دفاع مقدس تجلی نهضت عاشورا بود/اطاعت از ولایت فقیه را رمز موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بود تکذیب شایعه ابتلا تعدادی از دانش آموزان یکی از مدارس تفرش به کرونا/آمار مبتلایان به کرونا به 136 نفر رسید کشاورزان توان خرید کودهای شیمیایی را ندارند/کمبود بذر گندم اصلاح شده /افزایش قیمت گندم بدون نظارت بر تورم بخش کشاورزی حمایت از کشاورز نیست! ضرورت الگوبرداری از فرهنگ دفاع مقدس برای رفع مشکلات کشور کاهش ۱۰ درصدی میزان قند، نمک و چربی محصولات غذایی استان برگزیدگان دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج معرفی شدند واکنش سخنگوی وزارت امورخارجه به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا در شورای حقوق بشر 15 سال تعلل در طرح «پزشک خانواده»/«نظام ارجاع»هزینه‌‌ درمان 50 میلیون ایرانی را کاهش می‌دهد نرخ ارز و طلا همچنان بر مدار افزایش قیمت؛ علت اُفت شاخص کل بورس چیست؟ «تعریف» دفاع مقدس مانع «تحریف» دفاع مقدس
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
کد خبر: 68008
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
کارشناس مسائل سیاسی منطقه:

مردم عراق با تظاهرات میلیونی شجاعانه در مقابل آمریکایی ها ایستادند/ دو راه پیش روی آمریکایی هاست؛ خروج اختیاری یا با تابوت

کارشناس مسائل سیاسی منطقه گفت: برکت خون شهدای مقاوت یعنی شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس باعث شد مردم عراق با حضور بی نظیرشان در روز گذشته شجاعانه در مقابل آمریکایی ها بایستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ روز گذشته مردم عراق با حضوری بی نظیر و میلیونی در خیابان‌های بغداد، خواستار اخراج نیروهای تروریست آمریکا از این کشور شدند. تظاهرات‌کنندگان عراقی با در دست داشتن پلاکاردهایی با نوشته «آمریکا از عراق بیرون برو»، از گروه‌های مقاومت در این کشور حمایت کردند.

حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی منطقه در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص حضوری میلیونی مردم عراق در حمایت از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، گفت: آمریکایی ها کشوری سلطه جو، استعمارگر و مستکبر هستند و تلاش می کنند به خاطر منابع زیرزمینی منطقه غرب آسیا، در این منطقه خصوصا در برخی کشور ها که زمینه حضور قبلی داشتند، ماندگار شوند.

وی افزود: آمریکایی ها به هیچ وجه به خاطر مباحث حقوق بشر یا دموکراسی کاری را انجام نمی دهند بلکه صرفا به علت منافع خود آن هم منافع اقلیت 2درصدی این کشور دست به چنین اقداماتی زده و منافع و منابع منطقه را به یغما می برند. به علاوه اینکه حضور نیروهای ارتش تروریستی آمریکا در این منطقه به نوعی برای حفظ امنیت صهیونیست ها نیز هست.

آمریکا در تلاش برای ماندگاری در غرب آسیا

جهانبخشی ادامه داد: لذا آمریکا سعی می کند تا با هر حربه ای که شده در منطقه غرب آسیا بماند. یکی از این حربه ها روی کار آمدن حکومت هایی در منطقه است که هیچوقت خواهان خروج آمریکا از غرب آسیا نباشند و متاسفانه در برخی کشورها به نتیجه هم رسیده اند تا جایی که هم اکنون دولت هایی در حوزه خلیج فارس حکومت را در دست دارند که نوکر آمریکا هستند و فکر و جرئت خروج آمریکا از کشورشان را نمی کنند.

ایستادگی عراقی ها مقابل آمریکا حاصل برکت خون شهدای مقاومت

وی با اشاره به حضور میلیونی روز جمعه مردم عراق جهت اخراج نیروهای آمریکایی از کشورشان، گفت: برکت خون شهدای مقاومت یعنی شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس باعث شد مردم عراق با حضور بی نظیرشان در روز گذشته شجاعانه در مقابل آمریکایی ها بایستند.

دو راه پیش روی آمریکایی هاست؛ خروج اختیاری یا با تابوت

این کارشناس مسائل منطقه، افزود: راهپیمایی میلیونی مردم عراق دو راه جلوی آمریکایی ها گذاشت؛ اول اینکه خودشان هر چه زودتر و با پای خودشان از این منطقه بیرون بروند. دوم اینکه تابوت هایشان از این منطقه خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین برکت خون شهدای مقاومت خصوصا شهید سلیمانی و المهندس باعث انتقام سختی از آمریکایی ها خواهد شد که خروج ذلت بار نیروهای تروریستی ارتش آمریکا از عراق قدم اول آن است و چاره ای جز خروجشان از کل منطقه در انتظار آنان نخواهد بود.

انتهای پیام/

captcha