به علت نبود انبار کافی برای ذخیره گندم:

خرید گندم در خنداب تعطیل شد + عکس

مسئول مرکز خرید گندم در شهرستان خنداب گفت: خرید گندم در شهرستان خنداب نزدیک ده روز است که مختل شده و خرید تضمینی به علت نبود انبار کافی تعطیل شد.
کد خبر: ۶۸۷۶ تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، علی روستا مسئول مرکز خرید گندم در شهرستان خنداب با اشاره به این موضوع که با پیگیری‌هایی که داشتیم نتوانستیم مجوز تخلیه انبارها را از اداره غله استان بگیریم گفت: انبارهای ذخیره گندم در خنداب پر شده و گندم از کشاورزان خریداری نمی شود.


روستا اظهار کرد: روز گذشته با جمع کردن گندم در انبارها توانستیم، مقداری از گندم های کشاورزان را تخلیه کنیم، اما فعلا انبارها پر شده و ظرفیت لازم برای تخلیه گندم را نداریم.

وی افزود: کشاورزان می توانند برای تحویل گندم به سیلوی سمنگان اراک مراجعه و گندم خود را آنجا تحویل دهند.
 
مسئول مرکز خرید گندم شهرستان خنداب با اشاره به این که هنوز بیش از دو سوم گندم‌های تولیدی شهرستان جمع آوری نشده است گفت: از 20 هزار تن گندم تولیدی در شهرستان خنداب تاکنون 4هزار و 400 تن گندم از کشاورزان شهرستان خنداب خریداری شده که 2 هزار و 700 تن توسط انبار مرکزی در خنداب خریداری شده است.
روستا تصریح کرد: مجوز برای تخلیه انبارهای پر شده در شهرستان خنداب صادر نمی شود و به طور یقین خرید گندم در خنداب تعطیل شد، صبح امروز نزدیک 500 تن گندم توسط کشاورزان روستای غینرجه به سیلوی سمنگان اراک انتقال داده شد.

روستا خاطرنشان کرد: با تعطیلی خرید گندم در خنداب، دلالان وارد کار خواهند شد و گندم را زیر قیمت از کشاورزان خریداری می کنند، اگر انبار کافی وجود داشت روزی هزار تن گندم می توانستیم خریداری کنیم.

انتهای پیام/ش