مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک امتناع وحدت میان جهان‌بینی دینی و ناسیونالیسم افراطی جزئیات برنامه ائتلاف اصولگرایان برای نجات اقتصاد در گفتگو با خاندوزی/ مجلس یازدهم باید معضل «تعارض منافع» را برچیند قاعده «اهم و مهم» و ضرورت شکل گیری مجلس انقلابی/ چگونه یک مجلس در تراز انقلاب شکل می‌گیرد؟ مرگ کارگر بر اثر ریزش ناگهانی سقف در زرندیه چرا دستیاران اسکوچیچ معرفی نمی‌شوند؟ بانک‌ها ملزم به امهال ۵ساله بدهی واحدهای تولیدی شدند گلزار شهدای کرمان، امسال مقصد راهیان‌نور می‌شود؟ حراج شناسنامه در جمعه بازار بهارستان! مواضع مهم نماینده ولی فقیه در خصوص انتخابات و اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
کد خبر: 66492
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
آیت الله دری نجف آبادی:

جوانان کشور باید مانند صنایع هسته ای و موشکی در زمینه های دیگر نیز معجزه آفرینی کنند/ حضور در انتخابات و انتخاب بر اساس معیار های انقلابی وظیفه شرعی و ملی مردم است

آیت الله دری نجف آبادی گفت: امروز در کارخانه های ما باید آدم های با مهارت، تخصص و درجه فنی بسیار بالا و گره گشا برای مشکلات کشور حضور داشته باشند و همانطور که در صنایع هسته ای، نظامی و پزشکی جوانان این مرز و بوم معجزه آفریدند در همه زمینه ها این معجزه آفرینی صورت گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه ی این هفته نماز جمعه ضمن گرامی داشت هفته پژوهش گفت: یکی از عوامل مهم پیشرفت هر جامعه بها دادن به پژوهش، فناوری و تحقیقات است.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی جزء واجب ترین کارهاست افزود: دانشگاه ها باید پژوهشی بشوند اما دانشگاه های امروز دانشگاه های هدفمندی نیستند و تحقیقات کاربردی در آنها کم است. قدم هایی در برخی از دانشگاه ها برداشته شده است ولی کم است و شرکت های دانش بنیان باید فعال شوند و نیاز های صنایع را برآورده کنند.

امام جمعه اراک ادامه داد: امروز صنایع آسیب دیده و مخروبه است و باید با برنامه ریزی و طراحی حرکت کرد و همه این صنایع آسیب دیده را راه انداخت و این نیاز به تلاش دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان دارد. تا ما تحولی در صنعت و کشاورزی، به وجود نیاوریم مشکل خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: مشکل اقتصاد و بودجه با اقتصاد نفتی حل نمی شود و انتظار معجزه نباید داشت و باید همت کنیم و با راهنمایی بزرگترها و تلاش جوانان و دانش آموزان به سمت حل مشکلات حرکت کنیم. باید به استعدادهای جوانان و نوجوان توجه کرد و آموزش و پرورش نباید ذهن دانش آموزان را به انبار سوالات و جواب ها و محفوظات تبدیل کند بلکه جوانان و نوجوانان را به سمت کارآموزی و حضور در کارگاه های صنعتی سوق دهند که آنها بهترین آموزشگاه است.

دری نجف آبادی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی، عنوان کرد: امروز در کارخانه های ما باید آدم های با مهارت و با تخصص و با درجه فنی بسیار بالا و گره گشا برای مشکلات کشور حضور داشته باشند و همانطور که در صنایع هسته ای، نظامی و پزشکی جوانان این مرز و بوم معجزه آفریدند در همه زمینه ها این معجزه آفرینی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اهمیت توجه به فناوری و تکنولوژی تصریح کرد: باید نبوغ و استعداد جوانان مورد توجه قرار گیرد و پدر و مادران و معلمین به جای تشریفات غلط باید به کارهای پژوهشی توجه کنند تا صدها هزار امیرکبیر تربیت کنند.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: علم باید درونی و بومی باشد و اقتصاد بومی نیز متاثر از همین علم درونی است. ما نباید جیره خور آمریکایی ها و غربی ها باشیم. روشنفکران غرب زده بیمارند و بیمار متولد شده اند. ما باید به دست خودمان پیشرفت را رقم بزنیم و این مسئله باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و بیان کرد: مهم این است که رقابت سالم و سازنده بین افراد شایسته و لایق به وجود آید و بدون اینکه یکدیگر را تخریب کنیم و در کمال سلامت و عزت نفس با توجه به معیارهای شرعی و انقلابی بهترین ها را انتخاب کنیم.

دری نجف آبادی با تاکید براینکه حضور و انتخاب صحیح مردم یک وظیفه شرعی و ملی است، اظهار کرد: مجلس یعنی پایگاه همه ملت و نمایندگان باید حرف مردم را بزنند و نسبت به بودجه، حقوق عامه، محیط زیست، بیکاری و ... حساس باشند و در جهت پیشرفت کشور تدابیر حکیمانه ای در نظر بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید جوابگوی ملت باشند، تشریح کرد: امید است که نمایندگان در حرف هایشان، برنامه هایشان را ارائه دهند و ان شاءالله که دروغ نمی گویند. آنها باید بر اساس امکانات کشور راه کار را نشان دهند و بر این اساس یک مجلسی آبرومند و با عزت برقرار شود و امید است که در استان مرکزی نیز افرادی انقلابی، متعهد، آینده نگر ، وظیفه شناس، سخت کوش و فداکا رو ساده زیست و قانع و دل سوز مردم انتخاب شوند.

امام جمعه اراک به مسئله نماز پرداخت و گفت: مسئله نماز یکی از حساس ترین و مقدس ترین مسائل است. مسئله نماز پیوند ماست با خدا و اولیا خدا و جامعه و باید به آن اهمیت داد مخصوصا در رابطه با نماز جماعت و اول وقت و بالاخص نماز جمعه.

وی ادامه داد: نماز جمعه، نماز عزت مسلمانان و عزت ملی است. امام جمعه ها چراغ راهند و خدمت گذارند. سنگر نماز جمعه را باید حفظ کنیم و حمایت کنیم چرا که سنگری دشمن شکن و سنگر عزت اسلام است و بسیاری از علما بر آن تاکید دارند و آیت الله خویی احتیاط وجوبی می کردند که هر جا نماز جمعه اقامه می شود در نماز جمعه شرکت کنند. نماز جمعه روز تظاهرات میلیونی ملت بزرگ ما در وفاداری به امام زمان و در تبری از آمریکا و انگلیس و دیگر دشمنان است.

انتهای پیام/

captcha