جانی‌هایی با درآمد 100 میلیونی و مدرک پزشکی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به استان مرکزی سفر می‌کند چالش های پیش روی توسعه گلخانه ها چیست؟ فینال لیگ بازی‌های گروهی تاما برگزار شد گام مؤثر دولت در راستای حمایت از هپکو/ واردات تراک های 70 تن مشروط به خرید داخلی شد کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
کد خبر: 66598
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

دولت در آلودگی هوا نقش تماشاچی را دارد/ اراده‌ای برای اجرای قانون هوای پاک وجود ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تعطیلی یک هفته ای مدارس بر اثر آلودگی هوا در کشور بی سابقه است، گفت: تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا نشان دهنده این است که دولت متاسفانه برای اجرای قانون هوای پاک اراده ای ندارد.

 علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به تأثیرات مخرب آلودگی هوا بر جامعه و تأثیرات منفی تعطیلی مدارس بر روی تحصیل دانش آموزان گفت: تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا نشان دهنده این است که دولت متاسفانه برای اجرای قانون هوای پاک اراده ای ندارد. چراکه قانون هوای پاک تصویب شده و وظایف تعدادی از دستگاه ها و مسئولیت مستقیم آنها مشخص شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یک هفته تعطیلی مدارس آسیب های جدی به کشور وارد می کند، افزود: تعطیلی یک هفته ای مدارس بر اثر آلودگی هوا در کشور بی سابقه است.

وی اظهار داشت: تعطیلی مدارس علاوه بر ایجاد آسیب های روحی و روانی بر روی دانش آموزان بر چرخه علم و دانش نیز تأثیر منفی  می گذارد.

سلیمی ادامه داد: امروز آلودگی هوا علاوه بر آسیب هایی که گفته شد بیماری های زیادی همچون افسردگی برای مردم ایجاد می کند و می توان گفت متاسفانه این دولت در بی عملی و بی اقدامی دست برتر دارد چراکه در همه مشکلات کشور به خصوص آلودگی هوا نقش تماشاچی را دارد.

وی اضافه کرد: وقتی اینترنت قطع شد شاهد بودیم چقدر از سوی دولت فریاد زده می شد اما اکنون که به دلیل آلودگی هوا بسیاری از مردم نمی توانند سر کار بروند و معیشت آنها را با خطر روبه رو کرده صدای از دولتی ها شنیده نمی شود.

 نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: چه تفاوتی بین این دو موضوع وجود دارد؟ متأسفانه تاکنون رئیس جمهور هیچ گونه موضع گیری در خصوص آلودگی هوا نکرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه رئیس جمهور و اعضای کابینه در دوران انتخابات مدعی این بودند که می توانیم مشکل آلودگی هوا را حل کنند، گفت: آن کسانی که در دوران تبلیغات انتخاباتی فریاد می زدند امروز کجا هستند که برای آلودگی هوا راهکارهایشان را عملیاتی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز متآسفانه دولت با هر روشی به درآمد مردم لطمه وارد می کند، گفت: قوه قضائیه باید در بحث آلودگی هوا ورود پیدا کند چراکه رئیس قوه قضائیه فرمودند بر روی ترک فعل ها ورود پیدا می کنیم و این موضوع آلودگی هوا یکی از ترک فعل ها است چراکه دولت در این ماجرا بسیار کوتاهی کرده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار