رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی اعلام کرد:

دستگیری عامل نشر اکاذیب در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که بر علیه یکی از شهروندان اراکی اقدام به نشر اکاذیب در فضای مجازی می کرد، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان دستگیر شد.
کد خبر: ۶۸۶۳۸ تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ"احسان آنقی"رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان اراکی مبنی بر انتشار نشر اکاذیب بر علیه او در يکي از شبکه هاي فضای مجازی از سوی فرد يا افرادي نامعلوم، رسيدگي به موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

آنقی اظهار کرد: سرانجام مأموران با انجام بررسي هاي فني و تحقيقات گسترده، فردي را در اين زمينه در شهرستان اراک شناسايي و پس از اخذ مجوز از دستگاه قضائي او را دستگير کردند.

وی یادآورشد: در ادامه تحقيقات، متّهم با مشاهده ادله و مستندات فنی موجود، سرانجام لب به سخن گشوده و بیان داشت که به قصد انتقام جویی از شاکی از طریق یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به نشر اکاذیب بر علیه او می کرده است.

رئيس پليس فتا فرماندهی انتظامي استان مرکزی در پایان با تأکید بر رعایت اخلاق اسلامی در فضای سایبری از سوی افراد مختلف افزود: کاربران شبکه‌های مختلف اجتماعی همواره باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند و هرگز از روی بدگمانی شک و یا انتقام‌جویی برای دیگر افراد ایجاد مزاحمت نکنند، چراکه بر اساس قانون ایجاد مزاحمت برای دیگران در فضای سایبری جرم است و با اثبات عمل مجرمانه،کاربر خاطی باید پاسخگو و مسئول عمل مجرمانه خود باشد.

انتهای پیام/