توزیع 350 هزار ماسک در مناطق محروم استان مرکزی همکاری اصناف در پیشگیری از کرونا قابل تقدیر است/ دولت حمایت های لازم را از کسبه داشته باشد تداوم بارش‌ها تا دوشنبه/ ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید 742 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی بهبود یافتند/شناسایی ۳۶ مورد جدید کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته فاطمی‌نیا: درک عظمت حضرت عباس(ع) از عقول ما خارج است سرلشکر باقری: ۵۸ میلیون نفر توسط بسیج پزشکی غربالگری شدند/ آماده‌سازی ۴ هزار و ۲۰۰ تخت توسط نیرو‌های مسلح سیروس مقدم سانسور «پایتخت ۶» را تکذیب کرد / منتقدان سریال صبر کنند و زود قضاوت نکنند بسیج روزانه 3 میلیون ماسک تولید می‌کند/ وضعیت نامناسب بیماران کرونایی در آمریکا شمار درگذشتگان کرونا در کشور به ۲۶۴۰ رسید
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: 67549
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:

60درصد آموزش دیدگانِ جویای کار در استان، جذب کار شدند/ شرکت های خصوصی به دنبال نیروی کار ماهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: در سطح کشور چیزی حدود 39 درصد از افراد جویای کار که به مجموعه های فنی و حرفه ای مراجعه کردند جذب کار شده اند و این آمار در سطح استان مرکزی حدود 60درصد است.

شاه محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آموزش های این سازمان در سطح استان، گفت: در سال 97، حدود 22هزار نفر کارآموز در بخش دولتی و حدود 18 هزار نفر در بخش آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان آموزش داده شدند.

60درصد آموزش دیدگان در مراکز فنی و حرفه ای استان جذب کار شدند

وی با اشاره به سامانه مشاوره و رهگیری فنی و حرفه ای، افزود: در این سامانه از افرادی که حدودا 6 ماه از آموزششان در سازمان فنی حرفه ای گذشته، آمار گرفته می شود که چند درصدشان جذب بازار کار شده اند. در سطح کشور چیزی حدود 39 درصد از افراد جویای کار که به مجموعه های فنی و حرفه ای مراجعه کردند جذب کار شده اند و این آمار در سطح استان مرکزی حدود 60درصد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان اینکه افراد متفاوتی به این سازمان مراجعه می کنند، تصریح کرد: نزدیک به نیمی از افراد مراجعه کننده را بانوان خانه دار تشکیل می دهند که بعضا صرفا جهت گذراندن اوقات فراغت به فنی و حرفه ای مراجعه می کنند. همینطور دانشجویان، سربازان، زندانیان و ... برای فراگیری آموزش ها به ما مراجعه می کنند که اگر این نفرات را از آمار 22هزار نفری جدا کنیم، تنها حدود 2 تا 3هزار نفر باقی می مانند که به واقع جویای کار هستند و این اصلا آمار خوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه از حدود 2 تا 3هزار نفری که به صورت جدی به دنبال کار بودند، بیش از 60درصد جذب کار شده اند، گفت: نحوه مشغول به کار شدن این افراد نیز متفاوت است، به طوری که ممکن است از طریق کمک های کمیته امداد، بهزیستی، وام طرح اشتغال پایدار روستایی و ... جذب بازار کار شده باشند. ولی در هر صورت مشغول به کار شدن 60 درصد افراد آموزش دیده در فنی و حرفه ای آمار بسیار خوبی است که نشان می دهد اگر افراد جویای کار به سمت مهارت هدایت شوند، زودتر به شغل می رسند و امکان راه اندازی کسب و کار برایشان فراهم می شود.

شرکت های خصوصی به دنبال نیروی کار ماهر

شاه محمدی خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت های خصوصی به نیروی کار ماهر نیاز دارند و برای پیدا کردن چنین افرادی به ما مراجعه می کنند ولی متاسفانه در سطح استان مرکزی تعداد افراد ماهر زیاد نیست. لذا توصیه می شود افراد جویای کار برای داشتن مهارت کافی و جذب به بازار کار حتما به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای مراجعه کنند.

انتهای پیام/

captcha