پرستار اراکی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست تهاجم فرهنگی و عدم دانستن چرایی حجاب باعث بد حجابی شده است دو تصمیم مهم در خصوص نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات کرونا در اردوگاه پرسپولیس/ پایان رسمی جنگ کارگزاران/ ویرانی میراث استرا! مجلس یازدهم؛ مظهر امید و انتظار مردم/ اصلاح طلبان بر سر دوراهی/ هر روز ۲۳۱ بستری/ سینما ورشکسته است شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته دیری نخواهد پایید که مردم با سلامتی کنار هم زندگی کنند شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
کد خبر: 68751
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:

مردم اگر کشوری قوی می خواهند باید به مجلسی قوی رای دهند/مشکلات نتیجه انتخاب نادرست است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم دریافتند که اگر می خواهند ایرانی قوی داشته باشند باید مجلسی قوی را بر سر کار بیاورند و این چنین مجلسی تشکیل نمی شود مگر اینکه نمایندگانی منتخب شوند تا با اختیاراتی که قانون به آنان می دهد، کشور را در راستای اقتدار حرکت دهند.

حجت الله شایان پور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تاثیر انتخاب فرد اصلح در آینده کشور، گفت: مردم ما متوجه شدند که انتخاب افراد غیرمتخصص و غیرمتعهد می تواند چه تاثیر مخربی در آینده کشور و زندگیشان بگذارد.

وی افزود: بخشی از مردم کاملا به این نتیجه رسیده اند که اگر مشکلی در دولت و مجلس وجود دارد، از انقلاب نیست بلکه از انتخاب است و این نکته را در راهپیمایی های اخیر به وضوح گفته اند.

مردم اگر کشوری قوی می خواهند باید به مجلسی قوی رای دهند

شایان پور با اشاره به عملکرد مجلس دهم، ادامه داد: مردم دریافتند که اگر می خواهند ایرانی قوی داشته باشند باید مجلسی قوی را بر سر کار بیاورند و این چنین مجلسی تشکیل نمی شود مگر اینکه نمایندگانی منتخب شوند تا با اختیاراتی که قانون به آنان می دهد، کشور را در راستای اقتدار حرکت دهند.

وی به بیان ویژگی های نماینده اصلح پرداخت و گفت: نماینده اصلح باید ویژگی هایی همچون، مردمی بودن، مدیر و مدبر بودن، انقلابی بودن، متدین بودن، شجاعت و متخصص و متعد بودن را داشته باشد و مردم باید چنین ویژگی هایی را مد نظر قرار دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم باید بدانند که سفره های رنگین کاندیداها قبل از انتخابات برای ربودن رای آنان است و نباید گول وعده های غیر واقع آنان را خورد، چرا که برخی کاندیداها وعده هایی می دهند که به هیچ عنوان در حیطه اختیارات آنان نیست و نمی توانند آن را عملی کنند.

نتیجه رای اشتباه، مجلسی فشل‌تر از مجلس فعلی است

شایان پور اضافه کرد: مردم باید بدانند که اگر مجلسی قوی و در راستای حمایت از خودشان می خواهند باید شاخصه های نماینده اصلح را که قبلا اشاره شد مد نظر قرار دهند چرا که در غیر این صورت افرادی سر کار می آیند که مجلسی فشل تر و ناکارآمد تر از مجلس فعلی خواهد بود.

وی با اشاره به رد صلاحیت حدود 90 نفر از نمایندگان فعلی مجلس برای انتخابات مجلس یازدهم، تصریح کرد: مردم باید بدانند اگر این اتفاق می افتد، نتیجه انتخاب خودشان است و باید برای مجلس بعدی تجدید نظر کنند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: انء شا الله بتوان با انتخاب هایی صحیح افرادی را برای نمایندگی ملت انتخاب کرد تا به واسطه آن دولتی اسلامی نیز تشکیل شود و این روند تا به وجود آمدن جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی ادامه یابد.

وی با اشاره به تبلیغ و سیاه نمایی دشمنان جهت شرکت نکردن مردم در انتخابات، گفت: دشمنان که از مسئولین کشور نا امید شدند به دنبال دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات هستند. ولی مردم باید بدانند که در جمهوری اسلامی ایران هیچ مسئولی قدرت نماینده مجلس را ندارد، چرا که قدرت خود را مستقیم از مردم می گیرد، لذا مردم باید بدانند این قدرت را در اختیار چه کسی قرار می دهند.

70درصد مشکلات از ضعف داخلی است

شایان پور با بیان اینکه بیش از 70درصد مشکلات کشور به دلیل ضعف و ناکارآمدی داخلی است، گفت: شهید مدرس در جواب عده ای که از تصمیم غلط نماینده خود گله می کردند، گفت "بروید آدم انتخاب کنید". لذا مردم باید بدانند که اگر نماینده خود را به درستی انتخاب کنند انء شا الله مجلس آینده در راستای اهداف آنان و نظام اسلامی حرکت خواهد کرد و این دلسردی که امروزه در بین برخی افراد وجود دارد و ناشی از ناکارآمدی دولت و مجلس است، به دلگرمی تبدیل می شود. پس باید از حق خود استفاده کرده تا بعدا حسرت نخورند.

انتهای پیام/

captcha