مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک امتناع وحدت میان جهان‌بینی دینی و ناسیونالیسم افراطی جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد در گفتگو با خاندوزی/ مجلس یازدهم باید معضل «تعارض منافع» را برچیند قاعده «اهم و مهم» و ضرورت شکل گیری مجلس انقلابی/ چگونه یک مجلس در تراز انقلاب شکل می‌گیرد؟ مرگ کارگر بر اثر ریزش ناگهانی سقف در زرندیه چرا دستیاران اسکوچیچ معرفی نمی‌شوند؟ بانک‌ها ملزم به امهال ۵ساله بدهی واحدهای تولیدی شدند گلزار شهدای کرمان، امسال مقصد راهیان‌نور می‌شود؟ حراج شناسنامه در جمعه بازار بهارستان! مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص انتخابات و اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کد خبر: 66715
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

اصلاح ساختاری بودجه هنوز برطرف نشده است/ اتکای زیاد به نفت و هزینه های غیرضرور، ایراد بودجه99

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: یکی از مشکلات بودجه99 عدم اصلاح ساختاری مد نظر رهبر انقلاب بود که این ایرادات علیرغم تاکیدات مکرر ایشان هنوز برطرف نشده است و ساختار بودجه 99 می توانست بسیار بهتر از وضعیت فعلی باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ روز گذشته در نشست اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی که با حضور نوبخت برگزار شد، موافقان و مخالفان راجع به کلیات بودجه 99 نظر خود را اعلام کردند و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

پس از آن کلیات بودجه 99 به رای گیری گذاشته شد که اکثر اعضا به آن رای مثبت دادند و به این ترتیب این لایحه دولت به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس رسید.

محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی یکی از اعضای این جلسه بود که به کلیات بودجه 99 رای مخالف داد.

وی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اتفاقات این جلسه و علت رای منفی خود، گفت: تمامی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر حمایت از لایحه دولت اتفاق نظر دارند و معتقدند باید از دولت حمایت کرد تا در نهایت اتفاق مثبتی به نفع ملت ایران رقم بخورد.

رضایی ادامه داد: در جلسه دیروز دو نظر متفاوت وجود داشت، نظر اول اینکه ایراد و اشکالات موجود در بودجه99، قبل از تایید کلیات و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برطرف شود و سپس کلیات به تصویب برسد. نظر دیگر این که کلیات به تصویب کمیسیون تلفیق برسد، سپس وارد جزئیات شده و اصلاحات مورد نظر را اعمال کنیم.

اصلاح ساختاری بودجه برطرف نشده

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایرادات لایحه بودجه99، گفت: یکی از این مشکلات، عدم اصلاح ساختاری بودجه بود که مقام معظم رهبری نسبت به آن تاکید داشتند و این ایراد علیرغم تاکیدات مکرر ایشان هنوز برطرف نشده است و ساختار بودجه 99 می توانست بسیار بهتر از وضعیت فعلی باشد.

اتکای زیاد به نفت و هزینه های غیرضرور، ایراد بودجه99

وی به بیان ایراد کلی دیگر بودجه99 پرداخت و تشریح کرد: مشکل دیگری که در بودجه99 وجود دارد، اتکای زیاد درآمد کشور به نفت است که با توجه به تحریم های نفتی و مشکلاتی که سال های گذشته با آن رو به رو بودیم، کلیات بودجه99 می توانست اصلاح شود. همچنین بی انضباطی های بسیاری در هزینه ها مشاهده می شود به طوری که می توانستیم با کاهش بسیاری از هزینه ها، فشار حداکثری دشمن را به حداقل برسانیم ولی این اتفاق صورت نگرفته است.

رضایی خاطرنشان کرد: پس از صحبت 4 نفر از نمایندگان مخالف و 4 نفر از نمایندگان موافق، کلیات بودجه99 به رای اعضای کمیسیون تلفیق گذاشته شد که در نهایت با رای مثبت 51 درصدی اعضای کمیسیون تلفیق، کلیات بودجه99 به تصویب رسید و باید منتظر آن بود تا در جلسات بعدی، جزئیات بودجه مورد بررسی و اصلاح قرار بگیرد.

انتهای پیام/

captcha