کلیپ زیبای ای لشکر صاحب الزمان... همگی فردا در انتخابات شرکت کنند/هر رأی یک موشک به قلب دشمن است تعداد نامزدهاي انتخابات در استان مركزي به ۱٤٤ نفر رسيد انتظار جامعه کشاورزی از مجلس آینده تصویب قوانین توسعه محور برای روستاها است چگونه می‌توان نماینده اصلح را برای حضور در مجلس انتخاب کرد؟ اولویت اقتصادی مجلس قوی| پیشانی برنامه‌های مجلس یازدهم باید تولید ملی باشد کارنامه‌ قالیباف و دیکته‌های نانوشته‌ مدعیان/ «مدیریت جهادی» مجلس را هم متحول خواهد کرد رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا مهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از کرونا حضوری بنام حاج قاسم، برای امنیت و علیه تروریست های آمریکایی/دشمنان در تلاش برای کاهش تاب آوری عمومی
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱
کد خبر: 66981
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
با روی کار آمدن رئیس جدید دانشگاه آزاد اراک رخ داد؛

برکناری نیروهای انقلابی از پست های مهم دانشگاهی/ نگرانی از تبدیل شدن دانشگاه به باشگاه سیاسی جریانی خاص

با روی کار آمدن رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی اراک، شاهد برکناری نیروهای انقلابی از مسئولیت های مهم هستیم که نگرانی ها از تبدیل این واحد دانشگاهی به باشگاه سیاسی جریانی خاص را دو چندان می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ دانشگاه محیطی است که علاوه بر محلی برای کسب علم و آگاهی، باید محلی برای افزایش آگاهی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و محیطی پویا و فعال باشد تا دانشجو بتواند در کرسی های آزاد اندیشی، آزادانه فکر کند و علاوه بر تشخیص راه درست از غلط، نظام فکری درستی پیدا کند.

ولی متاسفانه در برخی دانشگاه های کشور شاهد آن هستیم که با قرار گرفتن افرادی در سمت ریاست دانشگاه، این محیط که پتانسیل های زیادی برای رشد دانشجویان در ابعاد مختلف را دارد، به محیطی سیاست زده تبدیل شده و عملا تفاوت چندانی با باشگاهی سیاسی به نفع جریانی خاص(خصوصا در زمان انتخابات) ندارد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک یکی از دانشگاه هایی است که متاسفانه سال ها با سیطره یک جریان سیاسی خاص مدیریت می شد که محیط دانشگاه را ملک شخصی خود می دانست و فضا را برای بروز استعداد های نهفته در دانشگاه و فعالیت نیروهای انقلابی و ارزشی تنگ می کرد.

چند ماه قبل بود که با روی کارآمدن رئیس جدید این واحد دانشگاهی، امید دانشجویان برای بازگشت دانشگاه به محلی برای کسب آگاهی های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... فراهم شد. ولی طولی نکشید که برخی تحرکات خاص، از جمله تغییر دو نیروی ارزشی از پست های مهم دانشگاهی نگرانی ها نسبت به بازگشت دانشگاه به دوران گذشته خود را افزایش داد. و این اتفاق چیزی جز خسارت برای دانشگاهی با پتانسیل های بالای فرهنگی- سیاسی در پی نخواهد داشت.

فعال دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی اراک:

برکناری دو نفر از نیروهای انقلابی از پست های مهم دانشگاهی

مشیدی فعال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تغییرات نیروهای انقلابی در این دانشگاه، گفت: فردی به نام کلانتری حدود 3 ماه قبل مستقیما از تهران به اراک آمد و به عنوان رئیس دانشگاه آزاد استان مرکزی و واحد اراک انتخاب شد.

وی افزود: کلانتری که شناختی نسبت به افراد و جریان های خاص درون دانشگاه نداشت، تحت تاثیر گروه مدیریتی قبلی تصمیماتی را اتخاذ کرد که باعث نگرانی جریان انقلابی این واحد دانشگاهی شد.

مشیدی با اشاره به تغییر رحیمی-مسئول دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد استان مرکزی- گفت: همچنین عین القضاتی معاون فرهنگی و دانشجویی از سمتش برکنار و فردی که سابقه فرهنگی خاصی نداشته و تا یک سال دیگر بازنشسته می شود به جای او آمد. این تغییرات ناگهانی نیروهای ارزشی، نگرانی ها نسبت به بازگشت تفکرات افراد پیشین را دو چندان می کند و این در حالی است که انتظار می رفت با روی کارآمدن رئیس جدید محیط برای روی کار آمدن افرادی ارزشی فراهم شود ولی متاسفانه افراد ارزشی ای که قبلا بر سر کار بودند هم در حال تغییرند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه نباید عرصه برای فعالیت افراد انقلابی در دانشگاه آزاد «اسلامی» تنگ شود، تصریح کرد: ولی متاسفانه شاهدیم که در واحد اراک این فضا روز به روز برای جریانات انقلابی تنگ تر شده و آنان را از مسئولیت های مهم کنار می گذارند.

نگرانی از بدتر شدن اوضاع حتی نسبت به زمان مدیریت سابق

وی با بیان اینکه در زمان انتصاب رئیس جدید دانشگاه، دو دانشکده این واحد دانشگاهی رئیس نداشت، تشریح کرد: کلانتری که با فضای دانشگاهی آشنایی مناسبی نداشت، تصمیم به برگزاری انتخابات برای تعیین روسای این دو دانشکده گرفت، این در حالی است که مشخص است با برگزاری انتخابات همان افرادی که قبلا بر سر کار بودند دوباره به عرصه قدرت باز می گردند. در واقع روند مدیریتی دانشگاه با سیاست های کلانی که با حضور ولایتی در هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی کشور وجود دارد یکسان نیست و با این روند، وضعیت واحد اراک به روال سابق یا حتی بدتر بازخواهد گشت.

انتهای پیام/

captcha