پاسخ نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان به در خواست مناظره «دیارآفتاب»:

کریمی: با مناظره کارشناسی موافقم؛ مقدسی: نیازی به مناظره نیست

هر یک از نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان از طریق رسانه و فکس موضع خود را نسبت به درخواست پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب برای برگزاری مناظره با موضوع «تاثیر پذیرش یا عدم پذیرش FATF در آینده کشور»اعلام کردند.
کد خبر: ۶۷۱۷۳ تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به اعلام آمادگی پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب در خصوص برگزاری مناظره کارشناسی بین علی اکبر کریمی و سید مهدی مقدسی با موضوع «تاثیر پذیرش یا عدم پذیرش FATF در آینده کشور»، نظر به پایان زمان مشخص شده در متن نامه ارسالی به دفاتر نمایندگان، هر یک از نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان از طریق رسانه و فکس موضع خود نسبت به درخواست دیارآفتاب را اعلام کردند.

در همین راستا علی اکبر کریمی طی نامه ای ارسالی به پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب موافقت خود با برگزاری مناظره با کارشناسان و خبرگان اقتصادی موافق با پذیرش لوایح مرتبط با FATF را اعلام کرد.

متن نامه ارسالی بدین شرح است:

برادر گرامی جناب آقای داوود آبادی

مسئول پایگاه خبری دیارآفتاب  

 سلام علیکم،

با احترام، بازگشت به نامه شماره 15/142 مورخ 11/10/98 در خصوص دعوت به جلسه مناظره، به اطلاع می رساند همانگونه که در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان مرکزی مطرح شد اینجانب آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان و خبرگان اقتصادی موافق با پذیرش لوایح مرتبط با FATF اعلام می دارم.

همچنین در همین خصوص سید مهدی مقدسی در مصاحبه با یکی از رسانه های استان مرکزی مخالفت خود برای حضور در این مناظره را اعلام کرد.

مقدسی در گفتگوی خود، در بخشی که مرتبط با درخواست مناظره بود، به مطالب زیر اشاره کرده است:

*نیازی به مناظره نیست! اگر فیلم سخنرانی های مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه پخش شود خواهید دید که صنعتگران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان از کدام دیدگاه استقبال می کنند؟ هیچ مناظره ای بهتر از واکنش این عزیزان به سخنرانان و دیدگاه آنان در مراسم سراغ ندارم.

*تنزل یک موضوع حیاتی به یک نزاع سیاسی-انتخاباتی ظلم به مردمی است که ما را به عنوان نماینده خود برگزیده اند.

به گزارش دیارآفتاب؛ با توجه به مواضع هر دو نماینده و با توجه به موافقت علی اکبر کریمی با مناظره با کارشناسان و همچنین مخالفت سید مهدی مقدسی با مناظره، پایگاه خبری دیارآفتاب در آینده ای نزدیک اقدام به برگزاری برنامه های کارشناسی محور با حضور نخبگان و کارشناسان خواهد کرد چراکه سنجش قدرت استدلالی و تحلیل هر نماینده ی فعلی و یا کاندیدای آینده، در مورد موضوعات ملی و استانی، حق مردم و نخبگان جامعه است و مطمئنا تریبون های یک طرفه و خالی از تحلیل کمکی به پیش برد اهداف کشور نخواهد کرد.  

لازم به ذکر است که اقدام این پایگاه خبری-تحلیلی در راستای ایجاد دوقطبی و کارزار انتخاباتی نبوده است بلکه در صدد سنجش قدرت استدلال و تحلیل نمایندگانِ مردم چنین اقدامی صورت گرفته و در آینده ای نزدیک چنین برنامه هایی را با حضور کسانی که خود را در حد و اندازه کرسی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی می دانند برنامه ریزی خواهیم کرد.

انتهای پیام/