همیشه در ایران و گرگان احساس امنیت کردم / شاهین طبع برایم پاسپورت ایرانی بگیرد المپیک برای ایران بازی می کنم کنگره «عقیق سلیمانی» جنگ سیاسی فوتبال! / ایمیل ۲۰ میلیارد تومانی استرا/ ایران از AFC تضمین خواست/ سرمربیگری همزمان قلعه نویی در سپاهان و تیم ملی؟! ایران از ان پی تی خارج می شود / دشمن علیه فوتبال/ راه نجات از وابستگی به نفت/ دایی در اتاق انتظار احسان علیخانی در دام سعید حجاریان عملکرد شورای امنیت در خصوص ترور سردار سلیمانی بسیار ضعیف است / هیچ کشوری در برابر بیانیه رئیس شورا حق وتو ندارد تیم دیپلماسی برای لغو تحریم تسلیحاتی ایران چه کرد؟/ محدودیتی که روحانی آنرا دستاورد برجام خواند! موسوی: سفر ظریف به سوئیس لغو شد/باب مذاکره با اروپا بسته نشده‌است گزارش| کدام تجهیزات آمریکایی هنگام حمله موشکی ایران در عین الاسد مستقر بودند؟/ آمار خسارات آمریکا منتشر می‌شود؟ ماجرای هجمه روحانی به شورای نگهبان/ مسئله «فامیلی» است یا «ملی»؟
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کد خبر: 66237
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

لزوم تخصیص 5درصد بودجه کل کشور به مسائل دفاعی و امنیتی/ بودجه دفاعی 99 ترمیم خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلساتی که با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی، سازمان برنامه و بودجه و اعضای ساختار دفاعی کشور برگزار می شود، به صورت فنی و تخصصی روی بودجه دفاعی کشور تجزیه و تحلیل می شود و اصلاحاتی روی آن صورت می گیرد تا اعتبار لازم برای نیروهای مسلح تخصیص یابد.

به گزارش دیار آفتاب؛ انتشار متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور نشان می‌دهد که دولت هرچند در مجموع به میزانی کم، اما برای دومین سال متوالی بودجه دفاعی کشور را کاهش داده است.

جزئیات لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد که اعتبارات امور دفاعی و امنیتی شامل سه فصل دفاع، فصل حفظ نظم و امنیت عمومی و فصل تحقیق و توسعه در امور دفاعی و امنیتی به طور کلی از ۷۰ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان مصوب در سال ۹۸،‌ برای سال ۹۹ به میزان ۶۹ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان رسیده است که در مجموع کاهشی ۱۳۵۶ میلیارد تومانی را نشان می دهد.

لزوم تخصیص 5درصد بودجه کل کشور به مسائل دفاعی و امنیتی

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب، در خصوص اختصاص نیافتن اعتبار کافی برای مسائل دفاعی کشور در بودجه سال 99، گفت: طبق اعلام قانون بایستی 5 درصد کل بودجه کشور به مسائل دفاعی تخصیص داده شود ولی متاسفانه این اتفاق در بودجه تقدیمی دولت نیفتاده است.

وی افزود: قطعا در جلساتی که با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی، سازمان برنامه و بودجه و اعضای ساختار دفاعی کشور برگزار می شود، به صورت فنی و تخصصی روی این بودجه تجزیه و تحلیل می شود.

بودجه دفاعی 99 ترمیم خواهد شد

رضایی با بیان اینکه بودجه دفاعی کشور ترمیم خواهد شد، تصریح کرد: همچنانکه در سال های گذشته بودجه دفاعی کشور با اصلاحاتی همراه می شد، برای بودجه دفاعی سال آینده نیز اصلاحاتی صورت می گیرد تا نقیصه های آن برطرف شود و اعتبار لازم برای انجام عملیات های مورد نیاز نیروهای مسلح تخصیص یابد.

انتهای پیام/

captcha