فراهم شدن امکان فروش 30 درصد سهام عدالت/ ارزش روز سهام عدالت 15 میلیون تومان انصراف رسمی استقلال از سفر به جم/تعداد کرونایی‌های تیم مجیدی به 13 نفر رسید ممنوعیت ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک از فردا شناسایی 110 مورد جدید مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۳
کد خبر: 68946
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
فعال دانشجویی در میزگرد «مطالبات از مجلس آینده»:

عدالت‌محوری، قانون‌مداری و همراهی با مردم، مجلس را در رأس امور قرار می دهد/ صراحت کلام ویژگی دانشجوی انقلابی

فعال دانشجویی گفت: مجلس برای اینکه در رأس امور قرار بگیرد باید سعی در برقراری عدالت در سطح جامعه کرده و با فساد مبارزه کند، این در حالی است که برخی کاندیداهای مجلس از این اصل مهم فاصله داشته و به دنبال زد و بند های سیاسی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به فرارسیدن ایام پر جنب و جوش انتخابات، اولین میزگرد تخصصی انتخابات با حضور اقشار مختلف مردم در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب برگزار شد.

این میزگرد با حضور آقایان مجللی فعال رسانه ای، جیریایی فعال فرهنگی و خلجی فعال دانشجویی برگزار شد و هر کدام از اعضا به بیان مطالبات و درخواست های خود از نمایندگان مجلس یازدهم پرداختند.

عدالت مجلس را در رأس امور قرار میدهد

مهدی خلجی فعال دانشجویی در این میزگرد با بیان اینکه عدالت مهم ترین ویژگی های نماینده مجلس است، گفت: مجلس برای اینکه در رأس امور قرار بگیرد باید سعی در برقراری عدالت در سطح جامعه کرده و با فساد مبارزه کند. این در حالی است که برخی کاندیداهای مجلس از این اصل مهم فاصله داشته و به دنبال زد و بند های سیاسی هستند.

وی افزود: اصل دیگری که می تواند باعث شود تا مجلس در رأس امور قرار بگیرد این است که نمایندگان مجلس به مردم نزدیک تر شوند. در واقع اگر مجلسی تشکیل شود تا نمایندگان آن اصول اساسی نظام را حفظ کنند و برخلاف مشی اصلی آن حرکت نکنند، چنین مجلسی می تواند ارتباط نزدیک تری با مردم داشته و در رأس امور قرار بگیرد.

خلجی رعایت قانون را اصل دیگری دانست که می تواند مجلس را در رأس امور قرار دهد و ادامه داد: رعایت قانون و از همه مهمتر اصل اساسی ولایت فقیه توسط نمایندگان باعث روی کار آمدن مجلسی می شود که همواره در رأس امور قرار دارد.

این فعال دانشجویی ضمن انتقاد از نحوه برخورد نمایندگان مجلس با مردم، گفت: متاسفانه رسم بدی میان نمایندگان جا افتاده که صرفا زمان انتخابات و چند ماه قبل از آن با مردم در ارتباطند ولی به محضی که رای آوردند دیگر خبری از آنان نیست و همین مردم را نسبت به مجلس، نمایندگان و رأی دادن دچار بدبینی می کند.

همراهی با مستضعفان ویژگی نماینده واقعی مردم

وی همراهی با قشر ضعیف جامعه را یکی از ویژگی های نماینده واقعی مردم دانست و تشریح کرد: به واقع باید دید چند نفر از نمایندگان مجلس تا به حال درک درستی از وضعیت یکی از اقشار ضعیف جامعه داشته اند. مجلس باید در کنار مردم باشد و دغدغه مردم را دغدغه خود بداند تا مشکلات مردم حل شود.

خلجی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم مطالبه گری از نمایندگان مجلس، گفت: مطالبه گری و نظارت مردمی بر رفتار و عمل نمایندگان می تواند افراد با تقوا تری را وارد مجلس کند و نهایتا منتج به این می شود که مجلسی در طراز انقلاب اسلامی تشکیل شود.

فضای مجازی، انقلابی را درون انقلاب ایجاد می کند

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمود "اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است"، گفت: ما می توانیم با استفاده از فضای مجازی انقلابی را درون انقلاب ایجاد کنیم و باید از این پتانسیل استفاده شود. رسانه باید مهم شمرده شود و تنها هم منتظر رسانه ملی نماند چرا که کارهای روی زمین مانده بسیاری است که می توان در قالب رسانه اینترنتی و از طریق فضای مجازی آن را انجام داد.

صراحت کلام ویژگی دانشجوی انقلابی

این فعال دانشجویی صراحت در کلام با حفظ خطوط قرمز نظام را ویژگی دانشجوی خط انقلاب دانست و تصریح کرد: دانشجوی انقلابی نباید محافظه کاری و ملاحظات سیاسی را در نظر بگیرد بلکه باید با صراحت کلام جریانات سیاسی درون نظام را نقد کند. دیگر ویژگی دانشجوی انقلابی این است که اگر مرتکب اشتباهی شد آن را بپذیرد. در واقع این دو ویژگی در کنار ویژگی های دیگر باعث می شود تا عموم مردم شما را از خودشان و حرف شما را حرف خودشان بدانند.

انتهای پیام/

captcha