شکوفه های بهاری در فراهان +عکس حمایت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است/رئیس جمهور روزهای طلایی تعطیلات نوروز را برای مدیریت کرونا از دست داد فاصله گذاری سلامت و معیشت/ کالگزیت آتش زیرخاکستر آمریکا/ تهران در فاز همه گیری/ دست رد بر سینه الزرفی روز‌های پراسترس یحیی/ فرصت نامحدود برای اتمام لیگ ها/ قرارداد فوتبالیست‌ها کاهش پیدا می‌کند بازخوانی اهداف دفاع مقدس یک وظیفه مهم است كشف 5 ميليون اقلام بهداشتي احتکار شده در طرح هاي نظارتي پليس در استان مركزي 897 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی بهبود یافتند/شناسایی 28 مورد جدید کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک کارهای ماندگار دوران دفاع مقدس می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد كشف محموله واتر پمپ كمباين قاچاق در دليجان
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
کد خبر: 69422
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

‍ بيش از ١٧میلیون تن کالا از استان مرکزی به نقاط مختلف کشور حمل شد

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل و نقل استان مرکزی گفت: 17.25میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از مبدا این استان به نقاط مختلف کشور جابه جا شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی امیری خورهه معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل و نقل استان مرکزی با اشاره به اینکه میلیون تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از مبدا این استان به نقاط مختلف کشور جابه جا شده است گفت: این کالاها در قالب بیش از يك  ميليون سفر باری از مبدا استان مرکزی به نقاط مختلف کشور حمل شده است.

وی ادامه داد: کالاهای حمل شده از مبدا استان مرکزی به نقاط مختلف کشور از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته  5.27 درصد افزايش یافته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان مرکزی گفت: بر اساس آمار بارنامه های صادره به طور متوسط  در 4 سال اخیر ماهانه یک میلیون و ششصد هزار تن کالا در قالب صد هزار سفر باری از مبدا استان مرکزی به سایر نقاط کشور حمل شده است .

امیری افزود: بیشترین کالای حمل شده به ترتیب شامل انواع سیمان(18 درصد از کل)، نفت کوره و گازوئیل (16 درصد) و انواع سنگ معدنی 8 درصد می باشد

وی خاطرنشان کرد: 80 درصد بار جابه جا شده از مبدا استان مرکزی از سه شهرستان اراک، دلیجان و ساوه بارگیری شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: استان های تهران، خوزستان، اصفهان و قم مقصد بیشترین حجم کالاهای جابه جا شده از این استان بوده است.

وی گفت: استان مرکزی با این حجم جابه جایی کالا، 5 درصد از حمل بار در کشور را به خود اختصاص داده است و در رتبه 9 کشوری قرار دارد.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان مرکزی اظهار داشت: 10 درصد از کل بار جابه جا شده در استان به صورت درون استانی و 90 درصد برون استانی است.

انتهای پیام/

captcha