تولید کیت‌های نسل سوم تشخیص ویروس کرونا توسط وزارت دفاع بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان‌بندی شده صورت می‌گیرد آیا فوتبال ایران در آستانه تعلیق قرار دارد؟ بازخوانی گفت‌وگوی رهبر انقلاب با جوانان/ انرژی، امید و ابتکار سه خصوصیت بارز جوانی است تدوین 7 محور اصلی برای جهش تولید/ افزایش 8 برابری تولید مواد ضد عفونی کننده نفس تنگی صنایع با همه‌گیری کرونا/اهمیت پرداخت بیمه بیکاری در شرایط بحران برلین: اقدام آمریکا در ضبط محموله ماسک آلمان «دزدی مدرن» است روزنامه‌نگار اسپانیایی: تعالیم ۱۴۰۰ سال پیش محمد(ص) همان پروتکل‌های بهداشتی امروز است اقتصاد آمریکا بدترین رکود از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد کرونا جمهوری اسلامی ایران را تضعیف نمی‌کند
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
کد خبر: 67173
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
پاسخ نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان به در خواست مناظره «دیارآفتاب»:

کریمی: با مناظره کارشناسی موافقم؛ مقدسی: نیازی به مناظره نیست

هر یک از نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان از طریق رسانه و فکس موضع خود را نسبت به درخواست پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب برای برگزاری مناظره با موضوع «تاثیر پذیرش یا عدم پذیرش FATF در آینده کشور»اعلام کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به اعلام آمادگی پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب در خصوص برگزاری مناظره کارشناسی بین علی اکبر کریمی و سید مهدی مقدسی با موضوع «تاثیر پذیرش یا عدم پذیرش FATF در آینده کشور»، نظر به پایان زمان مشخص شده در متن نامه ارسالی به دفاتر نمایندگان، هر یک از نمایندگان مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان از طریق رسانه و فکس موضع خود نسبت به درخواست دیارآفتاب را اعلام کردند.

در همین راستا علی اکبر کریمی طی نامه ای ارسالی به پایگاه خبری تحلیلی دیارآفتاب موافقت خود با برگزاری مناظره با کارشناسان و خبرگان اقتصادی موافق با پذیرش لوایح مرتبط با FATF را اعلام کرد.

متن نامه ارسالی بدین شرح است:

برادر گرامی جناب آقای داوود آبادی

مسئول پایگاه خبری دیارآفتاب  

 سلام علیکم،

با احترام، بازگشت به نامه شماره 15/142 مورخ 11/10/98 در خصوص دعوت به جلسه مناظره، به اطلاع می رساند همانگونه که در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان مرکزی مطرح شد اینجانب آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان و خبرگان اقتصادی موافق با پذیرش لوایح مرتبط با FATF اعلام می دارم.

همچنین در همین خصوص سید مهدی مقدسی در مصاحبه با یکی از رسانه های استان مرکزی مخالفت خود برای حضور در این مناظره را اعلام کرد.

مقدسی در گفتگوی خود، در بخشی که مرتبط با درخواست مناظره بود، به مطالب زیر اشاره کرده است:

*نیازی به مناظره نیست! اگر فیلم سخنرانی های مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه پخش شود خواهید دید که صنعتگران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان از کدام دیدگاه استقبال می کنند؟ هیچ مناظره ای بهتر از واکنش این عزیزان به سخنرانان و دیدگاه آنان در مراسم سراغ ندارم.

*تنزل یک موضوع حیاتی به یک نزاع سیاسی-انتخاباتی ظلم به مردمی است که ما را به عنوان نماینده خود برگزیده اند.

به گزارش دیارآفتاب؛ با توجه به مواضع هر دو نماینده و با توجه به موافقت علی اکبر کریمی با مناظره با کارشناسان و همچنین مخالفت سید مهدی مقدسی با مناظره، پایگاه خبری دیارآفتاب در آینده ای نزدیک اقدام به برگزاری برنامه های کارشناسی محور با حضور نخبگان و کارشناسان خواهد کرد چراکه سنجش قدرت استدلالی و تحلیل هر نماینده ی فعلی و یا کاندیدای آینده، در مورد موضوعات ملی و استانی، حق مردم و نخبگان جامعه است و مطمئنا تریبون های یک طرفه و خالی از تحلیل کمکی به پیش برد اهداف کشور نخواهد کرد.  

لازم به ذکر است که اقدام این پایگاه خبری-تحلیلی در راستای ایجاد دوقطبی و کارزار انتخاباتی نبوده است بلکه در صدد سنجش قدرت استدلال و تحلیل نمایندگانِ مردم چنین اقدامی صورت گرفته و در آینده ای نزدیک چنین برنامه هایی را با حضور کسانی که خود را در حد و اندازه کرسی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی می دانند برنامه ریزی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

captcha