تولید کیت‌های نسل سوم تشخیص ویروس کرونا توسط وزارت دفاع بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان‌بندی شده صورت می‌گیرد آیا فوتبال ایران در آستانه تعلیق قرار دارد؟ بازخوانی گفت‌وگوی رهبر انقلاب با جوانان/ انرژی، امید و ابتکار سه خصوصیت بارز جوانی است تدوین 7 محور اصلی برای جهش تولید/ افزایش 8 برابری تولید مواد ضد عفونی کننده نفس تنگی صنایع با همه‌گیری کرونا/اهمیت پرداخت بیمه بیکاری در شرایط بحران برلین: اقدام آمریکا در ضبط محموله ماسک آلمان «دزدی مدرن» است روزنامه‌نگار اسپانیایی: تعالیم ۱۴۰۰ سال پیش محمد(ص) همان پروتکل‌های بهداشتی امروز است اقتصاد آمریکا بدترین رکود از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد کرونا جمهوری اسلامی ایران را تضعیف نمی‌کند
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۲
کد خبر: 66059
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور خبر داد

افزایش ۶۶ در صدی تولید زالو در کشور

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از افزایش ۶۶ درصدی زالو در کشور خبر داد و گفت: تولید زالو در کشور به ۵ میلیون قطعه رسیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهمنی، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در حاشیه دیدار از بخش‌های مختلف مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی فراهان در گفتگو خبرنگار فراهان خبر گفت: میزان تولید زالو در کشور در سال گذشته بیش از ۳ میلیون قطعه بوده که امسال این تعداد به ۵ میلیون قطعه افزایش خواهد داشت.

وی افزود: بسیار جای امیدواری هست که دوستان جوان و دانشمندی در مرکز پرورش زالوی طبی کشور در فراهان در ارتباط با تولید زالو و فراورده‌های جانبی آن در حال فعالیت هستند. 

بهمنی اظهار کرد: پرورش زالو در طب سنتی در کشور جایگاه ویژه‌ای را از گذشته‌های دور داشته و در سال‌ های اخیر به صورت تجاری در برخی از استان‌های کشور از جمله استان مرکزی شروع شده که با توجه به آماری که به دست آمده در سال گذشته میزان تولید در کشور بیش از سه میلیون قطعه بود که امسال این تعداد به بیش از ۴ تا ۵ میلیون قطعه قابل انتظار است.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور بیان کرد: با توجه به اینکه زالو می‌تواند یکی از موجودات آبزی تلقی شود و دوستان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به عنوان متولی تحقیقات در زمینه آبزیان تلاش خود را برای کمک به این صنعت مهم و نوپا در کشور می کند.

وی تصریح کرد: مذاکراتی را با وزارت بهداشت و ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران داشتیم و بنابراین هست که بتوانیم در قالب یک تفاهم نامه فعالیت‌های مشترکی را برای تولید محصولات تجاری در زمینه‌های پزشکی دارویی و آرایشی و بهداشتی با وزارت بهداشت انجام برسانیم.

بهمنی ادامه داد: مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی فراهان و یا شرکت‌های مشابه که در این زمینه مهم در کشور فعالیت می‌کنند و خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیانی هستند که واجد مقالات علمی و حضور فعال در عرصه‌های بین‌المللی در مجامع علمی هستند می‌توانند به عنوان یکی از مراکز مهم توسعه در حمایت باز تلاقی قرار بگیرند.

وی اظهار کرد: این حرکت را در کشور به سمت و سوی مثبت و مهمی که بتواند هم مسائل بهداشتی کشور و هم مسائل ارزآوری و یا مسائلی را که برای اشتغال زایی هست را  تامین کند.

انتهای پیام/

captcha