شکوفه های بهاری در فراهان +عکس حمایت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است/رئیس جمهور روزهای طلایی تعطیلات نوروز را برای مدیریت کرونا از دست داد فاصله گذاری سلامت و معیشت/ کالگزیت آتش زیرخاکستر آمریکا/ تهران در فاز همه گیری/ دست رد بر سینه الزرفی روز‌های پراسترس یحیی/ فرصت نامحدود برای اتمام لیگ ها/ قرارداد فوتبالیست‌ها کاهش پیدا می‌کند بازخوانی اهداف دفاع مقدس یک وظیفه مهم است كشف 5 ميليون اقلام بهداشتي احتکار شده در طرح هاي نظارتي پليس در استان مركزي 897 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی بهبود یافتند/شناسایی 28 مورد جدید کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک کارهای ماندگار دوران دفاع مقدس می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد كشف محموله واتر پمپ كمباين قاچاق در دليجان
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
کد خبر: 69074
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
لحظه به لحظه با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی؛

حضور پر شور برای مجلسی قوی، ایران قوی+فیلم و عکس

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز در استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز در استان مرکزی آغاز شد.

در استان مرکزی یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۷ نفر واجد شرایط رای دادن هستند و یک هزار 20 صندوق رای پیش بینی شده است.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که امروز تکلیف این کرسی‌ها برای یازدهمین بار از سوی مردم مشخص می‌شود.

پر واضح است که حضور پرشور و آگاهانه مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان از بینش و آگاهی آنان دارد و سبب استحکام پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

اراک:

 آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک در اولین دقایق آغاز انتخابات رای خود را در شعبه سیار 233 شهری واقع در بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به صندوق انداخت.

حضور مردم در منطقه فوتبال شهر اراک برای اخذ رای پیش از آغاز فرایند رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

گزارش های میدانی حاکی از حضور پرشور مردم اراکدر اولین ساعات اخذ رأی است.

ساوه:

آغاز رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مسجد انقلاب ساوه

محلات:

اخذ رای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای در شهرستان محلات

زرندیه:

آغاز رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آموزش و پرورش شهرستان زرندیه

فراهان:

آغاز رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فراهان

تفرش:

حماسه حضور مردم تفرش در روز دوم اسفندماه

خنداب:

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

رأی مردم تو دهنی بزرگی به همه دشمنان اسلام و انقلاب است/ مردم بار دیگر حضور حماسی خود را به جهانیان نشان دهند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید براینکه رأی مردم تو دهنی بزرگی به همه دشمنان اسلام و انقلاب است، گفت: انتخابات راه اهل بیت(ع)، امام و مقام معظم رهبری است که همه باید این راه را به خوبی ادامه دهیم.

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در اولین ساعات آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از انجام مراحل اخذ رأی در جمع خبرنگاران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره امام و شهدا، گفت: امام و شهدا افتخارات زیادی برای ما آفریدند و انتخابات یکی از بزرگترین افتخاراتی است که برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

دری نجف آبادی افزود: امام همواره تاکید می کردند ما نوکر مردم هستیم و انقلاب اسلامی را بر پایه خدمت گذاری به مردم بنا نهادیم. در همین راستا یکی از مصادیق خدمت گذاری این بود که نقش مردم را در سرنوشت خودشان به طور اساسی و خصوصا از دیدگاه اسلامی به خوبی دیدند.

وی ضمن بیان اینکه مردم ما نقش آفرین اساسی هستند، تصریح کرد: مردم هستند که به جمهوری اسلامی رأی دادند و امروز همین مردم هستند که با حضور در انتخابات در سرنوشت خود موثر خواهند بود و این افتخار بسیار بزرگی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر تاثیرگذاری مردم در انتخابات های مختلف، اظهار کرد: انتخابات از دیدگاه مقام معظم رهبری یک تکلیف شرعی و دینی است بنابراین این حق شرعی مردم از این جهت بسیار مهم است.

وی مردم سالاری دینی را یادگار امام و شهدا دانست و بیان کرد: هیچ کدام از کشورها حتی کشورهای اسلامی چنین هویتی را برای ملت ها قائل نیستند و این فقط مختص جمهوری اسلامی است.

دری نجف آبادی با تاکید براینکه رأی مردم تو دهنی بزرگی به همه دشمنان اسلام و انقلاب است، عنوان کرد: انتخابات راه اهل بیت(ع)، امام و مقام معظم رهبری است که همه باید این راه را به خوبی ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم همه مردم از این امتحان بزرگ سربلند بیرون بیایند، تصریح کرد: علیرغم اینکه برخی حواشی هم از جمله ویروس کرونا به وجود آمده نباید مانعی برای حضور گسترده مردم شود چرا که هر رأیِ مردم یک آریِ بزرگ به جمهوری اسلامی، امام، رهبری، عزت، سربلندی، پیشرفت و افتخار کشور است و نشان می دهد که ما هستیم و نه محکم به دشمنان انقلاب و معامله قرن می گوییم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با دعوت از مردم شهید پرور استان مرکزی و همه ملت ایران برای حضور در  اولین ساعات اخذ رأی، عنوان کرد: مردم یک بار دیگر حضور حماسی خود را به جهانیان نشان دهند و قطعا این قدم ها در صراط نخواهد لرزید و خداوند اجر مضاعفی به آنها خواهد داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیار آفتاب مبنی بر توصیه به کاندیداهایی که پیروز انتخابات امروز نخواهند بود، گفت: در جمهوری اسلامی آن چیزی که اهمیت دارد برادری و اخوت ملت ایران و همه مسئولین است و هرکدام از ما باید در سنگری برای ملت خدمت گذاری کنیم.

دری نجف آبادی ادامه داد: پیداست که از بیش از هفت هزار نفری تعداد محدودی پیروز خواهند شد و از هر ۲۵ نفر یک نفر به مجلس راه پیدا می کند و ما تنها ۲۹۰ نفر نماینده بیشتر نداریم؛ بنابراین تعداد زیادی رأی لازم را نمی آورند و هر کدام از آنها در سنگر دیگری به خدمت رسانی مشغول خواهند شد.

وی تشریح کرد: همه کسانی که در انتخابات حاضر شدند، حضورشان برای خدا بوده است و خود و برنامه هایشان را معرفی کردند و به یاری خدا در نوبت های بعد حضور به می رسانند و زمینه ای مناسب برایشان در انتخابات ها و مسئولیت های بعدی فراهم می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان از زحمات تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه های اجرای، نظارت و امنیت تقدیر و تشکر کرد.

استاندار مرکزی:

انتخابات موجب اقتدار ملی و عزت ایران اسلامی است/ مردم بار دیگر صلابت سیاسی و اقتدار مردمی نظام اسلامی را به رخ دشمنان بکشانند

استاندار مرکزی گفت: انتخابات ها در کشور ما تا به امروز موجب اقتدار ملی و عزت ایران اسلامی شده و این انتخابات ها بوده اند که همواره توانسته امنیت و وحدت ملی را برای ما و کشور ایجاد کند.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در اولین ساعات آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در پای صندوق های رأی در جمع خبرنگاران، گفت: انتخابات یک وجه دیگری از مردم سالاری دینی است که بارها توسط امام راحل و مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است و مسئولین و قانون اساسی نیز برای اجرای آن همواره تلاش داشته اند.

آقازاده افزود: انتخابات ها در کشور ما تا به امروز موجب اقتدار ملی و عزت ایران اسلامی شده و این انتخابات ها بوده اند که همواره توانسته امنیت و وحدت ملی را برای ما و کشور ایجاد کند.

وی ضمن بیان اینکه انتخابات باعث ثبات نظام جمهوری اسلامی شده است، عنوان کرد: امیدواریم امروز توسط مردم ایران در این انتخابات مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم بخورد که این نیز موجب استمرار اقتدار نظام و تثبیت جمهوری اسلامی و تشکیل یک مجلس قوی،کارآمد و انقلابی که در شأن ملت ایران و حکومت اسلامی باشد، شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: به عنوان یک خدمتگذار ضمن تشکر از حضور معنادار مردم در مشارکت های سیاسی می خواهیم امروز هم با حضورشان بار دیگر آن صلابت سیاسی و اقتدار مردمی نظام اسلامی را به رخ همه بدخواهان و دشمنان ایران اسلامی بکشانند و بار دیگر حماسه ملی دیگری رقم بزنند.

فرماندار اراک:

ثبت اثر انگشت در فرآیند انتخابات در اراک اجباری نیست

فرماندار اراک با اشاره به اینکه ثبت اثر انگشت در فرآیند رای‌گیری در اراک الزامی نیست، گفت: مردم تنها با در دست داشتن شناسنامه و ارایه شماره ملی یا کارت ملی می‌توانند تعرفه رای خود را در صندوق بیندازند.

حسین بختیاری فرماندار اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ اشاره به اینکه  ثبت اثر انگشت رای دهنده‌ها در فرآیند انتخابات در شعب اراک، کمیجان و خنداب الزامی نیست، گفت: مردم تنها با در دست داشتن شناسنامه و ارایه شماره ملی یا کارت ملی می‌توانند تعرفه رای خود را در صندوق بیندازند.

وی افزود: افراد با در دست داشتن شناسنامه، کد ملی یا کارت ملی می‌توانند در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب حضور یافته و رای بدهند.

بختیاری با اشاره به اینکه ۴۸ نفر متشکل از ١٢ نفر زن و ٣٦ نفر مرد در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان به عنوان کاندیدا در این دوره از انتخابات با یکدیگر به رقابت می پردازند،افزود: در این دوره از انتخابات ۳۱۴ شعبه اخذ رای در این حوزه انتخابیه و در سطح  شهر اراک و بخش‌های مرکزی، معصومیه و ساروق دایر شده و فرآیند رای‌گیری  برای روستاهای روستاهای کوچک، بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و زندان‌ها از سوی شماری صندوق سیار صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: هشت هزار  نیروی اجرایی، نظارتی، بازرس، نظامی و انتظامی، خدمت رسان و پشتیبان در امر برگزاری انتخابات شهرستان اراک دخالت دارند.

در سه ساعت گذشته؛

۱۱۱ هزار نفر در استان مرکزی رأی خود را به صندوق انداختند

استاندار مرکزی گفت: با گذشت سه ساعت از آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی حدود ۱۱۱ هزار نفر از مردم استان مرکزی در رأی گیری شرکت کرده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۷ نفر  در استان مرکزی واجد شرایط حضور در انتخابات هستند، گفت: از این تعداد ۴۸ هزار و ۸۶۷ نفر در استان برای نخستین بار در پای صندوق های رای حاضر می‌شوند.

آقازاده اظهار کرد: طی ۳ ساعت اخیر ۱۱۱ هزار نفر معادل ۱۰ درصد واجدین شرایط در استان مرکزی رای داده اند.

وی ادامه داد: ۶۵ نفر از رای دهندگان بالای ۹۵ سال هستند.

۱۲۴نامزد مرد و ۲۰ داوطلب زن در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی برای ۷ کرسی مجلس به رقابت خواهند پرداخت

استاندار مرکزی خبر داد:

مشارکت ۴۰ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات

استاندار مرکزی از مشارکت ۴۰ درصدی مردم استان مرکزی تا ساعت ۱۹ در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقا زاده استاندار مرکزی عصر جمعه دوم اسفندماه در جمع خبرنگاران گفت: تا ساعت ۱۹ نزدیک به حدود ۴۰ درصد مردم استان مرکزی در رای گیری شرکت داشته اند و امیدواریم تا پایان رای گیری این آمار از مرز ۵۰ درصد عبور کند.

آقازاده با اشاره به اینکه موضوع نگرانی در خصوص کرونا تا حدودی بر امر انتخابات تاثیرگذار بوده است، اضافه کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی مناسب و به موقع و تمهیدات در نظر گرفته شده مردم اطمینان حاصل کردند و خوشبختانه از عصر، مشارکت مردم در انتخابات افزایش یافت.

وی با بیان اینکه به طور طبیعی مشارکت مردم از ساعت ۱۶ در انتخابات بیشتر می‌شود و این امر در استان مرکزی نیز صورت گرفت، گفت: امروز در امر انتخابات سه تا چهار مورد تخلف در حوزه تبلیغات گزارش شده است که بلافاصله برخورد لازم صورت گرفت و در دست بررسی است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: امر انتخابات در استان ها تا ساعت ۲۲ تمدید شد و تمدید پس از آن به استان ها سپرده می شود.

در استان مرکزی یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۷ نفر واجد شرایط رای دادن هستند و یک هزار ۲۰ صندوق رای پیش بینی شده است.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که امروز تکلیف این کرسی‌ها برای یازدهمین بار از سوی مردم مشخص می‌شود

در حال بروز رسانی...

captcha