پزشک اراکی که کرونا را شکست داد گزارش تصویری| بارش باران و آبگرفتگی معابر در اراک امام باقر(ع) از دعای ابراهیم نبی برای توجه مردم به اهل‌بیت می‌گوید پیوستن ایران به لیست سیاه FATF بهتر از پذیرش آن است/ حامیان FATF عوامل بیگانه هستند عکس/ مجاهدت فرزندان ایران برای مقابله با کرونا وضعیت کاروان ایران برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو/ ۴۷ سهمیه در ۱۱ رشته شمخانی: از دادستان کل کشور خواستم اظهارات امیرآبادی را صحت سنجی و نتیجه را اعلام کند نماز مستحبی ماه رجب که پیامبر برای اجابت دعا سفارش کردند رژیم غذایی عاملی موثر در بروز سکته مغزی تفکری که امید را لازمه دفع بلا می داند/ ظهورِ حقایق، راهِ درمانِ بشرِ پر تنشِ امروز
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
کد خبر: 68104
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی خبر داد؛

صنایع دشت شازند منشأ بوی نامطبوع در اراک/اراکی ها امسال 41 روز در هوای آلوده نفس کشیده‌اند

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به بوی نامطبوعی که از شب گذشته در برخی مناطق شهر اراک منتشر شده، تصریح کرد: با بررسی های انجام شده مشخص شد که این بو از صنایع مستقر در دشت شازند به سمت اراک می آید.

میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت هوای استان در روزهای آینده گفت: بنابر پیش بینی هواشناسی تا روز سه شنبه شاهد انباشت آلاینده ها و سکون نسبی هوا هستیم، که این مسئله از روز گذشته آغاز شده و پارامتر های آلایندگی را افزایش داده است.

وی با بیان اینکه انتشار آلاینده ها در همه فصول سال برابر است، افزود: واحد های صنعتی و خودروها به یک میزان در تمام سال آلودگی تولید می کنند ولی در فصل های گرم سال آلودگی به سمت سطوح بالا صعود کرده و پراکنده می شود و اثر آن کمتر نمایان می شود.

میرزایی ادامه داد: اما در فصل های سرد سال به دلیل وارونگی دما آلودگی روی سطح شهر می ماند و باعث افزایش غلظت آلایندگی می شود.

صنایع دشت شازند منشأ بوی نامطبوع در اراک

وی با اشاره به بوی نامطبوعی که از شب گذشته در برخی مناطق شهر اراک منتشر شده، تصریح کرد: شب گذشته منشأ این بو بررسی شد و مشخص شد از سوی دشت شازند به سمت اراک می آید. در واقع این بو به خاطر صنایع متعددی است که در اطراف شهر شازند فعالیت دارند و با جریان باد به سمت کلانشهر اراک می آید.

آلودگی خودروها با سوخت LPG برابر با آلودگی خودروهای دیزلی

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به تاثیر نامطلوب سوخت LPG بر شاخص کیفیت هوا، بیان کرد: استفاده از این گاز به عنوان سوخت خودروها که امروزه بعضا به صورت غیرمجاز هم مصرف می شود با توجه به وجود گوگرد در آن، باعث انتشار دی اکسید گوگرد می شود. در واقع هر خودرویی که گاز مایع LPG مصرف می کند مانند خودرویی دیزلی آلودگی تولید می کند که اثر نامطلوبی بر کیفیت هوای شهر می گذارد.

اراکی ها امسال 41 روز در هوای آلوده نفس کشیده‌اند

وی به بیان تعداد روزهای آلوده شهر اراک پرداخت و گفت: در کلانشهر اراک از ابتدای سال 98 تا به امروز، 41 روز آلوده را تجربه کرده ایم که نسبت به میزان مشابه سال گذشته که 45 روز بوده، 4 روز کمتر است.

میرزایی با بیان اینکه محیط زیست واحد های آلاینده را بررسی می کند و در صورت لزوم نسبت به کنترل فعالیت آن ها اقدام می کند، خاطرنشان کرد: بنا بر پیش بینی هواشناسی از فردا عصر ناپایداری ها در سطح استان آغاز می شود و باعث کاهش میزان غلظت آلاینده ها در شهر های صنعتی می شود.

انتهای پیام/

captcha