گزارش تصویری| ضد عفونی اراک با همکاری حوزه بسیج شهید مدنی و دامپزشکی استان بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود تصایر/ توزیع ماسک تولید شده توسط جهادگران در بیمارستان تامین اجتماعی شازند توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است انیمیشن/ مقابله با کرونا در مواجهه با عابر بانک‌ها نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا «بنی گانتز»؛ فرمانده صهیونیست شکست خورده از حزب‌الله کیست؟ + تصاویر همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال ۹۹ بدانید جزئیات تصمیمات دولت برای مقابله با کرونا و حمایت از مشاغل آسیب دیده دولت‌های اروپایی برای راهزنی از یکدیگر رقابت می‌کنند/ اتحادیه اروپا یا اتحادیه دزدان اقلام بهداشتی؟
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
کد خبر: 69399
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

پیش بینی عوارض قلبی با دستگاه پوشیدنی جدید

محققان ابزار پوشیدنی جدیدی موسوم به VitalPatch ساخته‌اند که با تشخیص تغییرات ایجاد شده در نحوه عملکرد قلب، می‌تواند احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت سلامت آن را پیش‌بینی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از ایرنا،  این دستگاه به طور موقت روی سینه بیمار نصب می‌شود و به طور مستمر ضربان، ریتم قلب و وضعیت تنفس بیمار را اندازه‌گیری کرده و فعالیت‌های فیزیکی مانند راه رفتن، خوابیدن و حالات مختلف بدن را تشخیص می‌دهد. سپس تمام این اطلاعات را با استفاده از فناوری بلوتوث برای یک برنامه روی گوشی هوشمند بیمار ارسال می‌کند تا با استفاده از خدمات ابری مورد پردازش قرار گیرند.

در مرحله بعد، یک الگوریتم یادگیری ماشین به‌منظور تجزیه و تحلیل اطلاعات و مقایسه آن با اطلاعات اولیه ثبت شده بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مرحله تغییراتی که ممکن است منجر به وخیم‌تر شدن سلامت قلب بیمار شوند، شناسایی شده و از طریق برنامه موبایل به بیمار اعلام می‌شوند. در حالت عادی این نوع تغییرات هنگامی مورد توجه پزشک و شخص بیمار قرار می‌گیرند که خیلی دیر شده است.

نمونه اولیه این دستگاه توسط محققان دانشگاه سلامت یوتا در آمریکا با همکاری ۱۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی قلبی با میانگین سنی  مورد آزمایش قرار گرفت. این بیماران پس از ترخیص از بیمارستان به مدت حداقل ۳۰ روز و به‌طور ۲۴ ساعته از این ابزار استفاده کردند. در نتیجه این آزمایش مشخص شد این دستگاه قادر است در ۸۰ درصد از موارد وقوع مشکلات قلبی وخیم‌تر را به طور میانگین ۶.۵ روز قبل از نیاز به بستری شدن مجدد در بیمارستان، تشخیص دهد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Circulation: Heart Failure‌ منتشر شده است.

captcha