توزیع 350 هزار ماسک در مناطق محروم استان مرکزی همکاری اصناف در پیشگیری از کرونا قابل تقدیر است/ دولت حمایت های لازم را از کسبه داشته باشد تداوم بارش‌ها تا دوشنبه/ ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید 742 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی بهبود یافتند/شناسایی ۳۶ مورد جدید کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته فاطمی‌نیا: درک عظمت حضرت عباس(ع) از عقول ما خارج است سرلشکر باقری: ۵۸ میلیون نفر توسط بسیج پزشکی غربالگری شدند/ آماده‌سازی ۴ هزار و ۲۰۰ تخت توسط نیرو‌های مسلح سیروس مقدم سانسور «پایتخت ۶» را تکذیب کرد / منتقدان سریال صبر کنند و زود قضاوت نکنند بسیج روزانه 3 میلیون ماسک تولید می‌کند/ وضعیت نامناسب بیماران کرونایی در آمریکا شمار درگذشتگان کرونا در کشور به ۲۶۴۰ رسید
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
کد خبر: 67646
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
استاندار مرکزی عنوان کرد

واگذاری سالن ورزشی ۲۲بهمن اراک به آموزش‌وپرورش/ بیش از ۹۵ درصد اعلام تعطیلی مدارس استان به درستی صورت گرفت

استاندار مرکزی در شورای آموزش‌وپرورش استان مرکزی از واگذاری سالن ۲۲بهمن به آموزش‌وپرورش طی تفاهم‌نامه بین اداره کل ورزش جوانان و آموزش‌وپرورش خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی، امروز در شورای آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه تعطیلی مدارس همواره جزو بحث برانگیزترین موضوعات بوده است، گفت: این مسئله تا جایی پیچیده شده که وزیر آموزش و پرورش هم به آن اعتراض کرد و بیان کرد شاید نیاز شود تا برای جلوگیری از عقب افتادگی دانش آموزان از درس مدارس را در روزهای تعطیل نیز دایر کنیم.

آقازاده، اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس بهترین روش، همین روش فعلی است که مدیرکل آموزش و پرورش بنا بر تحقیقات صورت گرفته به جمع بندی برسد و سپس موضوع را با استانداری هماهنگ کند. چرا که هیچ ارگان یا نهادی نمی تواند بهتر از آموزش و پرورش در این خصوص تصمیم بگیرد.

وی، با بیان اینکه استان مرکزی در سه ماهه پاییز یکی از منظم ترین استان های کشور در تعطیلی مدارس بود، گفت: این اختیار به هر استانی داده شده تا در صورت افزایش آلودگی هوا به میزانی معین، استان بتواند مدارس را تعطیل اعلام کند و استان مرکزی از این حیث یکی از منظم ترین استان های کشور بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: در بیش از ۹۵ درصد موارد، اعلام تعطیلی مدارس در استان به درستی صورت گرفت و سعی کردیم مطابق دستورالعمل نسبت به اعلام تعطیلی مدارس اقدام کنیم.

آقازاده، در ادامه در خصوص واگذاری سالن ورزشی ۲۲بهمن به آموزش و پرورش، گفت: مطابق قانون باید این کار صورت بگیرد. این سالن که از زمان ساخت آن بیش از ۴۰ سال می گذرد نیاز به بازسازی دارد که بودجه دولتی کفاف آن را نمی دهد. از آن طرف خیرین اعلام آمادگی کرده اند تا نسبت به کمک مالی جهت بازسازی این مجتمع ورزشی اقدام کنند.

وی، خاطرنشان کرد: سعی داریم تا در هفته آینده واگذاری این سالن ورزشی به آموزش و پرورش انجام شود تا انشاءالله با نقشه کشی دقیق، در سال ۹۹ شاهد بازسازی این سالن باشیم.

انتهای پیام/

captcha