کاهش 8 درجه ای دمای هوا از فردا/ بارش باران و برف در کشور آغاز می‌شود عکس/کمپین «من هم رأی می دهم چون...» در اراک تشکیل شد مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک امتناع وحدت میان جهان‌بینی دینی و ناسیونالیسم افراطی جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد در گفتگو با خاندوزی/ مجلس یازدهم باید معضل «تعارض منافع» را برچیند قاعده «اهم و مهم» و ضرورت شکل گیری مجلس انقلابی/ چگونه یک مجلس در تراز انقلاب شکل می‌گیرد؟ مرگ کارگر بر اثر ریزش ناگهانی سقف در زرندیه چرا دستیاران اسکوچیچ معرفی نمی‌شوند؟ بانک‌ها ملزم به امهال ۵ساله بدهی واحدهای تولیدی شدند گلزار شهدای کرمان، امسال مقصد راهیان‌نور می‌شود؟
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
کد خبر: 67932
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی خبر داد

رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی از رصد و شناسایی ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در فضای مجازی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن خیرمند معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در خصوص تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی گفت: در زمانی قرار داریم که احتمال تبلیغات غیر مجاز وجود دارد این درحالی است که تا زمان اعلام رسمی و نهایی شورای نگهبان هیچ یک از نامزدهای احتمالی فعلی و هوادارانشان حق انجام تبلیغات را ندارند.

خیرمند افزود: در حوزه پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی، ستادی با همین عنوان در قوه قضاییه شکل گرفته است و این ستاد رصد فعالیت افراد در فضای مجازی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ مورد تخلف، رصد و شناسایی شده است عنوان کرد: برخی از این افراد تذکر گرفته و برای برخی دیگر تشکیل پرونده شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی ضمن بیان اینکه در بحث فضای مجازی بیش از همه نیاز به آگاه سازی مردم داریم، اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد نمی دانند که برخی از اقدامات در حال حاضر جرم محسوب می شود.

وی با تاکید براینکه قانون گذاران علاوه بر جرم انگاری برای این دست اقدامات مجازات سنگینی نیز در نظر گرفته اند، خاطر نشان کرد: تمام تلاش ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی این است که تا جایی که می توانیم مردم را آگاه کنیم تا این دست اقدامات انجام نشود.

انتهای پیام/

captcha