دیگری که در سال 98 رقم خورد و آن هم به نوعی یوم الله نام گرفت انتقام سختی بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکایی ها گرفت. پایگاه عین الاسد را در هم کوبیدند.

معاون عمراني استانداري استان مركزي با اشاره به اتفاقات عمرانی استان مرکزی در سال 98 عنوان کرد: در نیمه دوم سال 98 در استان مرکزی بخشی از پروژه های نیمه تمام را در استان پیگیری کردیم که به نتیجه برسند و توانستیم اتفاقات خوبی در اتمام و راه اندازی پروژه های راکد انجام دهیم.

وی افزود: در حوزه روستاهای استان تعدادی زیادی از پروژه های عمرانی اجرا و به افتتاح رسیدند و امسال را می توان برای روستاها سال خوبی دانست علیرغم اینکه مشکلاتی در حوزه تأمین منابع داشتیم ولی توانستیم هم از نظر تعداد و هم از نظر نوع پروژه ها کار بزرگی انجام دهیم.

زندیه وکیلی ادامه داد: یکی از پروژه های مهمی که توانستیم آن را اتمام کنیم مرکز درمانی جانبازان بود که سال های سال در حال ساخت بود و همچنین تعداد زیادی از پروژه های شهرداری ها همچون تقاطع های غیر هم سطح و راه های زیاد دیگر نیز به بهره برداری رسیدند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین چند شهر استان نیز طرح های جامع آنها به تصوییب رسید. در مجموع اتفاقات عمرانی استان، چرخ های توسعه عمرانی استان را بهتر به راه انداخت و این چرخه به فضل الهی حرکت خود را در سالجاری متوقف نخواهد کرد.

انتهای پیام/

captcha