نامه ۱۸۲ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال +اسامی امضا‌کنندگان شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته فوت عابر پیاده در سانحه رانندگی در اراک   قتل جوان 21 ساله در اراک/قاتل در کمتر از 3 ساعت دستگیر شد  از فعالیت بیش از 9هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید 500هزار ماسک بهداشتی هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا در تفرش ثبت نشده است فیلم| توضیحات فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در خصوص ضدعفونی شبانه شهر سقوط بالابر در یکی از شرکت های صنعتی ساوه/ دو کارگر کشته شدند گزارش تصویری| ضد عفونی اراک با همکاری حوزه بسیج شهید مدنی و دامپزشکی استان بازی ویژه تلفن همراه «تکاور»+لینک دانلود
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
کد خبر: 66243
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

عدم پرداخت پول مربیان خارجی ارتباطی به fatf ندارد/ تحریم های بانکی مانع انتقال پول است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صحبتی که در خصوص عدم پرداخت یا پرداخت نامناسب پول به مربی های ورزشی خارجی می شنویم ربطی به مباحث پولشویی و fatf  ندارد و به تحریم های بانکی مرتبط می شود.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص بهانه جویی برخی مربیان ورزشی خارجی جهت عدم دریافت حقوق خود و مرتبط کردن این موضوع با لوایحfatf  توسط برخی رسانه های داخلی، گفت: صحبتی که در خصوص عدم پرداخت یا پرداخت نامناسب پول به مربی های ورزشی خارجی می شنویم ربطی به مباحث پولشویی و fatf  ندارد و به تحریم های بانکی مرتبط می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه اروپایی ها گوش به فرمان آمریکا هستند، لذا تحت فشار این کشور مجبور به اجرای دستورات مد نظر او هستند. به همین دلیل حاضر به تبادل پولی با بانک های ایران نبوده و همین باعث می شود تا مشکلات مالی برای اتباع خارجی حاضر در ایران به وجود بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لذا با همین ابزار ترس و دلهره برای خارجی ها به وجود می آورند تا از حضور آنان در ایران جلوگیری کنند. در واقع این سیاستی است که آمریکایی ها در پیش گرفتند تا از حضور شرکت ها و نفرات در ایران جلوگیری کنند و با این کار خود در ریزترین امور کشور ها دخالت می کنند.

وی گفت: fatf ساختاری است که غربی ها تلاش می کنند تا ایران را به عضویت آن در بیاورند. در واقع با پیوستن به این لوایح خود را ملزم می کنیم تا گزارشات سیستم های مالی را به غرب بدهیم و در این صورت آنان می توانند تحریم های خود را به صورت موثر تری علیه کشور ما پیاده کنند.

رضایی با بیان اینکه این مسئله هیچ ربطی به fatf ندارد، خاطرنشان کرد: اینکه برخی رسانه ها این موضوع را به fatf ربط داده و خواستار بهره برداری سیاسی از آن هستند کار اشتباهی است و با این کار خود اطلاعات غلطی را به مردم می دهند.

انتهای پیام/

captcha