کاهش 8 درجه ای دمای هوا از فردا/ بارش باران و برف در کشور آغاز می‌شود عکس/کمپین «من هم رأی می دهم چون...» در اراک تشکیل شد مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک امتناع وحدت میان جهان‌بینی دینی و ناسیونالیسم افراطی جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد در گفتگو با خاندوزی/ مجلس یازدهم باید معضل «تعارض منافع» را برچیند قاعده «اهم و مهم» و ضرورت شکل گیری مجلس انقلابی/ چگونه یک مجلس در تراز انقلاب شکل می‌گیرد؟ مرگ کارگر بر اثر ریزش ناگهانی سقف در زرندیه چرا دستیاران اسکوچیچ معرفی نمی‌شوند؟ بانک‌ها ملزم به امهال ۵ساله بدهی واحدهای تولیدی شدند گلزار شهدای کرمان، امسال مقصد راهیان‌نور می‌شود؟
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
کد خبر: 67835
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵

توئیت های فارسی ترامپ را چه کسی می نویسد؟

بعد از اینکه التهاباتی در برخی از دانشگاه‌ها ایجاد شد ، شاهد آن بودیم که ترامپ با مصادره به مطلوب این موارد با توئیت فارسی از اراذل و اوباش اغتشاشگر اعلام حمایت کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛این روزها با ایجاد تنش بیشتر از سوی آمریکا در خاورمیانه و پس از ترور شهید سپهبد سلیمانی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و برخی از مقامات این کشور از جمله «مایک پمپئو» دست به کار ارسال پیام های فارسی به وسیله شبکه اجتماعی توئیتر شده اند.

بعد از اینکه التهاباتی در برخی از دانشگاه‌ها ایجاد شد ، شاهد آن بودیم که ترامپ با مصادره به مطلوب این موارد با توئیت فارسی از اراذل و اوباش اغتشاشگر اعلام حمایت کرد. این موضوع حتی از سوی جامعه آمریکا و طنز پردازان این کشور دستمایه طنز سیاسی قرار گرفت. 

وزیر خارجه آمریکا نیز پس از توئیت ترامپ اقدام به انتشار توئیتی به زبان فارسی کرد. 

اما سئوال اساسی اینجاست که چه کسی توئیت های فارسی مقامات آمریکایی را به نگارش در می آورد.

در شبکه های اجتماعی به طور گسترده ای مطرح شده است که توئیت‌های فارسی ترامپ را یک اصلاح طلب فراری می نویسد.

یکی از کاربران توئیتر در این باره می نویسد: «برخی اخبار حاکیست توئیت های فارسی و مربوط به ایران ترامپ و پومپئو را «فاطه حقیقت جو» نماینده اصلاح طلب دوره ششم مجلس و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت می نویسد تا با ذائقه ایرانی ها سازگار باشد.» وی از جمله اصلاح طلبانی بود که به خارج کشور رفت و در جرگه اپوزیسیون قرار گرفت و بعد از مدتی کشف حجاب کرد. 

توئیت های فارسی مقامات امریکایی با واکنش های جالبی از سوی سیاسیون همراه بوده است. در همین رابطه، «نجاح محمد علی» کارشناس سیاسی عرب در توئیتی می نویسد: «یادتون میاد ترامپ به سعودی ها و سران خلیج فارس گفت اگر از خطر ایران حمایتتون نکنم ظرف دوهفته باید مثل بلبل فارسی صحبت کنید!؟ حالا بعد از سیلی ایرانی ها در عین الاسد خودش (ترامپ) داره مثل بلبل فارسی توئیت میکنه...»

انتهای پیام/

captcha