انیمیشن/ آشنایی با نقاط آلوده به ویروس کرونا کلیپ/ من قالیچه سلیمانم! تولید و واردات ۳۱میلیون ماسک و توزیع ۱۳میلیون لیتر الکل تاکنون/ ۴میلیون تن کالای اساسی منتظر ترخیص از گمرک با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان کدام خودرو را می‌توان خرید؟ کفِ حقوق بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد 8 چالش پیش روی اقتصاد ایران در سال 99 هر دستی که برای تجزبه عراق به قبضه شمشیر برود توسط جوانان عراقی قطع خواهد شد دستورالعمل پرداخت بیمه بیکاری به علت کرونا آلمان از اولین تراکنش مالی اروپا با ایران در چارچوب اینستکس خبر داد دیلی میل: تعداد واقعی تلفات کرونا در انگلیس بیشتر از آمار رسمی است
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۶
کد خبر: 69069
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مطرح کرد:

رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی رعایت توصیه های بهداشتی ساده را مانع شیوع کرونا دانست و گفت: شستشوی مداوم دست ها، استفاده از ماسک، اجتناب از دست دادن و روبوسی کردن از مهمترین راه کارهای مقابله با ویروس کرونا است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در رابطه با مثبت بودن آزمایش یک نفر به کرونا ویروس در استان مرکزی گفت: در استان مرکزی هشت نفر مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شدند که پس از آزمایش های انجام شده ابتلای یک نفر به ویروس کرونا تایید شده و هم اکنون در یکی از مراکز درمانی اراک بستری و تحت مراقبت قرار دارد و برای تایید نهایی و قطعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع شد.

جمالیان با اشاره به اینکه نتایج آزمایشگاهی هفت بیمار دیگر منفی بود اظهار کرد: ترس و وحشت مردم از کرونا ویروس بی مورد است به دلیل اینکه کمتر از ۳۰ درصد بیماران نیاز به بستری دارند.

وی رعایت توصیه های بهداشتی ساده را مانع شیوع کرونا دانست و ادامه داد: شستشوی مداوم دست ها، استفاده از ماسک، اجتناب از دست دادن و روبوسی کردن از مهمترین راه کارهای مقابله با ویروس کرونا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با تاکید بر اینکه هر فرد تب‌دار با علایم سرفه  باید از ماسک استفاده کند و تا حد امکان از منزل خارج نشود خاطرنشان کرد:  مردم باید به صورت جدی از دست دادن و روبوسی بپرهیزند.

انتهای پیام/

captcha