علی کریمی: هیچ پیشنهادی از هیچ جایی ندارم نامه بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رد FATF عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر احمدی‌نژاد و ترور آرمان‌های سوم تیر مبادله رمز ارزها در کشور ممنوع است ریز و درشت طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی/ جایگزین نسخه الکترونیکی در روزهای قطع اینترنت چیست؟ تعبیر وارونه خواب‌های برجامی رئیس دولت تدبیر/ آقای روحانی؛ بالاخره فقط ترامپ علیه برجام بود یا همه دنیا؟! الزام واشنگتن به پرداخت ۱.۳ میلیون دلار خسارت به صدا و سیما/ ماجرا از چه قرار است؟ تشکیل تیم های ارزیابی دستگاه های اجرایی از سال آینده دراستان مرکزی
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۷
کد خبر: 70520
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
دانستی‌های کارگری؛

تأمین وسیله ایاب و ذهاب برای کارگران وظیفه چه کسی است؟

درباره قوانین مربوط به تأمین وسیله ایاب و ذهاب برای کارگرانی که محل اسکان شان تا محل کار فاصله زیادی دارد، بیشتر بدانید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار  حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مفهوم ایاب و ذهاب مشخص است و برای رفت و برگشت به محل کار پرداخت می شود و در قانون کار نیز الزامی به پرداخت مبلغ ایاب و ذهاب نیست.

طبق ماده ۱۵۲ قانون کار، کارفرمایان کارگاه‌هایی که دور هستند و وسیله نقلیه عمومی برای مسیر کارگاه تکافو نمی‌کند، به تأمین وسیله نقلیه مناسب مکلف شده‌اند.

حال چنانچه در محلی که شما در مأموریت هستید و از محل اسکان تا محل کار فاصله زیاد باشد، کارفرما مکلف به تأمین وسیله نقلیه است، اما چنانچه در محل اصلی کار پرداخت هزینه ایاب و ذهاب توافق و یا عرف شده باشد نباید قطع شود.

باید توجه داشت که مدت قرارداد کار و شرایط کارگاه نیز در پرداخت این مبلغ می‌تواند تأثیر داشته باشد.

انتهای پیام/

captcha