چرا خبرنگاران رسانه ملی می‌توانند، اما مأمورین سیستم کنترلی و نظارتی برخی از دستگاه‌ها نمی‌توانند؟ دستورالعمل مراسم عزاداری محرم ابلاغ شد برگزاری جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا 8 مورد فوتی و شناسایی 128 مورد مبتلا به کروناویروس، در 24 ساعت گذشته در استان مرکزی کمک صنایع استان برای مقابله با کرونا بسیار کم است/ مخالف مراسم عزاداری نیستیم، پروتکل ها رعایت شود رییس جمهور: محرم امسال باید سلامت و سوگواری مردم کنار هم قرار گیرد شرکت ملی نفت ایران موظف به تامین یک میلیون تن قیر برای آسفالت راه های روستایی شد جزئیات دریافت کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت/ سری دوم ETF کی عرضه می‌شود؟ افسار بازار لبنیات رها شده است/ صنایع لبنی باز هم گران کردند کارگران «هپکو» خواستار حضور و پاسخگویی تیم مدیریتی شرکت شدند
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
کد خبر: 66237
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

لزوم تخصیص 5درصد بودجه کل کشور به مسائل دفاعی و امنیتی/ بودجه دفاعی 99 ترمیم خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلساتی که با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی، سازمان برنامه و بودجه و اعضای ساختار دفاعی کشور برگزار می شود، به صورت فنی و تخصصی روی بودجه دفاعی کشور تجزیه و تحلیل می شود و اصلاحاتی روی آن صورت می گیرد تا اعتبار لازم برای نیروهای مسلح تخصیص یابد.

به گزارش دیار آفتاب؛ انتشار متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور نشان می‌دهد که دولت هرچند در مجموع به میزانی کم، اما برای دومین سال متوالی بودجه دفاعی کشور را کاهش داده است.

جزئیات لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد که اعتبارات امور دفاعی و امنیتی شامل سه فصل دفاع، فصل حفظ نظم و امنیت عمومی و فصل تحقیق و توسعه در امور دفاعی و امنیتی به طور کلی از ۷۰ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان مصوب در سال ۹۸،‌ برای سال ۹۹ به میزان ۶۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان رسیده است که در مجموع کاهشی ۱۳۵۶ میلیارد تومانی را نشان می دهد.

لزوم تخصیص 5درصد بودجه کل کشور به مسائل دفاعی و امنیتی

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب، در خصوص اختصاص نیافتن اعتبار کافی برای مسائل دفاعی کشور در بودجه سال 99، گفت: طبق اعلام قانون بایستی 5 درصد کل بودجه کشور به مسائل دفاعی تخصیص داده شود ولی متاسفانه این اتفاق در بودجه تقدیمی دولت نیفتاده است.

وی افزود: قطعا در جلساتی که با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی، سازمان برنامه و بودجه و اعضای ساختار دفاعی کشور برگزار می شود، به صورت فنی و تخصصی روی این بودجه تجزیه و تحلیل می شود.

بودجه دفاعی 99 ترمیم خواهد شد

رضایی با بیان اینکه بودجه دفاعی کشور ترمیم خواهد شد، تصریح کرد: همچنانکه در سال های گذشته بودجه دفاعی کشور با اصلاحاتی همراه می شد، برای بودجه دفاعی سال آینده نیز اصلاحاتی صورت می گیرد تا نقیصه های آن برطرف شود و اعتبار لازم برای انجام عملیات های مورد نیاز نیروهای مسلح تخصیص یابد.

انتهای پیام/

captcha