نقل و انتقالات فوتبال ایران - ۳۰ دی رئیسی: ایرانیان خارج از کشور سفرای ما هستند/ اهتمام تهران -مسکو برای افزایش سطح همکاری اقتصادی و سیاسی سامانه بارشی جدید امشب وارد کشور می شود رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
کد خبر: 69567
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
رئیس اتاق اصناف اراک مطرح کرد؛

مردم هیچ کالای بدون قیمتی را نخرند/ 3820 شماره ای جهت شکایت مردم از واحدهای صنفی/ نمایشگاه عرضه فصلی کالا به دلیل کرونا لغو شد

رئیس اتاق اصناف اراک گفت: زمانی که مردم به واحد های صنفی می روند سه موضوع را مد نظر قرار دهند، اول اینکه کالایی که قیمت ندارد را به هیچ عنوان نخرند، دوم اینکه برای خرید هر کالایی حتما فاکتور فروش بخواهند و سوم اینکه زمانی که می خواهند از یک واحد صنفی خدمتی را دریافت کنند مطمئن شوند که پروانه کسب داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمشید زند رئیس اتاق اصناف اراک با بیان اینکه حدود 70هزار واحد صنفی در چهار بخش تولیدی توزیعی، خدماتی و خدمات فنی در استان مرکزی به مردم ارائه خدمت می کنند، در خصوص وضعیت بازار شب عید، گفت: هر ساله در آستانه شب عید، طرح هایی جهت نظارت بر کالاهای پر مصرف اجرا می شود که امسال نیز در حال اجراست. همچنین طرح ویژه دیگری تحت عنوان طرح نظارت بر کالاهای مرتبط با ویروس کرونا را در دستور کار داریم تا سوء استفاده ای از شرایط به وجود آمده توسط فرصت طلبان صورت نگیرد. در همین راستا مردم عزیز می توانند با شماره 3820 تماس گرفته و انتقادات، پیشنهادات  شکایات خود را از واحد های صنفی به ما گزارش دهند.

نمایشگاه عرضه فصلی کالا به دلیل کرونا لغو شد

زند با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، اضافه کرد: قرار بود نمایشگاه ویژه عرضه فصلی کالاها در استان برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا، لغو شد. همچنین با توجه به احتمال سرایت این ویروس در اماکن عمومی و هشدار های داده شده، فروش محصولات ویژه شب عید در واحد های صنفی کاهش چشمگیری داشته و احتمالا باعث می شود تا بسیاری از کالاها روی دست کسبه بماند.

بانک ها با کسبه برای دریافت اقساط همکاری کنند

رئیس اتاق اصناف اراک با اشاره به موعد سررسید اقساط بانک ها، گفت: با توجه به شرایط بد بازار بسیاری از کسبه امکان فروش کالاهای خود را ندارند و همین باعث می شود نتوانند اقساط بانکی را به موقع پرداخت کنند، به همین دلیل از دولت درخواست می شود تا با مصوبه ای پرداخت اقساط توسط کسبه را چند ماهی به تاخیر بیندازد تا کسبه توان پرداخت را داشته باشند. همچنین از سایر دستگاه های مرتبط خواهانیم تا نهایت همکاری با اصناف در این خصوص صورت بگیرد.

مردم هیچ کالای بدون قیمتی را نخرند

وی با اشاره به کمپین «بدون قیمت نخریم» که توسط اتاق اصناف ایجاد شده، تصریح کرد: از مردم عزیز درخواست داریم زمانی که به واحد های صنفی می روند سه موضوع را مد نظر قرار دهند، اول اینکه کالایی که قیمت ندارد را به هیچ عنوان نخرند، دوم اینکه برای خرید هر کالایی با قیمت بالای صد هزار تومان حتما فاکتور فروش را از فروشنده بخواهند (کمتر از صد هزار تومان اختیاری است) و سوم اینکه زمانی که می خواهند از یک واحد صنفی خدمتی را دریافت کنند ببینند آیا آن واحد پروانه کسب دارد یا ندارد چرا که در غیر این صورت خودشان متضرر می شوند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار