هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در تفرش ثبت نشده است فیلم| توضیحات فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در خصوص ضدعفونی شبانه شهر سقوط بالابر در یکی از شرکت های صنعتی ساوه/ دو کارگر کشته شدند گزارش تصویری| ضد عفونی اراک با همکاری حوزه بسیج شهید مدنی و دامپزشکی استان بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود توزیع ماسک تولید شده توسط جهادگران در شازند توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است انیمیشن/ مقابله با کرونا در مواجهه با عابر بانک‌ها نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا «بنی گانتز»؛ فرمانده صهیونیست شکست خورده از حزب‌الله کیست؟ + تصاویر
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
کد خبر: 69396
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص کرونا، در دستور کار نظام بهداشت و درمان کشور/ مراجعه مردم برای تست کرونا بالاست اما نتایج آزمایش هایشان مثبت نیست

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در تلاشیم تا با اطلاع رسانی دقیق از خدمات پزشکی ارائه شده و همچنین توصیه های بهداشتی لازم به مردم، رسالت خود را انجام دهیم و این کار در حال حاضر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ طی روزهای گذشته و پس از اعلام اولین مورد مثبت کرونا ویروس در ایران و پس از آن تایید بستری شدن یکی از بیماران مبتلا به این ویروس در یکی از بیمارستان های اراک، متاسفانه جریانی از ترس و اضطراب به مردم شهر تزریق گردید. التهابی که جامعه را از نظر روانی با مشکل روبه رو کرد.

در این بین برخی در فضای مجازی با انتشار اخبار کذب و اطلاعات غلط و همچنین ناتوان نشان دادن سیستم بهداشتی کشور به این التهاب موجود در جامعه دامن زدند و در راستای بی اعتمادسازی مردم نسبت به مسئولین و آمارهای وزارت بهداشت و افزایش فضای رعب و وحشت در جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. این عمل تا جایی ادامه داشت که مسئولین انتظامی نیز نسبت به این دست اقدامات موضع گرفتند و از برخورد با این افراد که در فضای حقیقی و یا مجازی قصد برهم زدن آرامش جامعه را داشته باشند، گفتند.

اما خوشبختانه از همان ساعت های اولیه تیم های پزشکی در سراسر کشور بالاخص در کانون بیماری در تلاش بودند تا با ارائه توصیه های لازم و اطلاع رسانی از تلاش های پزشکی و بهداشتی خود، از این ترس بکاهند و همراه با مردم برای شکست دادن این ویروس کلیه اقدامات لازم را به کار گیرند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک :

اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در خصوص کرونا، در دستور کار نظام بهداشت و درمان کشور/ مراجعه مردم برای تست کرونا بالاست اما نتایج آزمایش هایشان مثبت نیست

در همین راستا یاسر قربانی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ عنوان کرد: در تلاشیم تا با اطلاع رسانی دقیق از خدمات پزشکی ارائه شده و همچنین توصیه های بهداشتی لازم به مردم، رسالت خود را انجام دهیم و این کار در حال حاضر در دستور کار ما قرار دارد.

قربانی افزود: متاسفانه در فضای مجازی آمارهای اعلام شده توسط وزارت بهداشت را بالا و پایین می کنند و در همین راستا برای جلویگری از این دست سوء استفاده ها و حفظ آرامش مردم آمار مبتلایان به این ویروس در ساعتی مشخص و توسط دکتر جهانپور به صورت کشوری و تفکیکی اعلام می گردد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان افراد مراجعه کننده در استان مرکزی که فکر می کنند به این ویروس مبتلا هستند چه تعداد است، اظهار کرد: به دلیل ترسی که در جامعه ایجاد شده است، هر کس که اندکی سرفه می کند و یا تب دارد، فکر می کند دچار ویروس کروناست و به مراکز درمانی مشخص شده مراجعه می کند و به همین دلیل آمار مراجعین بالاست. طبق وظیفه از همه نمونه گرفته می شود و از افراد می خواهیم تا مشخص شدن نتیجه در قرنطینه خانگی باشند تا جواب آزمایش ها بیاید. آمار مراجعه خیلی زیاد است اما این درحالی است که از این همه مراجعه فقط تعداد محدودی هستند که نتایج آزمایش هایشان مثبت می شود و این مراحعه زیاد برآمده از جو روانی حاکم بر جامعه است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با تاکید دوباره بر آموزش مردم و اطلاع رسانی دقیق از تمامی رسانه های فعال و رسمی خواست که در زمینه پیشگیری و آموزش دادن به مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/

captcha