بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود تصایر/ توزیع ماسک تولید شده توسط جهادگران در بیمارستان تامین اجتماعی شازند توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است انیمیشن/ مقابله با کرونا در مواجهه با عابر بانک‌ها نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا «بنی گانتز»؛ فرمانده صهیونیست شکست خورده از حزب‌الله کیست؟ + تصاویر همه آنچه که باید در مورد بسته معیشتی، زمان و مقدار واریز در سال ۹۹ بدانید جزئیات تصمیمات دولت برای مقابله با کرونا و حمایت از مشاغل آسیب دیده دولت‌های اروپایی برای راهزنی از یکدیگر رقابت می‌کنند/ اتحادیه اروپا یا اتحادیه دزدان اقلام بهداشتی؟ لزوم همراه‌سازی فضای بین‌الملل علیه تحریم‌ها
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
کد خبر: 69060
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
مردم، اصلی ترین شاخصه نظام اسلامی؛

حضوری بنام حاج قاسم، برای امنیت و علیه تروریست های آمریکایی/دشمنان در تلاش برای کاهش تاب آوری عمومی

بنظر می رسد انتخابات یکی از اولین امتحان های خون حاج قاسم سلیمانی است که پیروزی در آن نه تنها قدمی رو به جلو برای کشور و ملت و تامین کننده امنیت آن در برابر خون خواران آمریکایی خواهد بود بلکه دوستان منطقه ای و بین المللی را نیز به شکست تروریست های آمریکایی امیدوار خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ با نزدیک شدن به موعد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گمانه زنی ها نیز در خصوص شرایط انتخابات و نتیجه آن افزایش یافته و شور انتخاباتی به داغ ترین سطح خود رسیده است. از طرفی طی یک هفته گذشته هر یک از اشخاص و جریانات سیاسی در تلاش بودند تا با ارائه برنامه ها و حتی برخی با به کارگیری حربه های تبلیغاتی، نظر مردم را به سمت خود جلب و بتوانند رأی لازم برای ورود به مجلس شورای اسلامی را کسب کنند.

مطمئنا نارضایتی مردم از وضع موجود و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه در سطحی قرار دارد که مسئولیت هر یک از نامزدها و جریانات حاضر در عرصه انتخابات را بیشتر می کند. بدون شک مردمی که تصمیم قطعی خود را برای شرکت در انتخابات گرفته اند با هزاران امید پا به چنین عرصه ای می گذارند تا فرد مورد نظرشان را برای تحقق آینده ای روشن برای کشور خود، انتخاب کنند.

باید گفت آن چه که نسبت به مابقی امورات سیاسی در هر انتخاباتی در نظام جمهوری اسلامی مورد توجه است مشارکت مردم و نقش آفرینی آنها در آینده سیاسی اجتماعی کشور بوده و خواهد بود. پر واضح است که سطح مشارکت مردم در هر انتخاباتی نه تنها تأثیرات بین المللی و منطقه ای در راستای مقابله با دشمنان و از طرف دیگر در حمایت از دوستان خواهد داشت بلکه می توان با نگاهی تحلیلی تر آن را معیاری برای سنجش برخی از پارامترهای اجتماعی در کشور دانست.

نمی توان فشارهای اقتصادی و معیشتی وارد شده بر مردم در طی شش سال گذشته که بخشی از آن برآمده از تحریم های غیرانسانی دشمنان و بخشی دیگر نیز برآمده از ناکارآمدی جریان سیاسی حاکم بردولت و مجلس است را نادیده گرفت و به وضوح باید گفت که مردم گله مندند و نسبت به شرایط موجود اعتراض دارند. اعتراضی به حق که نتیجه نگاه حزبی و جناحی به موضوعات کشور بوده است.

به نوعی میزان مشارکت در ساختار نظام اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسئله یکی از اصلی ترین ویژگی های این نظام سیاسی است که قدرت خود را مشخصا از مردم و نه وابستگی های خارجی و یا ساختارهای حزبی و سیاسی می گیرد. جمهوری اسلامی در طی بیش از 40 سالی که از برقراری اش پشت سر گذاشته، در تلاش بوده تا مردم را به عنوان مهم ترین مولفه پیشرفت و توسعه کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی معرفی کند و با تکیه برآنها مسیر پر امید خود را طی کند. به عبارتی مردم اصلی ترین مولفه شکل دهی نظام اسلامی هستند و گله مندی آنها از شرایط موجود برای نظام اسلامی از درجه اهمیت بالایی برخورداراست.

از طرفی مشارکت در انتخابات هیچ گاه مشارکتی اجباری و برخوردار از تشویق ها و تنبیهات سیاسی و اجتماعی نبوده است و در طول بیش از 40 سال استقرار جمهوری اسلامی، مردم ایران با انتخاباتی اختیاری روبه رو بوده اند و این مهم را می توان از درصد مشارکت های مختلف دریافت کرد که در برهه ای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری به بالای 85 درصد و در برهه ای دیگر این مهم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در بین 50 تا 60 درصد در نوسان بوده است. این در حالی است که برخی از کشور ها شیوه انتخابات اجباری را تجربه کردند و بعد از عبور از این شیوه و تغییر به شیوه اختیاری با کاهش 70 درصدی مشارکت ها روبه رو بوده اند، که نمونه مثال آن کشور هلند بوده است.

حال باید گفت در شرایطی که انقلاب اسلامی از همان ابتدا بر هم زننده معادلات جهانی قطب های شرق و غرب عالم بوده است در حال حاضر آنانی که در روزگاری خود را کدخدای دنیا می دانستند مقوله رهبری خود بر جهان را در خطر دیده اند و سعی بر حذف عامل این اتفاق دارند و چهل سال است که در تلاشند تا به واسطه شیوه های مختلف رسانه ای و جنگ های نیابتی و مستقیم در عرصه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی میدانی به این جریان قدرتمند آسیب وارد سازند.

در شرایط کنونی سطح این برخورد فکری و تمدنی به جایی رسیده که جریان مقابل تمام امکانات خود را به کار گرفته و به میدان عمل آورده است تا بتواند به هر طریقی اصلی ترین سد فکری خود یعنی انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرد.

یکی از اصلی ترین حربه های طرف مقابل ناامید کردن مردم و ایجاد شکافی عمیق مابین نظام اسلامی و مردم است و در این مسیر از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده است. شاهد این مدعا نیز در فشار حداکثری طرف مقابل در طی سه سال گذشته است.

مطمئنا بخشی از شرایط کنونی جامعه برآمده از ناکارآمدی و ضعف در تدبیر برخی از مدیران است اما تأثیر فشار حداکثری دشمنان بر مردم برای اتخاذ نتیجه مورد نظر نیز قابل چشم پوشی نیست. به عبارتی دشمنان در تلاشند تا نتایج فشارهای خود را در مشارکت مردم در این انتخابات به دست آورند و آرام آرام این فشارها را افزایش دهند تا هم به مقاصد خود دست یابند و از طرفی سطح تاب آوری اجتماعی را کاهش داده باشند.

باید گفت آنچه که در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است و بیشتر از گذشته علیه دشمنان خواهد بود و می تواند ضربه محکمی به برنامه های آنان وارد سازد، مشارکت مردم در این انتخابات است. همانطور که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تشییع پیکر شهید سلیمانی برنامه های دشمنان را با چالش روبه رو کرد این انتخابات نیز این چنین تاثیری خواهد گذاشت. بنظر می رسد انتخابات یکی از اولین امتحان های خون حاج قاسم سلیمانی است که پیروزی در آن نه تنها قدمی رو به جلو برای کشور و ملت و تامین کننده امنیت آن در برابر خون خواران آمریکایی خواهد بود بلکه دوستان منطقه ای و بین المللی را نیز به شکست تروریست های آمریکایی امیدوار خواهد کرد.

 انتهای پیام/

captcha