تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
کد خبر: 70478
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷

چگونه روزهای خوبی را در تعطیلات نوروز سپری کنیم؟

یک روانشناس درباره چگونگی گذراندن روزهای خوب در تعطیلات نوروز امسال توضیحاتی داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ یاسر مهدویان روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گذراندن روزهای خوب در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: زندگی به نوعی هنر است و برای بهتر زندگی کردن باید هر لحظه این هنر را بیشتر از قبل یاد بگیریم تا بتوانیم از لحظه‌های خود لذت ببریم.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائلی که باید بدانید همگام سازی خویشتن با شرایط پیرامون است، افزود: بسیاری از مردم زمانی که مشکلاتی برایشان رخ می‌دهد یا شرایطی ایجاد می‌شود که زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اولین واکنشی که نشان می‌دهند عصبی بودن و تنش‌های عصبی است.

مهدویان با اشاره به اینکه بهترین عملکرد در زمان ایجاد شرایط نامناسب، در ابتدا پذیرفتن شرایط و بعد از آن تبدیل کردن شرایط به فرصت است، ادامه داد: سال‌های سال است که با فرا رسیدن عید نوروز مهمانی‌ها شروع می‌شود و همه به دید و بازدید می‌رویم و بسیاری مسافرت می‌کنند و از محیط و طبیعت لذت می‌برند و به طور کلی خود را از نظر روحی بازآفرینی می‌کنند، اما امسال شرایط متفاوت است.

این روانشناس با بیان اینکه باید پذیرفت که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در خانه ماندن بهترین کار است، گفت: عید امسال به درون زندگی خودتان سفر کنید و از تمام عملکرد‌های زندگیتان بازدید کنید، نیازی نیست برای بازآفرینی خود به مهمانی دیگران بروید، لذا بهتر است خودتان میزبان خودتان شوید و به مهمانی خودتان بروید.

وی اضافه کرد: در هر سن و سالی که هستید به گذشته خود سفر کنید، اینکه تا امروز چه کار‌هایی انجام دادید؟ چه دستاورد‌هایی داشتید؟ چرا در برخی موارد به نتایج دلخواه خود نرسیدید؟ چرا بعضی از کار‌هایی را که باید انجام ندادید؟ خود را کاملاً آنالیز کنید. به آینده بروید. چه می‌خواهید؟ قرار است به چه چیز‌هایی دست پیدا کنید و چه چیز‌هایی باعث خوشحالی شما در آینده می‌شود؟ آنگاه خوب برای آنچه می‌خواهید و نیاز دارید بیاندیشید و برنامه ریزی کنید.

مهدویان گفت: زندگی شما در دستان خودتان است، عید امسال به جای دید و بازدید و مهمانی و مسافرت به کنکاش در زندگی خود بروید. همان لحظه‌هایی که نوروز سال گذشته زمانی بود برای دید و بازدید یا مسافرت همان زمان را امسال اختصاص دهید برای سفر کردن به عمق زندگی خودتان که چه بوده‌اید؟ چه کرده‌اید؟ الان کجا هستید و می‌خواهید در آینده کجا باشید؟

این روانشناس با بیان اینکه عید امسال زندگی خودتان را در فرصتی مناسب طراحی کنید، گفت: در تعطیلات نوروز امسال، شما فرصت بسیار زیادی دارید تا به آنچه بودید، هستید و می‌خواهید باشید فکر کنید، از گذشته خود درس بگیرید، از تجربیات خود برای آینده خود بهره ببرید، دقیق و حساب شده برنامه ریزی کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

انتهای پیام/

captcha