واحدهای تولیدی دام و طیور ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند امروز انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته /عزت و آزادگی یک ملت برخواسته از اراده ما می توانیم است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
کد خبر: 66598
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

دولت در آلودگی هوا نقش تماشاچی را دارد/ اراده‌ای برای اجرای قانون هوای پاک وجود ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تعطیلی یک هفته ای مدارس بر اثر آلودگی هوا در کشور بی سابقه است، گفت: تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا نشان دهنده این است که دولت متاسفانه برای اجرای قانون هوای پاک اراده ای ندارد.

 علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به تأثیرات مخرب آلودگی هوا بر جامعه و تأثیرات منفی تعطیلی مدارس بر روی تحصیل دانش آموزان گفت: تعطیلی مدارس بر اثر آلودگی هوا نشان دهنده این است که دولت متاسفانه برای اجرای قانون هوای پاک اراده ای ندارد. چراکه قانون هوای پاک تصویب شده و وظایف تعدادی از دستگاه ها و مسئولیت مستقیم آنها مشخص شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یک هفته تعطیلی مدارس آسیب های جدی به کشور وارد می کند، افزود: تعطیلی یک هفته ای مدارس بر اثر آلودگی هوا در کشور بی سابقه است.

وی اظهار داشت: تعطیلی مدارس علاوه بر ایجاد آسیب های روحی و روانی بر روی دانش آموزان بر چرخه علم و دانش نیز تأثیر منفی  می گذارد.

سلیمی ادامه داد: امروز آلودگی هوا علاوه بر آسیب هایی که گفته شد بیماری های زیادی همچون افسردگی برای مردم ایجاد می کند و می توان گفت متاسفانه این دولت در بی عملی و بی اقدامی دست برتر دارد چراکه در همه مشکلات کشور به خصوص آلودگی هوا نقش تماشاچی را دارد.

وی اضافه کرد: وقتی اینترنت قطع شد شاهد بودیم چقدر از سوی دولت فریاد زده می شد اما اکنون که به دلیل آلودگی هوا بسیاری از مردم نمی توانند سر کار بروند و معیشت آنها را با خطر روبه رو کرده صدای از دولتی ها شنیده نمی شود.

 نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: چه تفاوتی بین این دو موضوع وجود دارد؟ متأسفانه تاکنون رئیس جمهور هیچ گونه موضع گیری در خصوص آلودگی هوا نکرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه رئیس جمهور و اعضای کابینه در دوران انتخابات مدعی این بودند که می توانیم مشکل آلودگی هوا را حل کنند، گفت: آن کسانی که در دوران تبلیغات انتخاباتی فریاد می زدند امروز کجا هستند که برای آلودگی هوا راهکارهایشان را عملیاتی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز متآسفانه دولت با هر روشی به درآمد مردم لطمه وارد می کند، گفت: قوه قضائیه باید در بحث آلودگی هوا ورود پیدا کند چراکه رئیس قوه قضائیه فرمودند بر روی ترک فعل ها ورود پیدا می کنیم و این موضوع آلودگی هوا یکی از ترک فعل ها است چراکه دولت در این ماجرا بسیار کوتاهی کرده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار