رشد 44 درصد عرضه دام به کشتارگاه‌­‌ها به بهای فلج شدن دامداران تعیین تکلیف طرح سه‌فوریتی مقابله با آمریکا در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی صنایع دفاعی با پیچیده‌ترین دانش و علوم آماده کمک به صنعت خودرو هستند دیپلمات‌ها درباره نتیجه اقدام واشنگتن چه می‌گویند؟ اقتدار و عظمت کشور در سایه خون شهدای والامقام رقم خورده است/برگزاری ۵۰ عنوان برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در فراهان مجوزی برای زائران اربعین از سوی عراق صادر نشده/ ممنوعیت حرکت زوّار به‌سمت مرزهای عراق بیماران بستری در بیمارستان برای بستری رزمندگان مجروح با رضایت خودشان از بیمارستان مرخص می شدند/تنها 10 درصد از مفاهیم دفاع مقدس به جامعه منتقل شده است فوتونیوز| دولت برای پوشش دادن ناتوانی ها به دنبال بهانه تراشی است آمریکا رو به افول است ۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
کد خبر: 70582
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خبر داد؛

کاهش 62درصدی تردد وسایل نقلیه در هفته اول تعطیلات نوروز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: امسال با توجه به هشدار های متعدد مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر در خانه ماندن مردم جهت مقابله با ویروس کرونا، مجموع میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول هفته گذشته با کاهشی 62.28درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص میزان تردد ها در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول تعطیلات عید نوروز، گفت: با توجه به قرارگیری استان مرکزی در کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب کشور، هر ساله یکی از پر تردد ترین جاده ها در ایام تعطیلات عید نوروز مربوط به استان مرکزی بود.

 وی افزود: ولی امسال با توجه به هشدار های متعدد مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر در خانه ماندن مردم و عدم سفرهای غیر ضرور جهت مقابله با ویروس کرونا، میزان تردد وسایل نقلیه در سطح استان با کاهش چشمگیری رو به رو بوده است.

کاهش 62درصدی تردد وسایل نقلیه در هفته اول تعطیلات عید نوروز نسبت به سال گذشته

زندی فر با اشاره به آمار بدست آمده از 62 محور شریانی مجهز به دستگاه تردد شمار آنلاین، ادامه داد: بر همین اساس مجموع میزان تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی در طول هفته گذشته یعنی از روز 28 اسفند ماه لغایت 5 فروردین ماه برابر با یک میلیون و 857هزار وسیله نقلیه بوده که با کاهشی 62.28درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس این آمار 16درصد تردد ها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نداشته است. همچنین میزان تردد اتوبوس ها نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهشی 62.42درصدی مواجه بوده است.

کاهش 69درصدی ورودی و 73درصدی خروجی استان

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ورودی استان کاهشی 69درصدی و خروجی استان کاهشی 73 درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است که نشان از در خانه ماندن عده ای از هموطنان دارد. لذا جا دارد از افرادی که به علت هشدارهای بهداشتی و برای حفظ سلامت و جان خود، امسال را در خانه مانده اند و به سفرهای نوروزی نرفته اند کمال تشکر را داشته باشیم.

انتهای پیام/

captcha