مردم ‌مشکل معیشتی دارند / مجلس یازدهم با طرح‌های عملیاتی ‌مشکلات را برطرف کند

گروه استان‌ها‌ ــ تولیت آستان قدس رضوی(ع) با بیان اینکه مردم ‌مشکل معیشتی دارند، گفت: مجلس یازدهم با طرح‌های عملیاتی ‌مشکلات را برطرف کند.
کد خبر: ۶۹۵۰۸ تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسحجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار نمایندگان منتخب استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه نمایندگان استان خراسان رضوی به‌سبب انتساب به حضرت رضا(ع) باید به‌گونه‌ای عمل کنند که برای سایر نمایندگان از جهات مختلف الگو و نمونه باشند، اظهار داشت: انتساب شما نمایندگان خراسان رضوی به بارگاه مطهر امام رضا(ع) مسئولیتی سنگین برای شماست، باید به‌گونه‌ای عمل کنید که رضایت حضرت رضا(ع) را جلب کنید و رضای خدا نیز در رضایت حضرت ثامن الحجج(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای نمایندگان باید سرلوحه مجلس شورای اسلامی باشد، تصریح کرد: توقع از مجلس یازدهم بسیار بالاست، زیرا تلقی مردم این است که یک جریان انقلابی در مجلس روی کار آمده و مجلسی انقلابی شکل گرفته است، لذا عملکرد موفق این مجلس می‌تواند برای مردم نسبت به جریانات انقلابی امیدآفرینی باشد.

بیشتر بخوانید

مروی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید تجلی شهید مدرس باشد، ابراز کرد: اگر می‌خواهیم شهید مدرس را از مظلومیت خارج کنیم، باید مجلسی بسازیم که یک‌پارچه تجلی این شهید بزرگوار باشد.

وی با اشاره به تأکیدات و تجلیل‌های امام راحل نسبت به شهید مدرس، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) کمتر از فردی نام می‌بردند، اما تجلیل‎‌های مکرر امام خمینی(ره) نسبت به مرحوم مدرس نشان از جایگاه این شهید بزرگوار دارد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بر لزوم توجه و اهتمام ویژه نمایندگان برای رفع مشکلات مردم تأکید و تصریح کرد: مردم با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند و بیکاری جامعه ما را رنج می‌دهد، اگرچه مجلس قدرت اجرایی ندارد اما می‎تواند با نظارت دقیق بر اجرای اسناد بالادستی، کار کارشناسی و استفاده از ظرفیت‌های کشور، طرح‌های عملیاتی و اجرایی برای رفع مشکلات مردم تدوین کند.

مروی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر رضوی باید به‌عنوان یکی از موضوعات مهم مورد توجه نمایندگان قرار بگیرد، اظهار کرد: بارگاه مطهر رضوی به‌عنوان یکی از  پایگاه‌های عظیم فرهنگی جهان اسلام، سالانه میزبان حدود 30 میلیون زائر از سرتاسر ایران اسلامی و اقصی نقاط جهان است، بافت فرسوده اطراف حرم به هیچ عنوان در شأن این صحن و سرای نورانی نیست و با مشکلات و آسیب‌هایی روبه‌رو است که باید مورد توجه جدی نمایندگان قرار بگیرد.

انتهای پیام/281/ش+