«عباس راکی» دیدار آلومینیوم اراک و ماشین سازی تبریز را سوت می زند آغاز فعالیت‌ گروه‌های شغلی 1 و 2 از شنبه در اراک+فهرست مشاغل شمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به 32136 نفر رسید/شناسایی 143 مورد مبتلا به کووید 19 در ۲۴ ساعت گذشته اصول عدالتِ قانون اساسی در حوزه اجرا نادیده گرفته شد| گفتگو با بهادری جهرمی درخواست مشاور امنیتی پیشین ترامپ برای بر‌گزاری مجدد انتخابات هر کس ایرانی ها را بشناسد می داند که آنها شکست ناپذیرند سرانجام مگاپروژه جنوب شرق کشور در هاله ای از ابهام/ ناامیدی از حق آبه رهاورد دیپلماسی ضعیف وزارت نیرو و امور خارجه است طرح مجلس، ابزاری برای ناکام گذاشتن پروژه مشترک «نتانیاهو- بایدن» / چرا اصلاح طلبان با «زبان اقتدار» مشکل دارند!؟ کاهش محدودیت‌های کرونایی دو هفته‌ای از شنبه؛ هشدار‌ها درباره خیز مجدد کرونا با عادی انگاری حال عمومی آیت‌الله مصباح‌یزدی مساعد شد
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
کد خبر: 68781
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
جلیلی در مشهد:

یارانه‌های پنهان به درستی اختصاص نمی‌یابد/ غربی‌ها می‌خواهند ملت ایران را از پای در آورند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: غربی‌ها می‌خواهند ملت ایران را از پای در بیاورند اما ملت ایران همیشه با حضور و انتخاب دقیق خود دشمنان را از اهداف خود دور می‌کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،  سعید جلیلی امشب در دیدار با جوانان مشهدی در مسجد امام صادق (ع) اظهار داشت: باید افراد باصلاحیت در جامعه فعال باشند و سایرین نیز باید در رأی خود دقت کنند.

وی گفت: برای درمان یک بیماری باید ابتدا در ارتباط با بیماری اطلاع داشته باشیم و پس از آن راه علاج آن را بیابیم، برای درمان قلب کسی به چشم پزشک مراجعه نمی‌کند، در ایام انتخابات برای انتخاب صحیح باید ابتدا بدانیم که خود چه چیزی می‌خواهیم و به دنبال چه چیزی هستیم.

عضو مجموع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروزه در جامعه در صحبت با آحاد مردم مشکلاتی مطرح می‌شود که برطرف سازی آنها نیاز به برنامه ریزی مطلوب و مفید است، به عنوان مثال مشکلات برخی از افراد به عدم اشتغال فرزندان برمی‌گردد و جامعه باید به برطرف‌سازی آنها کمک کند، البته مسائل و مشکلات عموم تنها در حوزه اقتصادی نیست.

جلیلی افزود: بحث آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق و نظایر این موارد از دیگر مشکلات جامعه است، در سطح کلان‌تر می‌توان به فشار حداکثری دشمن اشاره کرد، ما باید دشمن را از مسیر آسیب رساندن منحرف کنیم، در عرصه‌های کلان نیز باید به شکل انقلابی عمل کرد و در بسترهای مختلف قوانین مربوطه تعیین شوند.

وی خاطرنشان کرد: در نظام سلامت هزینه‌های بسیاری پرداخته می‌شود و آمار مربوطه نشان‌دهنده توجه به این بخش است، از دیگر مسائل حائز اهمیت می‌توان به صندوق بازنشستگی اشاره کرد که نابسامانی در این زمینه را نمایان می‌کند، دیدگاه‌های مختلف باید مطرح شود تا بتوان صحیح‌تر تصمیم گرفت.

جلیلی تصریح کرد: انتخاب ما باید در راستای برطرف سازی مسائل مورد اهمیت‌مان باشد، البته باید انتخاب‌های مهم‌تر در اولویت ذهن ما قرار گیرد، چرا که در صورت برطرف شدن موضوعات مهم به تبع سایر موضوعات نیز مرتفع می‌شوند، البته باید در فاصله انتخاب یک فرد تا نفر بعدی مسائل حائز اهمیت در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید

عضو مجموع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در این صورت می‌توان ابداعات ناب و مطلوبی داشت، افراد منتخب باید مطالعه کافی داشته باشند، علاوه بر مطالعه لایحه‌ها و قوانین مختلف باید ظرافت آنها را در نظر گیرد و برخی را چندین مرتبه بخواند، کسی که نمی‌تواند لایحه‌ها را حتی یک مرتبه مطالعه کند صلاحیت انتخاب را ندارد.

وی اظهار داشت: غربی‌ها می‌خواهند ملت ایران را از پای در بیاورند اما ملت ایران همیشه با حضور و انتخاب دقیق خود دشمنان را از اهداف خود دور می‌کنند، باید دست به عمل جبهه‌ای بزنیم، هر فرد نمی‌تواند هر زمان دو کار را انجام دهد و باید همگی پای کار باشیم تا بتوانیم به موفقیت دست یابیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: در فاصله میان دو انتخابات باید همگی سعی بر شناخت مسائل و راه‌حل‌ها داشته باشند، باید با آگاهی به هرکسی رأی دهیم و بدانیم در صورت انتخاب شدن فرد شرایط تغییر می‌یابد، به فرموده مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، ما در گام نخست در کنار خوبی‌ها ایرادی نیز داشته‌ایم، ما رتبه نخست را در عدم استفاده صحیح از موقعیت‌ها داریم.

وی گفت: باید برنامه‌ای دقیق و اساسی برای آینده تعیین شود، 400 هزار میلیارد تومان بودجه در مجلس وجود دارد و باید به درستی از آن برای مردم استفاده شود، این آمار 30 درصد از بودجه کل کشور را تشکیل می‌دهد و 70 درصد از بودجه کشور متعلق به اماکن دولتی است.

عضو مجموع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: 197 شرکت در سال گذشته 53 هزار میلیارد تومان زیان داده‌اند، همچنین بالغ بر 900 هزار میلیارد تومان یارانه‌های پنهان وجود داشته که به درستی تخصیص پیدا نمی‌کنند، افراد باید این مباحث را در جلسات متعدد بیان کنند تا بتوان فهرست خوبی از امور و قوانین تشکیل داد.

وی عنوان کرد: انتخابات فرصت بسیار خوبی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردم می‌توانند نفع خود را انتخاب کنند، پس از انتخابات نیز باید مردم فعال باشند و برای هدایت بهتر جامعه به سمت و سوی مناسب کمک کنند، انتخاب مردم باید مجلسی را تشکیل دهد که اولویت‌ها را بشناسد و دنبال کند تا محقق شوند.

انتهای پیام/281/ ع

captcha