عدم صادرات لبنیات باعث کاهش قیمت شیرخام شده/ تعاون روستایی جلسه خرید تضمینی شیرخام را به علت کرونا برگزار نکرد صادرات بنزین به ونزوئلا یک پیروزی ارزشمند در شکست حلقه تحریم‌ها است غیرمستقیم‌ها چگونه می‌توانند به بانک وکالت فروش سهام عدالت بدهند؟ ماهیگیری خودروسازان از آب گل آلود بازار/سودِ سرمایه چندهزار میلیاردی مردم با قرعه کشی به جیب خودروسازها می رود خبرسازی عجیب و مغرضانه خبرگزاری شفقنا! وقت کشی برای تعیین حق مسکن کارگران آخرین خبر‌ها درباره شیوع جهانی کووید-۱۹/ برزیل بعد از آمریکا دومین کشور از لحاظ بیشترین موارد ابتلا به کروناست آصفری: تشکیل سفارت مجازی؛ مقدمه تشکیل سفارت رسمی کشور‌های اسلامی در فلسطین مسلمانان کشورهای دیگر عید فطر را چگونه برگزار می‌کنند؟ آخرین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۹
دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
کد خبر: 69421
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
همه با هم علیه کرونا؛

از قهرمانان گمنام خط مقدم تا آنکه شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد!

چند روزی است که کشور و بسیاری از نقاط جهان با ویروسی جدید از خانواده کرونا ویروس ها مواجه شده است و التهاب و تنش خاصی به جوامع مختلف تزریق شده است و مطمئنا تنها راه خروج از شرایط موجود رعایت توصیه های بهداشتی و حفظ آرامش و افزایش سطح امید در جامعه خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ چند روزی است که کشور و بسیاری از نقاط جهان با ویروسی جدید از خانواده کرونا ویروس ها مواجه شده است و التهاب و تنش خاصی به جوامع مختلف تزریق شده است و مطمئنا تنها راه خروج از شرایط موجود رعایت توصیه های بهداشتی و حفظ آرامش و افزایش سطح امید در جامعه خواهد بود.

آنچه که در شرایط خاص باید به آن توجه داشت تلاش ها و حرکت های امید بخش دولتی و مردمی است که نشان می دهد همه مردم و مسئولان در تلاشند تا در کنار یکدیگر علی رغم حفظ آرامش، خدمات رسانی و در نتیجه آن امید بخشی به جامعه را در دستور کار داشته باشند. در این میان ایفای نقش تیم های پزشکی در بیمارستان های محل مراجعه بیماران، دست به کار شدن خیرین، ورود نیروهای جهادی و حتی بازاریان در شهر های مختلف کشور به چشم می آید.

با توجه به اینکه از همان روزهای ابتدایی اعلام ورود کرونا به ایران، تست کرونای یکی از پزشکان ساکن در قم که به اراک مراجعه کرده بود مثبت اعلام شد و ایشان در قرنطینه قرار گرفت؛ به همین دلیل اراک نسبت به دیگر شهرها مورد توجه بود چرا که با توجه به نزدیکی این شهر به کانون شیوع، احتمال افزایش شیوع این ویروس در شهر افزایش پیدا کرد. اما خوشبختانه با طی زمان، مشخص شد که این ویروس در شهر اراک شیوع آنچنانی نداشته است اما همان خبر مثبت اعلام شدن تست کرونای یک فرد در اراک و برخی دیگر در سطح استان باعث شد که همه تیم های پزشکی و مردمی دست به کار شوند تا کمک های خود را در راستای آرامش و امید بخشی به جامعه صورت دهند.

قهرمانان گمنام در خط مقدم مبارزه با کرونا

این روزها آن هایی که بیشتر از همه از خود گذشتگی را پیشه کار کرده اند و به تعیبیری در خط مقدم مبارزه با بیماری قرار دارند، جامعه پزشکی و پرستاری کشور هستند که تمام توان خود را به کار گرفته اند تا با تلاش شبانه روزی خدمات رسانی لازم را به مبتلایان و افراد مشکوک به ویروس داشته باشند. این روزها هم بسیاری از مردم در تلاشند با هشتک های مختلف در فضای مجازی تشکر خود را از این جامعه زحمت کش که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، قدردانی کنند که این حرکت ها ذیل هشتک همه با هم علیه کرونا منتشر شده است.

تصویر زیر تصویر قهرمانان گمنام در آزمایشگاه PCR دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در کلینیک امام رضا علیه السلام اراک دومین مرکز تشخیص کووید۱۹ در کشور هستند که نمونه ای از مجموعه تلاش های تیم های پزشکی فعال در این حوزه است.

سد محکم و قدرت مند در مقابل کرونا

آن چه که دراین شرایط پر تنش و پر از التهاب اهمیت زیادی دارد حفظ روحیه و خون‌سردی همه افراد جامعه است. در این میان مهم تر از مابقی افراد جامعه روحیه تیم های پزشکی و خدمات رسان است. این روزها تیم های پزشکی اثبات کردند که آماده اند تا در شرایط سخت نقش شان را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند و قدرتمندانه و پر روحیه برای سلامت ایران اسلامی عزیز تلاش کنند.

خیرین هم امید آفرین شدند

از تیم پزشکی و خدمات رسان که بگذریم این روزها خیرین هم دست به کار شدند و تمام هم و غم خود را بر این گذاشتند تا بتوانند اندکی در کاهش التهاب روانی جامعه موثر باشند و با فعالیت های خود نشان دادند که در شرایط سخت نیکی کردن و کمک به دیگران خود از عوامل امید آفرینی و حفظ آرامش در جامعه است.

نمونه ای از این حرکت های خیرین توزیع ۲۰۰۰۰ عدد ماسک توسط آقای مهندس کندی مدیر شرکت جورج فیشر در بیمارستانهای اراک ویژه کادر پزشکی پرستاران و پزشکان بیمارستانهای آیت الله خوانساری، ولیعصر ، امیرکبیر ، امیر المومنین بود و همچنین خیری دیگر ۵۰ هزار ماسک را به طور رایگان بین ساکنان مناطق حاشیه اراک توزیع کرد.

مردمِ آگاه

جالب تر از همه این فعالیت ها اقدامات مردمی برای خود مراقبتی های فردی بود و نشان می دهد که توصیه های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مورد توجه مردم قرار گرفته است و مردم علی رغم حفظ آرامششان بر رعایت اصول بهداشتی تاکید دارند. در همین راستا یک مغازه دار اراکی با قرار دادن دستمال کاغذی و دستکش های یک بار مصرف رایگان در مغازه اش، از مشتریانش خواست که در هنگام انتخاب کالای مصرفی مورد نظرشان از دستمال و دستکش استفاده کنند.

تولید برای نابودی کرونا

در این بین تولید کننده ها هم دست به کار شده اند و تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوانند تجهیزات پزشکی، بهداشتی و یا موارد اولیه مورد نیاز برای تولید این تجهیزات را آماده کننده برخی از خبرها حاکی از فعالیت سه شیفته کارخانجات تولیدی است که سعی دارند نقش خود را در خدمت به جامعه و چرخش چرخ تولید در کشور ایفا کنند. به گزارش خبرگزاری ایسنا مرکز ی یکی از واحدهای تولیدکننده الکل در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک روزانه حدود ۱۰ هزار لیتر الکل طبی تولید می‌کند. الکل‌های تولیدی در این واحد صنعتی در درجه های ۷۰، ۹۰، ۹۶ و ۹۹.۴ درصد تولید و روانه بازار می شود.

شیفت ایثار برای تولید ماسک

همچنین واحد تولیدی در استان مرکزی روزانه 300 هزار ماسک که 40 درصد تولید کشور است را تولید می کند و این خود از دیگر اقدامات تولیدی است. همچنین دریافت مجوز دو شرکت تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده در استان که به همت بسیجیان کارگر اتفاق افتاده نیز قابل توجه بوده که حتی از بسیجیان خواسته شده است تا برای حضور در شیفت ایثار ثبت نام کنند.

جهادگران دست به کار شدند

در کنار همه اینها سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی برای حضور تیم های تخصصی پزشکی خود برای کمک در راستای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا اعلام آمادگی کرده است تا مانند عرصه های سازندگی و نقش آفینی اش در سیل فروردین ماه در این زمینه نیز خود را در خط مقدم خدمت به مردم قرار دهد.

 شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد

در پایان بد نیست به آن چه که از همه موارد مهم تر است بپردازیم. آن چه که در جامعه مذهبی مورد توجه است و باید بسیاری بیشتر از این ها مورد توجه قرار گیرد و آن اعتماد به یک خالق مدبر است که همه امور در دستان اوست و هر آنچه که او مقدر کند ما را خوش باشد. شاید شنیدن و دیدن این موضوع در بین کسانی که نهایت تلاششان را برای نابودی ویروس کرونا به کار گرفته اند اما توجه و اعتمادشان به مدبر اصلی امور است برای مخاطب ملموس تر باشد. یکی از تصاویری که طی روزهای گذشته بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت نوشته پشت لباس ویژه پرستاری در بیمارستان آیت الله خوانساری اراک بود که به بسیاری از افراد جامعه روحیه مضاعف داد.

انتهای پیام/

captcha