واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 66936
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱

هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت

میزان ذرات معلق در هوای اراک شامگاه دوشنبه  بالاتر از استانداردهای زیست محیطی و در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوای اراک میزان ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون در شامگاه دوشنبه به ۱۷۰ میکروگرم بر متر مکعب رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای تمام گروه های سنی است و شاخص کیفیت هوای اراک هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

استاندارد شاخص سنجش میزان ذرات معلق در هوا ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب است و توصیه می شود در این شرایط مردم از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.

کلانشهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۳۵روز آلوده در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا تشکیل شده و تصمیمات لازم برای مقابله با این شرایط اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار