واگذاری ۹۱۷ واحد مسکونی به مددجویان استان مرکزی/ ساخت ۲ هزار مسکن برای نیازمندان آغاز شد هپکو تا پایان سال به تولید انبوه ماشین آلات خواهد رسید/تکمیل پروژه سفر رئیس جمهور به استان به اعتبار۱۳۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد استان مرکزی با 164هزار سالمند سومین استان پیر کشور است/ کرونا عامل آسیب روحی و جانی به سالمندان رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور وارد اراک شد مراسم زیارت اربعین از منازل در سراسر کشور برگزار می‌شود ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
کد خبر: 70580
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
‍ پیشنهادات رئیس اتاق اصناف مرکز استان به استاندار مرکزی در جهت حمایت از اصناف؛

بخشودگی عوارض کسب و پیشه در پی شیوع کرونا در سال 99/ بخشش سه ماه اجاره‌‌بها و یکسال سرقفلی اماکن تجاری وابسته به دولت

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: کلیه نهادها و ادارات دولتی و غیر دولتی و وابسته به دولت که بنحوی مالک واحدهای صنفی اعم از اجاره سر قفلی هستند اجاره ها حداقل به مدت سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه) و سر قفلی املاک به مدت یکسال معاف گردد.

جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ گفت: در راستای حمایت از صنوفی که به واسطه کرونا ویروس متضرر شده اند پیشنهاداتی را به استاندار مرکزی ارائه کردم امید است با تصویب و همراهی با اصناف آسیب دیده استان در این مقطع زمانی باعث جلوگیری از ورشکستگی و آسیب های جدی به واحدهای صنفی استان باشیم

زند با اشاره به اینکه پیشنهادات حمایت از صنوف استان در قالب هشت بند به استاندار ابلاغ شده است اظهار کرد: در راستای حمایت از صنوف لازم است کلیه ادارات دولتی، سازمان ها و بانک ها به غیر از ادارات و سازمان های خدمات رسان تا 15 فروردین همچون اصناف تعطیل گردد و در صورت باز بودن بانکها از برگشت چک ها خوداری و هزینه ای دریافت نگردد.

وی ادامه داد: همچنین کلیه سازمان ها و نهادها و ادارات دولتی و غیر دولتی و وابسته به دولت که بنحوی مالک واحدهای صنفی اعم از اجاره سر قفلی هستند اجاره ها حداقل به مدت سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه) و سر قفلی املاک به مدت یکسال معاف گردد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: کلیه مالکان که به نحوی در این مدت اجاره بهای خود را به مستاجر بخشیده اند در جهت همراهی و تشویق توسط اداره کل امور مالیاتی میزان بخشش در قالب کمک به رفع بیماری کرونا از درآمد مشمول مالکان صنفی در سال های 98 و 99 کسر گردد.

زند اضافه کرد: لازم است کلیه کارگران واحدهای صنفی از تاریخ اول اسفند 98 الی 31 اردیبهشت 99 به دلیل  تعطیلی و یا عدم امکان پرداخت حقوق کارگر توسط کار فرمایان صنفی نسبت به پرداخت حقوق  آنان از صندوق بیمه بیکاری اقدام گردد.

وی ادامه داد: همچنین کلیه واحدهای صنفی داری پروانه کسب که به هر نحو از بانک ها تسهیلات اخذ کرده اند اقساط تسهیلات آنها به مدت سه ماه به انتهای دوره اقساط منتقل گردد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی اضافه کرد: کلیه واحدهای صنفی فعال که تسهیلات مرتبط با مشاغل خود اخذ نموده اند حداقل 5 درصد از سود تسهیلات آنها بخشیده شود.

زند به بخشودگی عوارض شهرداری های استان اعم از کسب و بهای خدمات در سال 99 اشاره کرد و گفت: همچنین لازم است درآمد مشمول مالیات اصناف استان مورد تجدید نظر جدی قرار گرفته و سال 98 و 99 از حداکثر معافیت و بخشودگی برای صنوف منظور گردد.

وی درنهايت خواستار تجديد نظر در خصوص بخشنامه اعلامي از سوي بانك مركزي واصلاح تعدادصنوفي كه از ويروس كرنا اسيب ديده شدند 

انتهای پیام/

captcha