همراهی مردم و اصناف فراهان در اجرای محدودیت‌های کرونایی ستودنی است روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند همسر شهید فخری‌زاده: نگذارید خون شهید پایمال شود مروری بر آخرین وضعیت سامانه جامع انبارها/ مبارزه سیستمی با احتکار چقدر پیشرفت کرد؟ واکنش جامعه علمی و دانشگاهی به ترور دانشمند ایرانی نامه رضایی به روحانی درباره شهادت فخری‌زاده بررسی مجدد تعطیلی شهرهای قرمز/ ۱۷۴۸ نفر از پرواز منع شدند پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستور کار قرار گیرد گرفتن انتقام خون شهید «فخری زاده» دشمن را از اقدامات بعدی بازمی‌دارد/ باید رژیم بازرسی ها از صنایع هسته ای متوقف شود «میثم حیدری» دیدار فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک را سوت می زند
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
کد خبر: 69987
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
امیرحسین صادقی در گفت و گو با مشرق:

حتماً لیگ ایران مهمتر از جام جهانی است!/با این حمایت وزیر باید هم پرسپولیس هوس جام کند!

پیشکسوت استقلال گفت: ۳ ، ۴ سال بعد مشخص می شود چه خیانت‎هایی علیه استقلال شد، چه از بیرون و چه از درون باشگاه، کارهایی صورت گرفت که تیم از پا دربیاید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از سرویس ورزش مشرق – وضعیت بحرانی این روزهای باشگاه استقلال به لحاظ حجم بدهی های ارزی و ریالی که هر ساعت بر تعداد آنها افزوده می شود اوضاع بدی را پیش روی مدیران این مجموعه قرار داده است. از سوی دیگر در این وضعیت سازمان لیگ هم همچنان بر طبل راه اندازی دوباره لیگ برتر و از سر گرفتن مسابقات از تاریخ ۱۴ فروردین می کوبد.

امیرحسین صادقی در گفت و گو با مشرق، بابت بلبشویی که در باشگاه استقلال و البته سازمان لیگ وجود دارد عصبانی به نظر می رسید. او درباره پیشنهاد اعطای جام قهرمانی لیگ نوزدهم به پرسپولیس به دلیل فاصله امتیازی اش با دیگر رقبا هم مطالبی را بیان کرد.

گزیده حرفهای امیرحسین صادقی:

یک مشت دلال نامرد استقلال را به این روز انداختند

بی کفایت ها برای پول فوتبال هر کاری می کنند!

آنهایی که کالدرون نرفته یحیی را آوردند استقلال را به این روز انداختند

۳ سال بعد می فهمیم در این دوران چه خیانتی به استقلال شد!

نگذاشتند استراماچونی بماند چون برنامه های شان به هم می ریخت!

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* چرا سازمان لیگی ها اصرار دارند که لیگ را از ۱۴ فروردین استارت بزنند در حالی که کرونا ویروس همه کشور را گرفته است؟

- سالهاست می گویم آدم های اینکاره در فوتبال نیستند. وقتی مدیری بی کفایت در رأس کاری باشد همین می شود. به خدا اگر اندازه سر سوزنی از فوتبال سررشته داشته باشند. پیامدهایی که این اصرارها دارد جبران ناپذیر است.

* چرا این حرفها مطرح می شود؟

- برای اینکه اتاق فکری نیست. همه تصمیمات فوتبالمان همین است. کسی که عرضه کاری را ندشته باشد نمی تواند تصمیمی درست بگیرد. الان کل آسیا و اروپا درگیر کرونا هستند. مسابقات مقدماتی جام جهانی لغو شده است. از جام جهانی مهمتر داریم؟ شاید لیگ ما خیلی خیلی مهم است و ما نمی دانستیم!

* دلیل اصلی این اصرارها چیست؟

- شاید آقایان نگران تبلیغات و قراردادهای میلیاردی هستند که با اسپانسرها بسته اند. ماشاالله برگزاری فوتبال اینقدر برای سازمان لیگ داشته که خودشان برای این سازمان ساختمان جداگانه ای در یکی از بهترین مناطق تهران خریدند و خرجشان را از فدراسیون جدا کردند. پس باید هم نگران لیگ باشند! آیا در این اوضاع مالی توپ، سلامتی مردم و فوتبالیست ها اهمیتی هم دارد؟ کسی از این حرفها می زند که بعد از پلن A یک پلن B یا  C داشته باشد نه اینکه فقط بگوید بازی کنید، بازی کنید!

* شبیه چنین وضعیتی در باشگاه استقلال هم هست و هر روز احکام جدید جرایم ارزی از فیفا می رسد؟

- وقتی بدون در نظر گرفتن عواقب کارشان می روند قرارداد مربی را فسخ می کنند همین می شود. این را هر کودک استقلالی هم می داند مربی که با آن وضعیت از در باشگاه بیرونش کنید بیکار نمی نشیند. این مسایل الان ۵، ۶ سال است که در باشگاه براه افتاده و هر کس می آید هر کاری دلش می خواهد می کند.

بیشتر بخوانید:

مقصران اصلی محکومیت آبی‌پوشان برابر شفر/ کاری که استقلال برای جلوگیری از جریمه میلیاردی فیفا می‌توانست و انجام نداد!

* یعنی مدیران قبلی مقصرند؟

- نه فقط! اتفاقا برخی بازیکنان و مربیان هم در بروز چنین مشکلاتی مقصرند. بازیکن و مربی که به واسطه رفاقت با چندتا دلالِ از خدا بی خبر و نامرد هر "نابازیکنی" را به باشگاه قالب می کند هم مقصر ایجاد این بلبشو هستند. آنهایی که اطراف این تیم هستند از سادگی مدیران استفاده می کنند و اینطوری از بغل باشگاه خودشان می خورند و به دوستانشان در باشگاه هم می خورانند.

* برخی پرسپولیسی ها هم با وام گیری از بروز وضعیت کرونایی خواستار اهدای جام قهرمانی به خودشان در صورت پایان دادن به لیگ شده اند. این خواسته عملی است؟

- وقتی وزارت ورزش همه جوره پشت این تیم است مدیرعاملش هم به خودش چنین اجازه ای می دهد که هر چیزی دلش هوس کرد بخواهد. ۳، ۴ سال بعد مشخص می شود چه خیانت‎هایی در این مدت علیه باشگاه استقلال شد. چه از بیرون و چه از درون باشگاه، کارهایی صورت گرفت که تیم از پا دربیاید. پای حرفم هستم و این را در تلویزیون هم گفته ام که وزارت ورزش نه تنها با قدرت از پرسپولیس حمایت می کند بلکه لای چرخ استقلال چوب هم می گذارد.

* روی چه حسابی این ادعا را دارید؟

- فکر می کنید وزیر نمی توانست ترتیبی بدهد استراماچونی نرود؟ چطور وقتی زیرآب کالدرون را می زدند از قبل با شهرخودرو قرار و مدارهای شان را گذاشته بودند تا یحیی گل محمدی را بیاورند؟ ولی بعد از آن بلاهایی که سر استراماچونی آورند ۳ ماه طول کشید تا یک مربی برای استقلال انتخاب شود! ما که بچه نیستیم! فهمیده بودند استقلال با استرا برنامه های شان را به هم می زند. البته خدایی هم هست و به زودی پرده ها می افتند.

captcha