بازدید استاندار مرکزی از طرح فاصله گذاری اجتماعی قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور/ طرح غربالگری کار بزرگی است گزارش تصویری| بازدید فرمانده سپاه استان و استاندار مرکزی از کارگاه های تولید ماسک اراک پوستر/ ولادت امام سجاد(ع) بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور در استان تهران افتتاح شد+تصاویر فرضیه ترور بیولوژیکی با کرونا منتفی نیست/ آمریکایی‌ها برای ایرانیان اشک تمساح می‌ریزند ناگفته‌های غسالِ زن از درگذشتگان کرونایی فاطمی‌نیا: درک عظمت حضرت عباس(ع) از عقول ما خارج است حضور تمام عیار سپاه و بسیج در مبارزه با بیماری منحوس/ فعالیت های گروه های مردمی در تامین تجهیزات پزشکی، نشانه ی وحدت ملی و روحیه بسیجی ملت تولید روزانه 30 هزار ماسک در سطح استان توسط گروه های جهادی/ به کارگیری 9 هزار جهادگر در مقابله با ویروس کرونا
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
کد خبر: 70582
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خبر داد؛

کاهش 62درصدی تردد وسایل نقلیه در هفته اول تعطیلات نوروز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: امسال با توجه به هشدار های متعدد مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر در خانه ماندن مردم جهت مقابله با ویروس کرونا، مجموع میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول هفته گذشته با کاهشی 62.28درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص میزان تردد ها در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول تعطیلات عید نوروز، گفت: با توجه به قرارگیری استان مرکزی در کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب کشور، هر ساله یکی از پر تردد ترین جاده ها در ایام تعطیلات عید نوروز مربوط به استان مرکزی بود.

 وی افزود: ولی امسال با توجه به هشدار های متعدد مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر در خانه ماندن مردم و عدم سفرهای غیر ضرور جهت مقابله با ویروس کرونا، میزان تردد وسایل نقلیه در سطح استان با کاهش چشمگیری رو به رو بوده است.

کاهش 62درصدی تردد وسایل نقلیه در هفته اول تعطیلات عید نوروز نسبت به سال گذشته

زندی فر با اشاره به آمار بدست آمده از 62 محور شریانی مجهز به دستگاه تردد شمار آنلاین، ادامه داد: بر همین اساس مجموع میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول هفته گذشته یعنی از روز 28 اسفند ماه لغایت 5 فروردین ماه برابر با یک میلیون و 857هزار وسیله نقلیه بوده که با کاهشی 62.28درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس این آمار 16درصد تردد ها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نداشته است. همچنین میزان تردد اتوبوس ها نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهشی 62.42درصدی مواجه بوده است.

کاهش 69درصدی ورودی و 73درصدی خروجی استان

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ورودی استان کاهشی 69درصدی و خروجی استان کاهشی 73 درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است که نشان از در خانه ماندن عده ای از هموطنان دارد. لذا جا دارد از افرادی که به علت هشدارهای بهداشتی و برای حفظ سلامت و جان خود، امسال را در خانه مانده اند و به سفرهای نوروزی نرفته اند کمال تشکر را داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha