ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
کد خبر: 70053
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان:

بسیجِ توان مردمی و منابع مالی خیرین برای رفع کمبود های تجیزات بهداشتی و درمانی/ دولت اگر برای مدیریت فشار وارده به اصناف نیازمند قانون باشد مجلس ورود خواهد کرد

کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه های مردمی برای رفع کمبودهای بهداشتی و درمانی بسیج شدند و در حال تلاش هستند که با توان مردمی و منابع مالی خیرین بتوانند این کمبودها را تولید و رفع کنند.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ در خصوص شرایط موجود استان و کشور در مواجهه با ویروس کرونا، گفت: با توجه به اینکه کادر پزشکی و درمانی در خط مقدم دفاع از سلامت مردم هستند قطعا حفظ ایمنی این عزیزان اولویت اول است و باید این بزرگواران از ایمنی کافی برخوردار باشند تا بتوانند خدمات شایسته ای را به مردم ارائه کنند.

کریمی افزود: متأسفانه در گزارش هایی که به ما می رسد و در بازدیدی هم که خود من از بیمارستان داشتم به وضوح دیدیم که این عزیزان از کمبودهای تجهیزات ایمنی اعم از ماسک و لباس های ایمنی در محیط بیمارستان و مراکز درمانی رنج می برند.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده از سوی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اراک، عنوان کرد: متاسفانه در سطح ملی نتوانستند نیازها را رفع کنند که این گلایه جدی وجود دارد که چرا بعد از این همه روز، به دلیل ناهماهنگی که در دولت بین وزارت صمت و واحدهای تولیدی یا مدیریت واردات این تجهیزات وجود داشته، این کمبود همچنان مدیریت نشده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان ضمن بیان اینکه در این خصوص حتی تذکری به وزیر بهداشت هم داده شده است، تسریع در رفع هر چه سریع تر این نیاز ها را لازم دانست و اظهار کرد: در این راستا تلاش کردیم که از ظرفیت خیرین و مردم هم برای کمک به دولت در جهت رفع این کمبود ها استفاده شود.

وی تصریح کرد: گروه هایی برای این موضوع بسیج شدند و در حال تلاش هستند که با توان مردمی و منابع مالی خیرین بتوانند این کمبودها را تولید و رفع کنند.

دولت اگر برای مدیریت فشار وارده به اصناف نیازمند قانون باشد مجلس ورود خواهد کرد

کریمی در خصوص نحوه رسیدگی به تأثیرات اقتصادی این ویروس بر برخی از مشاغل نیز گفت: اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف هفته گذشته نامه ای را به رئیس جمهور نوشتند و در آن نامه تاکید کردند که در این شرایط نیاز است در راستای جلوگیری از بروز مشکلات جدی برای فعالان اقتصادی و به ویژه کسانی مانند اصناف و واحدهای تولیدی کوچک و خدماتی که فعالیت های خرد و کوچک دارند، تسهیلاتی پیش بینی شود که متاسفانه دولت طی هفته گذشته واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد تا اینکه در جلسه هیئت دولت آقای رئیس جمهور وعده دادند که این موضوع را دنبال کنند و قرار شد که در جلسه آینده دولت، تصمیمات مربوط به این موضوع اتخاذ شود.

وی در خصوص نقش مجلس در این رابطه نیز بیان کرد: مواردی که مطرح است نیازی به قانون ندارد که مجلس بخواهد ورود کند. در عین حال مجلس هم این آمادگی را دارد که اگر مواردی باشد که دولت تصمیم بگیرد و نیازمند تصویب در مجلس باشد پیگیری های لازم را انجام دهد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان ادامه داد: بنا بر پیگیری های انجام شده قرار شد که برای هفته آینده در صورتی که به لحاظ فنی امکانش باشد جلسه مجازی در مجلس برقرار شود و در آن صورت اگر مواردی وجود داشته باشد آنجا می توان طرح و تصمیم گیری شود.

کنترل و کاهش تردد ها در سطح شهری و بین شهری امری قطعی و ضروری است

وی با اشاره به ضرورت کاهش تردد های شهری و غیر شهری اظهار کرد: قطعا باید مردم عدم انجام مسافرت های عادی خودشان را در برنامه داشته باشند و این الزام را رعایت کنند و عملا با حذف مسافرت های نوروزی خودشان این شرایط مناسب را برای کنترل بیماری فراهم کنند.

کریمی با تاکید براینکه کاهش تردد ها برای جلوگیری از انتشار این ویروس امری ضروری است، خاطر نشان کرد: اینکه جهت جلوگیری از ترددها تا چه میزان الزام و اجبار وجود داشته باشد لزوما مسئولین امر در حوزه اجرا باید متناسب با میزان بیماری و گستردگی آن در جاهای مختلف تصمیمات لازم را به صورت محلی و منطقه ای اتخاذ کنند و با همکاری عوامل انتظامی این کار را انجام دهند. ضرورت این کنترل قطعی است اما در مورد کم و کیف آن نیز باید مسئولین اجرایی محلی تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/

captcha