بازدید استاندار مرکزی از طرح فاصله گذاری اجتماعی قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور/ طرح غربالگری کار بزرگی است گزارش تصویری| بازدید فرمانده سپاه استان و استاندار مرکزی از کارگاه های تولید ماسک اراک پوستر/ ولادت امام سجاد(ع) بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور در استان تهران افتتاح شد+تصاویر فرضیه ترور بیولوژیکی با کرونا منتفی نیست/ آمریکایی‌ها برای ایرانیان اشک تمساح می‌ریزند ناگفته‌های غسالِ زن از درگذشتگان کرونایی فاطمی‌نیا: درک عظمت حضرت عباس(ع) از عقول ما خارج است حضور تمام عیار سپاه و بسیج در مبارزه با بیماری منحوس/ فعالیت های گروه های مردمی در تامین تجهیزات پزشکی، نشانه ی وحدت ملی و روحیه بسیجی ملت تولید روزانه 30 هزار ماسک در سطح استان توسط گروه های جهادی/ به کارگیری 9 هزار جهادگر در مقابله با ویروس کرونا
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰
کد خبر: 70456
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

مبارزه با قاچاق کالا و از بین بردن موانع تولید از ساز و کارهای تحقق «جهش تولید» است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و از بین بردن موانع تولیدکنندگان در قالب اخذ سلسله تصمیمات فوری مقدمات جهش تولید می تواند باشد، گفت: شعار سال باید به عمل تبدیل شود و ما همواره از مسئولین کشور تقاضا داریم که از تکرار شعار سال بپرهیزند بلکه برای تحقق آن برنامه داشته باشند.

سید مهدی مقدسی نماینده مردم  اراک، خنداب و کمیجان در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به انتخاب شعار سال جدید با عنوان "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری گفت: چندسالی است که بحث تولید و اقتصاد شعار سال های کشور شده و این اهمیت این موضوع را می رساند که امسال هم در ادامه مباحث اقتصادی سال های قبل سال جهش تولید نامگذاری شده است.

مقدسی به ضرورت تحقق اقتصاد بدون نفت در کشور اشاره کردو افزود: کشور رفته رفته در حال تجربه اقتصاد بدون نفت است. البته در گذشته قصد داشتیم آن را اجرا کنیم و این موضوع را به عنوان سیاست های اصلی خود قرار داده بودیم اما به هر دلیلی محقق نشد ولی تحریم ها باعث شد یکدفعه این موضوع عملیاتی شود و به ناچار در این مسیر قرار بگیریم که البته باید این را به فال نیک بگیریم.

وی با بیان اینکه امروز هنر همه مسئولین کشور این باشد که تهدیدهای تحریمی به یک فرصت منطقی اقتصادی تبدیل شود، گفت: همانگونه که در حوزه تولید دارو ما به واسطه تحریم های ناجوانمردانه مسیر تولید داروها حتی موارد کمیاب را دست یافتیم و نیازهای کشور را تامین می کنیم.

 نماینده مردم  اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: در بسیاری از موارد تحریم باعث شد که علیرغم اینکه به مردم فشارهایی وارد شود اما به خودکفایی های مناسبی دست پیدا کردیم و گشایشی در بسیاری از تولیدات اتفاق بیفتد که توانمندی های داخلی را بهتر و بیشتر بشناسیم.

مقدسی با بیان اینکه در سال گذشته حرکت هایی برای افزایش تولید در بخش های مختلف حسب نیاز صورت گرفت و تولید ملی هم بسیار مورد توجه بود، گفت: اما امسال نیاز است تولید یک جهش پیدا کند و  آن مرحله گذر از شرایط تحریمی و شرایط بهتر برای تولید کنندگان ایجاد شود.

وی با اشاره به سازکارهای تحقق شعار سال بیان کرد: اولین و اساسی ترین سازکار این است که ما باید باور کنیم که می توانیم و این باور کردن می تواند انگیزه زیادی در کشور ایجاد کند،دومین سازکار این است که اقتصاد مقاومتی به عبارتی استفاده حداکثری از ظرفیت های درونی می تواند یک جهش اساسی در تولید ایجاد کند.

وی افزود: سازکار سوم که می تواند زمینه ساز مناسبی برای جهش باشد بازهم توجه بیشتر به شرکت های دانش بنیان است که در سال گذشته شرکت های دانش بنیان اثربخشی خوبی داشتند اما برای جهش در تولید بیشتر به کارگیری شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید باور کنیم که تحقیق و پژوهش بسیار می تواند در ایجاد جهش همراه با عقلانیت و بر پایه علمی بودن موثر باشد و  اگر می خواهیم مصرف کننده داخلی ایمان کاملتری به تولیدات داخلی پیداکند باید کیفیت تولیدات داخل را ارتقاء دهیم که در کنار آن استفاده از نتایج تحقیق و پژوهش در این موضوع یک ضرورت مهم است.

وی با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و از بین بردن موانع تولیدکنندگان در قالب اخذ سلسله تصمیمات فوری مقدمات جهش می تواند باشد، گفت: شعار سال باید به عمل تبدیل شود و ما همواره از مسئولین کشور تقاضا داریم که از تکرار شعار سال بپرهیزند بلکه برای تحقق آن برنامه داشته باشند.

مقدسی با اشاره به اینکه در سال های گذشته به تکرار و تمجید از شعار سال می پرداختیم،افزود: امسال شعار نیاز به تکرار و تمجید ندارد بلکه نیاز به سازوکار محقق شدن دارد و سازکار آن اعتماد به ظرفیت درون، استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، باور پذیری مسئولین و تولیدکنندگان به اینکه ما بایستی بر روی پای خود بایستیم است.

وی  خاطرنشان کرد: قطعا می توانیم با همبستگی ملی این مسیر را با موفقیت طی کنیم و در واقع رمز عبور از بحران های فعلی در کشور و رسیدن به یک نقطه قابل اتکاء حفظ انسجام و وحدت ملی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

انتهای پیام/ 

captcha