کلیپ زیبای ای لشکر صاحب الزمان... همگی فردا در انتخابات شرکت کنند/هر رأی یک موشک به قلب دشمن است تعداد نامزدهاي انتخابات در استان مركزي به ۱٤٤ نفر رسيد انتظار جامعه کشاورزی از مجلس آینده تصویب قوانین توسعه محور برای روستاها است چگونه می‌توان نماینده اصلح را برای حضور در مجلس انتخاب کرد؟ اولویت اقتصادی مجلس قوی| پیشانی برنامه‌های مجلس یازدهم باید تولید ملی باشد کارنامه‌ قالیباف و دیکته‌های نانوشته‌ مدعیان/ «مدیریت جهادی» مجلس را هم متحول خواهد کرد رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا مهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از کرونا حضوری بنام حاج قاسم، برای امنیت و علیه تروریست های آمریکایی/دشمنان در تلاش برای کاهش تاب آوری عمومی
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۹
کد خبر: 67612
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

اقدام سفیر انگلیس غیر قانونی و خلاف عرف دیپلماتیک بود/پیگیری طرح کاهش سطح روابط ایران و انگلیس از سوی نمایندگان مجلس

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از امضای طرحی با محوریت کاهش سطح روابط ایران با انگلیس، در مجلس خبر داد.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اقدام غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس و حضور در تجمع غیر قانونی برخی از افراد در تهران، گفت: انگلستان کشوری است که به عنوان یک استعمارگرِ جنایت‌کار سوابق تاریخی بسیار طولانی ای علیه ملت ایران داشته و همواره در ذهن ملت ایران به عنوان یک استعمارگر منفور، روباه پیر و نماد مکر و حیله شناخته شده است.

کریمی، افزود: این استعمارگر عملا حوزه ی مستعمراتش را به قدرت های دیگر سپرده است اما در عین حال همچنان سعی می کند در معادلات جهانی نقش آفرین باشد.

وی، با تاکید براینکه انگلیسی ها در خصوص جمهوری اسلامی، همیشه دنباله رو و پیرو سیاست های تجاوزکارانه و جنایتکارانه آمریکا هستند، اظهار کرد: حرکتی که سفیر انگلیس انجام داده است کاری کاملا غیر قانونی و خلاف عرف دیپلماتیک است، که سفیر یک کشور بدون هماهنگی، در یک تجمع سیاسی و غیر قانونی که شعار های هنجار شکنانه در آن داده شده است حضور پیدا کند، آن هم نه حضوری که در حال عبور بوده باشد بلکه شخصا در بین جمع حاضر شده و فیلم های منتشر شده این را نشان می دهد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، این دست اقدامات را نشان دهنده دست داشتن انگلیسی ها در اغتشاشات و آشوب های کشور دانست و تصریح کرد: ارتباط معناداری بین سفارتخانه انگلیس با این نوع آشوب ها، بحران ها و عوامل آن وجود دارد.

وی، ادامه داد: این که شخص سفیر خودش در معرکه حاضر می شود و از نزدیک می خواهد امور را نظارت و مشاهده کند، خود نشان دهنده عمق ارتباط ایشان با عوامل آشوبگر در کشور است.

کریمی، با اشاره به تذکرات متعدد مجلس خطاب به دولت، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در راستای برخورد قاطعانه با سفیر انگلستان، اظهار کرد: اینکه فقط فراخوانی صورت گیرد و تذکری به او داده شود، قطعا کافی نیست و باید برخوردی متناسب با این حرکت غیر قانونی صورت گیرد.

وی از امضای طرحی در این خصوص در مجلس شورای اسلامی خبر داد و خاطر نشان کرد: امروز در همین راستا طرحی با محوریت کاهش سطح روابط کشور با انگلیس امضا کردیم و این طرح به امضای تعداد زیادی از نمایندگان رسیده است و مراحل قانونی آن در مجلس دنبال می شود و ان شاءالله به موقع مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha