پزشک اراکی که کرونا را شکست داد گزارش تصویری| بارش باران و آبگرفتگی معابر در اراک امام باقر(ع) از دعای ابراهیم نبی برای توجه مردم به اهل‌بیت می‌گوید پیوستن ایران به لیست سیاه FATF بهتر از پذیرش آن است/ حامیان FATF عوامل بیگانه هستند عکس/ مجاهدت فرزندان ایران برای مقابله با کرونا وضعیت کاروان ایران برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو/ ۴۷ سهمیه در ۱۱ رشته شمخانی: از دادستان کل کشور خواستم اظهارات امیرآبادی را صحت سنجی و نتیجه را اعلام کند نماز مستحبی ماه رجب که پیامبر برای اجابت دعا سفارش کردند رژیم غذایی عاملی موثر در بروز سکته مغزی تفکری که امید را لازمه دفع بلا می داند/ ظهورِ حقایق، راهِ درمانِ بشرِ پر تنشِ امروز
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر: 67458
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
مسئول کارگروه بانوان ستاد تدوین عملکرد نقش استان مرکزی در دفاع مقدس:

فرهنگ پرورش انسان‌های مجاهد در راه حق نباید منقطع شود

مسئول کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی ره در دفاع مقدس و ۶۲۰۰شهید استان مرکزی با تأکید بر اینکه فرهنگ پرورش انسان‌های مجاهد در راه حق نباید منقطع شود، گفت: بدین منظور ضروری است مسیر رسیدن به این الگوهای معاصر که متأثر از شخصیت جامع حضرت زهرا سلام‌الله و حضرت زینب سلام‌الله است روشن و به دقت تبیین شود.

 راضیه مجاوری مسئول کارگروه بانوان ستاد تدوین عملکرد نقش استان مرکزی در دفاع مقدس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به راه اندازی شبکه بانوان راوی، گفت: شناسایی و سازمان دهی بانوانی که در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس فعالانه نقش آفرین بودند و حماسه آفریدند از اهداف راه اندازی شبکه بانوان راوی الگوی سوم است.

مجاوری اظهار کرد: اعضای این شبکه را در واقع همان کسانی که مصداق الگوی سوم، یعنی زن نه شرقی و نه غربی می باشند تشکیل می دهند و در تلاش هستیم که بواسطه شکل گیری محافل متعدد انتقال تجربیات مقاومت و مجاهدت بانوان با افق تمدنی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه امروز تنها راه رسیدن به حکومت اسلامی مقاومت مبتنی بر قرآن و عقلانیت است، افزود: معتقدیم الگوهای اسلامی که متوجه به ساحت مختلف بانوی مسلمان باشد، جامعیت و کارآمد داشته که باید آنها را به منصه ظهور برسانیم.

مسئول کارگروه بانوان ستاد تدوین عملکرد نقش استان مرکزی در دفاع مقدس با تأکید بر اینکه ما الگوی خانواده مطلوب و تراز هم داریم، گفت: مسئله جدی راه رسیدن به این الگوهاست که نیاز است برای رسیدن به این الگوها به مفسر اسلام ناب یعنی همان ولی زمان و امام جامعه مراجعه کرد.

وی یکی از نیازمندی های جدی که جامعه امروز به آن محتاج است را فرهنگ رجوع به اندیشه و منظومه فکری امام خواند و افزود: اگر این مهم تبدیل به گفتمان عمومی شود یکی از پیامدهای آن درک صحیح از مسائل است که مسئله زن و خانواده هم از این دست موضوعات است.

مجاوری با اشاره به عملکرد کمیته بانوان در این راستا بیان داشت:سال ها پژوهش ، مصاحبه و گفتگو با بانوان ایثارگر بویژه مادران شهدا ما را به این نتیجه رساند که می بایست مبنای پرورش بانوانی که قابلیت و استعداد پرورش شهدا را داشته باشند همچون مادران شهدا،  یعنی انسانهایی که روحیه مجاهدت در راه حق و گذشتن از جان خویش را داشته باشند تبدیل به فرهنگ عمومی جامعه شود.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ پرورش انسانهای مجاهد در راه حق نباید منقطع شود، گفت: بدین منظور ضروری است مسیر رسیدن به این الگوهای معاصر که متأثر از شخصیت جامع حضرت زهرا سلام الله و حضرت زینب سلام الله است روشن و به دقت تبیین شود.

مسئول کارگروه بانوان ستاد تدوین عملکرد نقش استان مرکزی در دفاع مقدس تهیه کتاب بانوی مقاومت را در این راستا خواند و افزود: این کتاب به علت ویژگی مرجع بودن آن  مخاطبش نخبگان جامعه هستند به عنوان درآمد و مقدمه ای بر این کار بزرگ بود که الحمدلله مورد استقبال هم قرار گرفت.

مجاوری با بیان اینکه مهمترین راهبرد کار کمیته بانوان تبیین الگوی سوم و جهانی سازی آن است،گفت: برگزاری نشست بین المللی در روز ۲۷ شهریور در جمع بانوان مسلمان از ملیت های مختلف و ورود به عرصه ترجمه کتب کمیته بانوان موید این مطلب است.

انتهای پیام/

captcha