تهاجم فرهنگی و عدم دانستن چرایی حجاب باعث بد حجابی شده است دو تصمیم مهم در خصوص نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات کرونا در اردوگاه پرسپولیس/ پایان رسمی جنگ کارگزاران/ ویرانی میراث استرا! مجلس یازدهم؛ مظهر امید و انتظار مردم/ اصلاح طلبان بر سر دوراهی/ هر روز ۲۳۱ بستری/ سینما ورشکسته است شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته دیری نخواهد پایید که مردم با سلامتی کنار هم زندگی کنند شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
کد خبر: 67584
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک مطرح شد؛

«آفتاب» اراک به دست جهاد نصر طلوع خواهد کرد/ 570 میلیارد تومان؛ بودجه احتمالی سال 99 شهرداری اراک

پیش نویس قرارداد تکمیل پروژه تجاری و پارکینگ طبقاتی «آفتاب» که سال هاست به صورت نیمه کاره در اصلی ترین میدان شهر رها شده است در صحن رسمی شورا مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد کریم شفیعی شهردار کلانشهر اراک در صحن رسمی شورای اسلامی این شهر در خصوص پیش نویس قرارداد پروژه آفتاب با شرکت جهاد نصر، گفت: زمان بندی این پروژه از جهاد نصر گرفته شده و برای دو سال برنامه کاملی داده اند.

شفیعی با اشاره به 24 ماهه بودن مدت این قرارداد، افزود: برنامه این پروژه ماهیانه است و مشخص است که در هر ماه چه میزان کار باید انجام شود. از طرفی چون تزریق مالی نمی کنیم دیگر بهانه هایی با این موضوع، که صورت وضعیت پرداخت نشده است را، نداریم.

وی با تاکید براینکه فکر می کنیم با تصمیمی که جهاد نصر گرفته است بتواند این کار را انجام دهد، عنوان کرد:  کیفیت کار این شرکت در پل شهید کاوه نبیری نشان می دهد که کار این تیم از نظر کیفی هم خوب است. شهرداری نیز برای کنترل پروژه از ظرفیت دانش فنی معاونت زیربنای استفاده نمی کند و فقط به عنوان ناظر عالی، فعالیت های 9 گانه کارفرمایی را انجام می دهیم و بقیه مسائل نظارت کارگاه، برعهده مشاور و یا همان عامل چهارم است که کنترل را انجام می دهد.

شهردار کلانشهر اراک در خصوص ساماندهی ایستگاه های تاکسی در سطح شهر اراک، با تاکید براینکه ساماندهی باید در شرایط فعلی انجام شود، اظهار کرد: در طرح جامع شهر ها، نگاهی که تا به حال به تاکسی داشتیم در حال تغییر است؛ یعنی تاکسی دیگر تعریف قدیمی را ندارد که ایستگاهی باشد و از آنجا حمل و نقل شکل بگیرد. از طرفی مراکز شهر خالی می شوند و بی‌آرتی ها فعالیت می کنند و از طرفی اپ های مسافری ایجاد می شوند و ایستگاه خاصی ندارند. فکر می کنم تا یکی دو سال آینده چیزی به عنوان سازمان تاکسیرانی در شهرداری معنا پیدا نمی کند و همه به بخش خصوصی می رود و با اپ های موبایل مدیریت می شود.

وی در خصوص طرح تفکیک زباله از مبدا، که به صورت آزمایشی در اراک در حال انجام است نیز تصریح کرد: مجموعه شرکت پاکزی با سرمایه گذاری اولیه 13 میلیارد تومان کار تفکیک از مبدا را شروع کرده است. به عنوان پایلوت شهرک مسکن را برای این موضوع پیش بینی کردیم و اگر بتوانیم در آنجا موفقیت کسب کنیم و بتوانیم با این اپ مشارکت مردم را جلب کنیم این کار برای کل سطح شهر اراک نیز پیش بینی می شود.

شفیعی ضمن بیان اینکه حدودا با سرانه میانگین 600 گرم زباله تر و خشک برای هر نفر در 24 ساعت، حدود 300 تن زباله در اراک تولید می شود، عنوان کرد: 100 تن نیز از شهرهای اطراف به مرکز دفن منتقل می شود که روی هم به 400 تن می رسد. اگر 10درصد تفکیک زباله در مبدا اتفاق بیفتد، در شهر اراک حدود 30 تن  زباله ای که اثرات زیست محیطی دارد را می توانیم به مواد اولیه بازگردانیم و همچنین در این زمینه شغل ایجاد کنیم. همچنین درآمد 8 درصدی  از کل درآمد ایجاد شده، برای شهرداری خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اگر کار شناسایی این پروژه تا 22 بهمن انجام شود، می توانیم ظرف یک سال آن را به کل شهر تعمیم دهیم. در سطح کشور دومین شهری هستیم که مستقیم شهرداری با چنین شرکتی وارد قرارداد شده است.

شهردار کلانشهر اراک مبلغ احتمالی بودجه 99 شهرداری را 570 میلیارد تومان برشمرد و اظهار کرد: در بودجه 2 میلیارد تومان برای تکمیل پارک بانوان دیده شده است. همچنین برای پروژه گردشگری دره گردو نیز با توجه به برقراری جلسات، استاندار وعده اختصاص بودجه دولتی را دادند. حدود 15 میلیارد تومان برای کار اجرای و 5 میلیارد برای فضای سبز در آن منطقه در نظر گرفته شده است و برنامه به شکلی است که 10 میلیارد آن از منابع دولتی تامین شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

در دفترچه عوارض شرایط اقتصادی را مورد توجه قراردادیم

ایرج رضایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک در این جلسه در خصوص دفترچه عوارض شهرداری گفت: در خصوص عوارض بر اساس قانون عمل کردیم و در خصوص بهای خدمات هم خیلی کم تر از آن چه که بهای واقعی خدمات هست عملی شده است.

رضایی با تاکید براینکه در تعیین بهای خدمات به شرایط اقتصادی موجود کشور نیز توجه داشته ایم عنوان کرد: بهای خدمات را بایستی واقعی دریافت کنیم ولی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه سعی کردیم حداکثر با مبلغی زیر 20 درصد و گاها 10 تا 15 درصد افزایش دادیم.

وی ادامه داد: این اطمینان را می دهیم که در هیچ جا فراتر از قانون عمل نشده است و تمام تلاش ما براین بوده که دفترچه ای پویا و کارآمد و نسبت به گذشته، کامل تر و با شرایط بهتری برای مردم تعریف شود.

رضایی در خصوص پروژه آفتاب نیز گفت: از سال 94 مبالغی را در بودجه مکررا برای این پروژه دیده ایم. به گونه ای که در سال 94 حدود 30 میلیارد، سال 95، 20 میلیارد، سال 96، 20 میلیارد، سال 97، 25 میلیارد و سال 98 نیز 9 میلیارد پیش بینی شده بود اما گویا این پروژه قفل شده است.

به گزارش دیارآفتاب؛ دراین جلسه یک جلد تعرفه عوارض و بهای خدمات مورد عمل در سال 99 شهرداری اراک و سازمان های تابعه با 6 رای مثبت و 4 رای ممتنع تصویب شد.

همچنین پیش نویس قرارداد تکمیل پروژه تجاری و پارکینگ طبقاتی «آفتاب» که سال هاست به صورت نیمه کاره در اصلی ترین میدان شهر رها شده است در صحن رسمی شورا مورد بررسی قرارگرفت. عملیات تکمیل این پروژه با توجه به فراخوان عمومی انجام شده در تاریخ 9/9/98 توسط سازمان سرمایه گذاری شهرداری، با مبلغ 825 میلیارد ریال به شرکت جهاد نصر  واگذار می گردد.  

انتهای پیام/

captcha