آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس فعالیت های محرومیت زدایی نقطه مقابل با اقدامات و توطئه های دشمنان است توقیف محموله 5 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در استان مرکزی 2کشته و 2 مجروح در سانحه رانندگی محور اراک – توره واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس/ وجود ۶۱ هزار اماکن ورزشی در کشور
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۱
کد خبر: 67246
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
یادداشت؛

وقتی جهان معجزه قرن را می بیند

امروز حاج قاسم، ملتی که نه، امتی که نه، جهانی را شور بخشیده است، زنده کرده است، جهانی را به حرکت در آورده؛ آنان که به دنبال معجزه می گردند، بد نیست که نگاهی به اطرافشان بی اندازند تا معجزه قرن را دریابند. آیا این ورود به عمق قلوب مردمان معجزه نیست؟

به گزارش دیار آفتاب؛ آنان که به دنبال معجزه می گردند، بد نیست که نگاهی به اطرافشان بی اندازند تا معجزه قرن را دریابند. آیا این ورود به عمق قلوب مردمان معجزه نیست؟ نعوذ بالله آیا این شور و شعور میلیونی و جهانی کم از معجزه ید بیضایی موسی(ع) و خنکای آتش ابراهیم(ع) و دم مسیحایی عیسی (ع) دارد؟ امروز حاج قاسم، ملتی که نه، امتی که نه، جهانی را شور بخشیده است، زنده کرده است، جهانی را به حرکت در آورده؛  آنان که نام این را معجزه نمی گذارند، چه می گذارند؟

این جا اولین بار است که در تاریخ مدرن، در عصر رسانه ها، دوربین ها و تلویزیون ها و شبکه های ماهواره ای و تصاویر هوایی و زمینی از معجزه جا مانده اند. بشر پیشرفته ناتوان از به نمایش گذاشتن معجزه ای الهی است! مستاصل است که چه بنویسد و چه را به نمایش بگذارد. بشرِ مدعی و خود محور امروز فقط نشسته است و می نگرد که چگونه آیات الهی بر خیابان های شهرها خودنمایی می‌کنند و پیش می روند تا بفهمانند « لا یُمْکِنُ الْفِرارُ مِنْ حُکُومَتِکَ»، پیش می روند تا بفهمانند هر چه هست در اختیار خداست و آنان که ترس از او داشته باشند، جز او کسی بر آنها مسلط نخواهد بود.

آنان که معجزه را در کتب آسمانی و تاریخی دنبال می کنند نگاهی به اطراف خود داشته باشند، اینجا، در خیابان های ایران، معجزه رخ داده است. امروز بار دیگر فرعونیان تاریخ، انگشت به دهان مانده‌اند اما هنوز هم نمی پذیرند و نمی خواهند ایمان آورند؛ نمی خواهند بپذیرند که « يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ» و بپذیرند که حاج قاسم دست خدا بر زمین بود که آن چنان محکم، آنان را در سیاست هایشان زمین گیر کرد. گویا دوباره همان طور که عصای موسی(ع) فرعونیان را در دریا گرفتار کرد حاج قاسم آمریکا را در خون خود غرق ساخت.  

اصلا حاج قاسم مردی از مردان خداست که آیات قرآن را ترجمه ای مصور می کند. او مصداق بارز « مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا...» است؛ او مصداق بارز «... تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ...» است او مصداق بارز همه کربلاست؛ اصلا حاج قاسم قرآن ناطق و مصحف را، هر دو با هم مصور است. هم روضه را مصور می کند و هم اثباتی بر کلام وحی است.

این بزرگ شاگرد مکتب امام روح الله و بزرگ سرباز مکتب امام سید علی با بهترین نمره کلاس درس را ترک می کند تا فرمانده نیز پشت سرش بگرید. حتی اگر خمینی هم بود، می گریست و می گفت: «بکشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود». شاید ماجرا برعکس شده است و هر معلمی آرزو به داشتن چنین شاگردی دارد و استاد غبطه خوران شاگرد را می نگرد و حال، استاد هم آرزوی شهادت می کند.

این جا دیگر مرگ بر آمریکا یک شعار نیست بلکه همه ی حاضران تمام خودشان را فریاد می زنند. تمام آن چه در درون قلبشان غلیان و جریان دارد. این جا، غضب، چندین میلیون نفر را گرفته است. غضبی ایمانی، غضبی مقدس، چرا که حاج قاسم غضبش را هم از خدا می گرفت و حالا هر کس از قدح او جام می ای بر می دارد.

حاج قاسم ملی‌گرایی را از درون دین داری اش بیرون می کشید. حاج قاسم مصداق بارز «حب الوطن من الایمان» بود و هست. حبش برآمده از سر منشا اصیل الهی و در ترجمه مصور  « رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ» و غضبش که برآمده از « أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ» بود.

چه بنویسیم که قلم هم ناتوان از توصیف است. قلم که خود آفریده عشق است چگونه می خواهد از عشق بنویسد و مگرنه اینکه حاج قاسم چیزی جز عشق نیست... پس ما که رسم عشق و اخلاص و قیام لله نمی دانیم چه بنویسیم...

انتهای پیام/

captcha