تولید کیت‌های نسل سوم تشخیص ویروس کرونا توسط وزارت دفاع بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان‌بندی شده صورت می‌گیرد آیا فوتبال ایران در آستانه تعلیق قرار دارد؟ بازخوانی گفت‌وگوی رهبر انقلاب با جوانان/ انرژی، امید و ابتکار سه خصوصیت بارز جوانی است تدوین 7 محور اصلی برای جهش تولید/ افزایش 8 برابری تولید مواد ضد عفونی کننده نفس تنگی صنایع با همه‌گیری کرونا/اهمیت پرداخت بیمه بیکاری در شرایط بحران برلین: اقدام آمریکا در ضبط محموله ماسک آلمان «دزدی مدرن» است روزنامه‌نگار اسپانیایی: تعالیم ۱۴۰۰ سال پیش محمد(ص) همان پروتکل‌های بهداشتی امروز است اقتصاد آمریکا بدترین رکود از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد کرونا جمهوری اسلامی ایران را تضعیف نمی‌کند
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
کد خبر: 66832
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
کارشناس مسائل سیاسی:

غربی‌ها در پنج مذاکره قبلی خود با ایران، به تعهدات پایبند نبودند/ تفکر جهادی و انقلابی راهکار برون رفت از مشکلات

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ما در طول انقلاب اسلامی پنج بار با غربی‌ها مذاکره کردیم اما در هیچ کدام از موارد آنها به تعهدات خود پایبند نبودند، افزود: امروز کسانی که داعیه مذاکره با آمریکا را سر می دهند باید به این سؤال پاسخ دهند که نتیجه مذاکرات قبلی چه شده است که باز مجدد به دنبال مذاکره هستند.

امیرحسین بیاتی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به ناکارآمدی تفکر سازش با غرب، گفت: در خصوص تفکر سازش و مقاومت باید این نکته را گفت که آیا کشورهایی که در مقابل با استکبار سازش کرده اند، موفق بوده اند یا اصلاً دستاوردی داشته اند و ایران اسلامی که مقاومت کرده چه دستاوردهایی ایجاد کرده است؟!

بیاتی، با اشاره به اینکه در مصر و عراق علیرغم اینکه تفکر سازش حاکم بود اما پیشرفتی برای آنها حاصل نشده است، افزود: عراق و مصر با زیرساخت هایی که دارد می توانستند از ثروتمندترین کشورهای دنیا باشند چراکه دسترسی به آب های بین المللی، منابع زیر زمینی، خاک حاصلخیز و کشاورزی خوب، تمدن بین النحرین و مصر باستان، منابع نفتی و گازی، رود نیل، دجله و فرات، صنعت توریستی و امثال این منابع می گوید که هر دو کشور از نظر زیرساخت های موجود بسیار غنی هستند.

این کارشناس سیاسی، اظهار کرد: رهبران این دو کشور که رژیم بعث عراق در سابق و رهبری قدیم و جدید مصر با سازش و کنار آمدن با استکبارجهانی روز به روز فقر و فشار را بر ملت خودشان بیشتر کردند.

بیانی افزود: وجود بیش از ۴۰سال جنگ در عراق و داشتن بدهی ۱۲۰ میلیاردی و وجود مشکلات عدیده فرهنگی، اجتماعی نتیجه تفکر سازش در عراق و در مصر هم بیش از هر کشوری بدهی خارجی و کمترین صنعت و تکنولوژی را دارد.

وی، عقب ماندگی مصر را ناشی از تفکر سازش حاکم بر این کشور خواند و افزود: جوانان مصری زمانی که آمدند انقلاب کنند این ایده برای زمینه های انقلاب مصر ایجاد شد که چرا ما در چهل سال پیش علیرغم اینکه با جمهوری اسلامی تازه شروع کرده ایم اکنون جمهوری اسلامی تا چه اندازه پیشرفت کرده و مولفه های قدرت آن تا چه حدی رشد داشته اما مصر به طور کامل عقب مانده است.

بیاتی، با اشاره به جمله کلیدی مقام معظم رهبری که می فرمایند مقاومت هزینه دارد اما هزینه سازش و تسلیم شدن به مراتب بالاتر از هزینه مقاومت است، گفت: امروز جمهوری اسلامی تحریم می شود و مورد حمله دشمنان قسم خورده قرار می گیرد اما اگر تسلیم غرب و استکبار جهانی شویم قطعاً به مراتب هزینه های آن بالا تر و گران تر خواهد شد.

وی، با اشاره به اینکه ما در طول انقلاب اسلامی پنج بار با غربی ها مذاکره کردیم اما در هیچ کدام از موارد آنها به تعهدات خود پایبند نبودند، افزود: امروز کسانی که داعیه مذاکره با آمریکا را سر می دهند باید به این سؤال پاسخ دهند که نتیجه مذاکرات قبلی چه شده است که باز مجدد به دنبال مذاکره هستند.

کارشناس سیاسی، با اشاره به جنایت های آمریکائی ها در چند دهه اخیر بیان کرد: آمریکائی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صدها جنایت در منطقه انجام داده اند اما هیچ عذرخواهی نکردند و هنوز هم پشیمان نیستند و آنها را ادامه می دهند.

وی، با تأکید بر اینکه امروز مذاکره و سازش با غرب هیچگونه منطقی را نمی پذیرد، گفت: اگر مذاکره می خواست نتیجه دهد باید در خصوص مسائل هسته ای عایده ای برای مردم می آمد و امروز با تجربیاتی که از مذاکره با آمریکا سراغ داریم عقل و منطق حکم می کند از یک سوراخ دو بار گزیده نشویم و اما متأسفانه در جریان مذاکره با آمریکائی‌ها پنج بار گزیده شدیم و نتیجه‌ای هم ندیدیم.

بیاتی، راهکار برون رفت از وضعیت فعلی را روحیه جهادی و انقلابی خواند و افزود: راهی به جز این نداریم چراکه در تمام حوزه هایی که نگاهمان به درون بوده و از ظرفیت های داخلی استفاده کردیم موفقیت های زیادی برای ما حاصل شده که به طور مثال اگر بخواهیم صنعت موشکی با صنعت خودرو را مقایسه کنیم می بینیم که در صنعت خودرو تا چه حد عقب مانده ایم چراکه نگاهمان به بیرون بوده ولی در صنعت موشکی علیرغم اینکه ۳۰ سال بیشتر قدمت ندارد در اوج قدرت قرار گرفته ایم.

وی ادامه داد: همچنین در مسائل امنیتی و دفاعی وقتی تمرکز را بر درون گذاشتیم خودکفا شده ایم ولی در اداره کشور به خصوص در حوزه اقتصادی نگاهمان به غرب است و ایستاده ایم که ببینیم از برجام چه چیزی عایدمان خواهد شد این مشکلات برای کشور رقم می خورد.

این کارشناس سیاسی، با بیان اینکه مشکلات اقتصادی که در کشور به وجود آمده نتیجه نادیده گرفتن ظرفیت های داخلی و نگاه به دست دشمن عنوان کرد و افزود: امروز مطالبات به حق بدنه ضعیف جامعه ناشی از نگاه به غرب و دشمن است و ما نمی توانیم از این مطالبات به حق عبور کنیم چراکه هدف اصلی انقلاب اسلامی برقراری عدالت است و ما باید در این راستا حرکت کنیم.

وی، با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی داعیه عدالت است، گفت: متأسفانه انحرافاتی که در برخی از دولت ها و حتی مجلس ها ایجاد شد باعث انحراف از تحقق این مهم شده چراکه انقلاب اسلامی ماهیت آن به دنبال عدالت است و ما هم باید مجلس و دولتی را انتخاب کنیم که به این سمت حرکت کنند.

بیاتی، با بیان اینکه ایران اسلامی با ظرفیت ها و منابعی که دارد توان ایستادن بر روی پای خود را دارد، افزود: امروز تغییر نگاه ها برای مدیریت در کشور یک ضرورت است که باید به آن توجه شود.

این کارشناس سیاسی، با بیان اینکه اکنون دشمن نقطه ضعف را در اقتصاد کشور دیده است، افزود: ما باید این نقطه ضعف را پوشش دهیم و این کار شدنی است چراکه ظرفیت های زیادی برای پوشش آن وجود دارد.

وی، خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم نگاه به مدیریت کشور تغییر کند انتخابات مجلس فرصتی مناسب برای انجام این مهم است که مردم می توانند با یک تصمیم گیری مناسب در انتخابات و روی کار آوردن افرادی انقلابی مشکلات کشور را حل کنند.

انتهای پیام/

captcha