کاهش 8 درجه ای دمای هوا از فردا/ بارش باران و برف در کشور آغاز می‌شود عکس/کمپین «من هم رأی می دهم چون...» در اراک تشکیل شد مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک امتناع وحدت میان جهان‌بینی دینی و ناسیونالیسم افراطی جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد در گفتگو با خاندوزی/ مجلس یازدهم باید معضل «تعارض منافع» را برچیند قاعده «اهم و مهم» و ضرورت شکل گیری مجلس انقلابی/ چگونه یک مجلس در تراز انقلاب شکل می‌گیرد؟ مرگ کارگر بر اثر ریزش ناگهانی سقف در زرندیه چرا دستیاران اسکوچیچ معرفی نمی‌شوند؟ بانک‌ها ملزم به امهال ۵ساله بدهی واحدهای تولیدی شدند گلزار شهدای کرمان، امسال مقصد راهیان‌نور می‌شود؟
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
کد خبر: 67634
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
به بهانه و مناسبت طهارت عرصه فرهنگ هنر و رسانه؛

مطلع الفجر انقلاب اسلامی

 امروز وقت آن است که انقلاب هنری رقم بزنیم تا همه بدانند عرصه فرهنگ، هنر و رسانه هم می تواند، حاج قاسم سلیمانی سینما و رسانه داشته باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ میخواهم از تجربه بگویم، از خودباوری، از جوانانه ای که در همین کشور و در همین نزدیکی اتفاق افتاده و حتماً شما هم در مورد آن دیده و شنیده اید.

کارگردان جوانی که اولین فیلم بلندش را ساخته و هنرپیشه هایش اکثراً از بچه مسجدی هایی هستند که تا بحال تقریباً هیچ کاری در عرصه فیلم انجام نداده اند. اما بخوبی از پس نقش هایی که به آنها سپرده شده برآمده اند.

فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» تا به حال جمعاً بیش از ۵ میلیارد فروش داشته است و در شهرها هنوزهم مشتاقانه برای دیدن آن به سینما میروند و حتی برخی برای چندمین بار بلیط این فیلم را خریداری می کنند.

نه موضوع پیچیده ای است و نه تعجب دارد. فقط کمی خودباوری و اعتماد به نفس و امید می خواهد، همان چیزی که این فیلم بخوبی آن را به تصویر می کشد و گمشده امروز سینمای ماست.

اخیراً گاه و بیگاه به هر بهانه ای شاهد استعفا، تعطیلی، تحریم و... از طرف کسانی هستیم که سر سفره همین مردم به نان و نوایی رسیده اند. هنرمند، سلبریتی یا هر اسم دیگری که برخی ها با خود به یدک می کشند را ابزاری می کنند برای فشار حداکثری به مردم و جمهوری اسلامی.

ناراحت نیستیم! چرا باید از رفتن آن ها ناراحت باشیم؟!

آن ها دل در گرو دین که ندارند هیچ! قصد اینکه میهن خود کنند آباد را هم در سر ندارند. که اگر داشتند علیه وطن ترک وطن نمیکردند. انقلاب آغوشش باز است، دیروز مشتاقانه برای همه آغوش باز کرد و امروز هم؛ عده ای تیغ کشیدند و عده ای تیغ. اولی از تن وطن، دومی بر تن وطن.

القصه! از وطن گفتیم از قهرمانانش نه! از روح و جانش نه! قهرمانانش در خیابان تشییع شدند و دیدیم که مردم دل یک دله کردند و زلف شان را با شهدایشان گره زندند.

القصه!

ایران اسلامی برای تعالی و رشد هرچه بیشتر نیازمند تخلیه ناخالصی هاست، سینمای انقلاب اسلامی نیز برای در نوردیدن قله های تعالی هنر متعهد نیازمند تخلیه است تا به تحلیه و شیرینی زایدالوصف مدنظر برسد.

امروز شاهد پاک شدن عرصه فرهنگ، هنر و رسانه ایم. طهارتی که سال ها نیازمند آن بودیم و امروز درصدد دست یابی به آنیم.

پر واضح است آن هایی که اشک تمساح میریزند برای مرگ یا زندگی کسی نیست، که اگر بود دایه مهربان تر از مادر نبودند.

باید گفت از خانواده شهدای هواپیما تا همه بدانند روایت فتح ما در سینه های اینهاست. دکتر جبلی پدر شهید محمدامین جبلی(از شهدای سانحه هوایی اخیر) می گوید:«تا همان روز آخر[محمدامین] می گفت من هنوز عزادار سردار سلیمانی هستم؛ مادرش به او گفت حالا نرو، ممکن است جنگ بشود؛ پسرم گفت اگر جنگ شد، اولین نفری که برمیگردد من هستم. ‌»

این روزها کم نشنیده و ندیده ایم اظهارات خانواده های شهدای هواپیمایی اخیر را، با همه غمی که دارند، دغدغه انقلاب و اسلام و امنیت کشور اولویت شان شده اما عده ای به بهانه همین حادثه آنهم چند روز بعد با سفیر انگلیس در اقدام علیه آرمان های همان شهدا یکصدا می شوند.

بگذریم از اینکه خیانت های این عده به عرصه فرهنگ و هنر چیست، بگذریم  که از فساد و ولنگاری و سیاه نمایی و ده ها موضوعی که باید گفت و مجال نیست.

مهم اینست که امروز ایران امیدوارتر از دیروز می درخشد‌. آنچه هنر و هنرمند متعهد می نامیم، آنچیزی است که امروز به آن نیاز داریم.

نیازی که سالها بدنبال آن بودیم و تا اشباع شدن فاصله زیادی داریم؛ چرا که از ظرفیت جهانی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی نباید غافل شویم، عرصه ای که تشنگان زیادی در دنیا عطش آن را دارند.

 امروز وقت آن است که انقلاب هنری رقم بزنیم تا همه بدانند عرصه فرهنگ، هنر و رسانه هم می تواند، حاج قاسم سلیمانی سینما و رسانه داشته باشد.

به مناسبت طهارت این عرصه امیدوارم جوانان، جشنواره فیلم فجر را از اسارت کلمات و مدیران و سلبریتی ها خارج کنند تا شاهد طلوع فجر دیگری باشیم ان شاءالله... او ایستاده برایمان دعا میکند و حتماً آنطرف دستش برای کار فرهنگی بازتر است...

ناصر شفیعی

انتهای پیام/

captcha