آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس فعالیت های محرومیت زدایی نقطه مقابل با اقدامات و توطئه های دشمنان است توقیف محموله 5 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در استان مرکزی 2کشته و 2 مجروح در سانحه رانندگی محور اراک – توره واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس/ وجود ۶۱ هزار اماکن ورزشی در کشور
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
کد خبر: 67306
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کارشناس مسائل بین الملل:

ترور سردار سلیمانی نقض آشکار قوانین بین المللی است/ ایران ابزارهای زیادی برای پاسخ دادن به جنایت آمریکا در اختیار دارد

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه تمام نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه در معرض تهدید طرفداران حاج قاسم سلیمانی هستند، گفت: ترور جنایت بار نیروهای ایرانی و عراقی توسط ارتش آمریکا، نقض آشکار قوانین بین المللی است

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص جنایت اخیر آمریکا و به شهادت رساندن سردار جبهه مقاومت سردار قاسم سلیمانی، گفت: ترامپ با این کار دچار خطای محاسباتی شد و آمریکا را به سمت چالش در برابر جهان اسلام کشاند. این خطا در حقیقت ناشی از این است که رئیس جمهور آمریکا در چند سال گذشته با برکناری برخی از چهره های معتدل و میانه رو، تلاش داشت تا افرادی افراطی را به عنوان وزرا و مشاورین خود انتخاب کند و همین باعث شد تا چنین اشتباهی را مرتکب شود.

جمهوری اسلامی ایران ابزارهای زیادی برای پاسخ دادن به جنایت آمریکا در اختیار دارد

وی افزود: گرچه جمهوری اسلامی ایران ابزارهای زیادی برای پاسخ دادن به این جنایت هولناک در اختیار دارد ولی نباید فراموش کرد که نفوذ ایران در کشورهای مختلفی از غرب و شمال آفریقا تا شرق آسیا و حتی آمریکای لاتین موجب احساس ناامنی برای نیروهای آمریکایی خواهد شد چرا که تمام طرفداران ایران آنان را مورد تهاجم قرار می دهند.

هانی زاده، با بیان اینکه شدت علاقه ملت های دنیا به ایران و سردار شهید قاسم سلیمانی باعث اقدامات خودجوشی برای انتقام از آمریکا خواهد شد، تصریح کرد: چنین اقداماتی حتی از اختیار و کنترل جمهوری اسلامی ایران هم خارج است. لذا جوامع اسلامی، عربی و جبهه مقاومت در حال شکل دهی عواملی هستند تا بتوانند پاسخ مناسبی به جنایت آمریکا بدهند.

ترور سردار سلیمانی نقض آشکار قوانین بین المللی است

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تمام نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه در معرض تهدید طرفداران حاج قاسم سلیمانی هستند، افزود: ترور جنایت بار نیروهای ایرانی و عراقی توسط ارتش آمریکا، نقض آشکار قوانین بین المللی است و باعث حاکمیت قانون جنگل در جهان خواهد شد.

وی اقدام آمریکا را عملیات تروریستی دولتی دانست و تشریح کرد: آمریکایی ها مدعی هستند که حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در صدد انجام عملیات تروریستی علیه آمریکا بوده اند. واضح است که با چنین پیش فرضی و بدون داشتن هیچ گونه مستندی نمی توان این شخصیت مهم بین المللی و اسلامی را ترور کرد و توجیه دولت آمریکا کاملا مضحک است.

هانی زاده، ادامه داد: بنا بر قوانین بین المللی یک شخصیت نظامی که چهره شناخته شده ای هم هست مصونیت سیاسی دارد، بنابراین همانگونه که سردار سلیمانی با توجیهی واهی توسط آمریکا ترور می شود، ملت های اسلامی و عربی هم می توانند ژنرال های آمریکایی را که کشورهایشان را اشغال می کنند و گروهک های تروریستی را بر آنان تحمیل می کنند را هدف قرار دهند.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از عراق، گفت: مجلس عراق قانون خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را تصویب کرد. چرا که حضور چندین ساله این نیروها جز تخریب و جنگ چیزی را عاید این کشور نکرده است. به طوری که بعد از سال 2003 حضور نیروهای آمریکایی باعث ایجاد تنش در این کشور شد تا جایی که نهایتا پای گروه تروریستی داعش را به این کشور باز کرد.

خروج آمریکا از عراق جان نیروهای آمریکایی را نجات می دهد

وی خاطرنشان کرد: تصویب چنین طرحی از سوی پارلمان عراق موجب نجات جان نیروهای آمریکایی است ولی اگر آمریکایی ها خواهان ادامه حضور غیرقانونی خود در عراق باشند، هدفی مشروع برای ملت عراق خواهد بود و تنش ها را در این کشور بیشتر خواهد کرد به طوری که احتمال حمله به نیروهای آمریکایی توسط مردم عراق دور از ذهن نخواهد بود.

انتهای پیام/

captcha