غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری برای رهبری نداشتیم/ دفاع خبرگان از فقاهت آیت‌الله خامنه‌ای در جلسه 14 خرداد/ آقای منتظری به‌خاطر سادگی‌اش سقوط کرد دستور آیت الله رییسی به سازمان بازرسی کل کشور برای پیگیری ارزهای بازگردانده نشده پویش جهانی تجدید بیعت با امام خامنه ای در آستانه عید بزرگ غدیر +فیلم نمکی: کنکور 31 مرداد برگزار خواهد شد کاهش نرخ ارز به چه عواملی وابسته است؟ ارز آوری ۷۰۰ میلیون دلاری پتروشیمی شازند طی دو سال گذشته کارگران هپکو نسبت به ضعف مدیران، عدم وجود کار و حقوق معوق خود معترض اند/تیم مدیریت هپکو باید پاسخگو باشند استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت فرار داماد وزیر سابق از کشور/ مستندات آقای داماد علیه پدر زنش! تحرکات کروناییBBC؛ از بازی با اطلاعات سوخته تا ایران‌هراسی در جهان
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
کد خبر: 67612
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

اقدام سفیر انگلیس غیر قانونی و خلاف عرف دیپلماتیک بود/پیگیری طرح کاهش سطح روابط ایران و انگلیس از سوی نمایندگان مجلس

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از امضای طرحی با محوریت کاهش سطح روابط ایران با انگلیس، در مجلس خبر داد.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اقدام غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس و حضور در تجمع غیر قانونی برخی از افراد در تهران، گفت: انگلستان کشوری است که به عنوان یک استعمارگرِ جنایت‌کار سوابق تاریخی بسیار طولانی ای علیه ملت ایران داشته و همواره در ذهن ملت ایران به عنوان یک استعمارگر منفور، روباه پیر و نماد مکر و حیله شناخته شده است.

کریمی، افزود: این استعمارگر عملا حوزه ی مستعمراتش را به قدرت های دیگر سپرده است اما در عین حال همچنان سعی می کند در معادلات جهانی نقش آفرین باشد.

وی، با تاکید براینکه انگلیسی ها در خصوص جمهوری اسلامی، همیشه دنباله رو و پیرو سیاست های تجاوزکارانه و جنایتکارانه آمریکا هستند، اظهار کرد: حرکتی که سفیر انگلیس انجام داده است کاری کاملا غیر قانونی و خلاف عرف دیپلماتیک است، که سفیر یک کشور بدون هماهنگی، در یک تجمع سیاسی و غیر قانونی که شعار های هنجار شکنانه در آن داده شده است حضور پیدا کند، آن هم نه حضوری که در حال عبور بوده باشد بلکه شخصا در بین جمع حاضر شده و فیلم های منتشر شده این را نشان می دهد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، این دست اقدامات را نشان دهنده دست داشتن انگلیسی ها در اغتشاشات و آشوب های کشور دانست و تصریح کرد: ارتباط معناداری بین سفارتخانه انگلیس با این نوع آشوب ها، بحران ها و عوامل آن وجود دارد.

وی، ادامه داد: این که شخص سفیر خودش در معرکه حاضر می شود و از نزدیک می خواهد امور را نظارت و مشاهده کند، خود نشان دهنده عمق ارتباط ایشان با عوامل آشوبگر در کشور است.

کریمی، با اشاره به تذکرات متعدد مجلس خطاب به دولت، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در راستای برخورد قاطعانه با سفیر انگلستان، اظهار کرد: اینکه فقط فراخوانی صورت گیرد و تذکری به او داده شود، قطعا کافی نیست و باید برخوردی متناسب با این حرکت غیر قانونی صورت گیرد.

وی از امضای طرحی در این خصوص در مجلس شورای اسلامی خبر داد و خاطر نشان کرد: امروز در همین راستا طرحی با محوریت کاهش سطح روابط کشور با انگلیس امضا کردیم و این طرح به امضای تعداد زیادی از نمایندگان رسیده است و مراحل قانونی آن در مجلس دنبال می شود و ان شاءالله به موقع مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha