شکوفه های بهاری در فراهان +عکس حمایت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است/رئیس جمهور روزهای طلایی تعطیلات نوروز را برای مدیریت کرونا از دست داد فاصله گذاری سلامت و معیشت/ کالگزیت آتش زیرخاکستر آمریکا/ تهران در فاز همه گیری/ دست رد بر سینه الزرفی روز‌های پراسترس یحیی/ فرصت نامحدود برای اتمام لیگ ها/ قرارداد فوتبالیست‌ها کاهش پیدا می‌کند بازخوانی اهداف دفاع مقدس یک وظیفه مهم است كشف 5 ميليون اقلام بهداشتي احتکار شده در طرح هاي نظارتي پليس در استان مركزي 897 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی بهبود یافتند/شناسایی 28 مورد جدید کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک کارهای ماندگار دوران دفاع مقدس می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد كشف محموله واتر پمپ كمباين قاچاق در دليجان
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 69061
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
عضو شورای کارگری هپکو در میزگرد مطالبات «اقشار مردم» از مجلس آینده:

توجه به تولید ضرورت کار مجلس آینده/ قوانین کارگری به درستی اجرا نمی شوند

عضو شورای کارگری هپکو با اشاره به اینکه مجلس آینده باید تمرکز خود را در شرایط تحریمی بر روی تولید بگذارد، گفت: تنها راه مقابله با تحریم های دشمنان حمایت از تولید داخلی است و اگر این حمایت نباشد قطعا صنایع اصلی استان به نابودی خواهند رفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به فرارسیدن ایام پر جنب و جوش انتخابات، دومین میزگرد تخصصی انتخابات با حضور اقشار مختلف مردم در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب برگزار شد.

این میزگرد با حضور آقایان رنجبر و میرناصری فعالان کارگری و میرمهدی فعال کشاورزی برگزار شد و هر کدام از اعضای میزگرد به بیان مطالبات و درخواست های خود از نمایندگان مجلس یازدهم پرداختند.

عضو شورای کارگری هپکو:

توجه به تولید ضرورت کار مجلس آینده/ قوانین کارگری به درستی اجرا نمی شوند

ابوالفضل رنجبر عضو شورای کارگری هپکو  در این میزگرد گفت: مهمترین اولویتی که باید مدنظر یک نماینده مجلس باشد بحث تقوا و در درجه دوم پیروی از ولایت فقیه است که این ها به شعار دادن نباید باشد چرا که با شعار نمی توان عمل مطلوبی داشت.

وی افزود: با توجه به شرایط تحریمی و توطئه هایی که دشمن در جنگ اقتصادی علیه ملت ایران به کار گرفته، نمایندگانی باید برای مجلس انتخاب شوند که محوریت برنامه های آنها حمایت از تولید و تولید کننده باشد.

عضو شورای کارگری هپکو  اظهار داشت: علیرغم اینکه استان مرکزی یکی از قطب های مهم صنعتی و حتی اقتصادی در کشور است اما چندین کارخانه مهم در این استان وضعیت مطلوبی ندارند. لذا امیدواریم کسانی که انتخاب می شوند بتوانند قدم های موثری در این راستا بردارند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید تمرکز خود را بر روی حمایت از تولید داخل بگذارند، گفت: تنها راه مقابله با تحریم های دشمنان حمایت از تولید داخلی است و اگر این حمایت نباشد قطعا صنایع اصلی استان به نابودی خواهند رفت.

رنجبر با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید مسائل حزبی و گروهی را کنار بگذارند، افزود: نمایندگان تنها منافع ملی را در نظر بگیرند و در این رکن اساسی باید اتحاد و انسجام واقعی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی نمایندگان تنها منافع حزبی را می بینند، گفت: این دیدگاه به کشور ضربه خواهد زد. امروز کارگران تنها انتظاری که از نمایندگان دارند این است که به دغدغه های کارگران و مطالبات آنها توجه داشته باشند.

عضو شورای کارگری هپکو  توجه بر اجرای درست قوانین کار را لازم و ضروری خواند و افزود: متأسفانه قانون شورای کارگری به درستی اعمال نمی شود به طور مثال در قانون وجود دارد که اعضای شورای اسلامی کار باید در جلسات هیئت مدیره شرکت کنند اما این انجام نمی شود.

وی در این خصوص تصریح کرد: ما در استان مرکزی حدود ۲۰۰ شرکت داریم که اگر بررسی شود مشخص می شود که اعضای شورا در هیچ یک از جلسات هیئت مدیره اجازه ورود نداشته اند. همین موضوع باعث می شود که از کوچکترین مسائل اطلاع پیدا نکنند.

رنجبر ادامه داد: متأسفانه بحث هایی از قبیل پست دادن به اعضای شورا و مدیریت شورا وجود دارد که اینها باید توسط نمایندگان و همان کانون کارگر یا خانه کارگر نظارت شود و نقش خود را به درستی ایفا کنند و بتوانند به درستی از شرکت ها برای احقاق مطالبات آنها انجام وظیفه داشته باشند.

وی با بیان اینکه متأسفانه در طی این چند سال خانه کارگری که باید مرجع مطالبات کارگران باشد وظایف خود را به درستی انجام نداده است، گفت: این یک موضوع مهمی است که باید در مجلس آینده مورد پیگیری قرار گیرد و انتظار حداقلی کارگران است.

عضو شورای کارگری هپکو در پایان خاطر نشان کرد: نکته دیگری هم در خصوص عملکرد نمایندگان باید مورد توجه قرار گیرد که پیگیری های آنها باید دارای خروجی مناسب باشد و ما خوشبختانه ساختارهای خوبی داریم اما باید به فکر خروجی مناسب هم باشیم.

انتهای پیام/

captcha