اگر آقای رئیس‌جمهور بلد نیست، کار را به مردم واگذار کند/ سیاست خارجی مبتنی بر افزایش واردات برای کشور آسیب‌زا است/ دولت کارنامه موفقی در حوزه اقتصاد ندارد کشف 5 تن پارچه قاچاق در ساوه حوادث رانندگي در استان مرکزی دو كشته و دو مصدوم برجا گذاشت قانون جامع هوای پاک در دستور کار قرار گیرد/ نقش آلودگی هوا بر بروز بسیاری از بیماری‌ها غیر قابل انکار است تيراندازي به سمت همسر در اراک به دليل اختلافات خانوادگي/ضارب در كمتر از 2 ساعت دستگير شد مضرات نوشیدن چای کهنه دم واکنش موسوی به اقدام توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه افشای عامل اصلی مهاجرت کیمیا علیزاده؛ از زنی مرموز با رشوه‌های انتخاباتی تا فشارهای روحی از سوی یک مرد امیرعلی و فاطمه فراوان‌ترین نام انتخابی متولدین 1398 رمزگشایی از تهدید رییس‌جمهور علیه کشورهای اروپایی
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
کد خبر: 66059
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور خبر داد

افزایش ۶۶ در صدی تولید زالو در کشور

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از افزایش ۶۶ درصدی زالو در کشور خبر داد و گفت: تولید زالو در کشور به ۵ میلیون قطعه رسیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهمنی، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در حاشیه دیدار از بخش‌های مختلف مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی فراهان در گفتگو خبرنگار فراهان خبر گفت: میزان تولید زالو در کشور در سال گذشته بیش از ۳ میلیون قطعه بوده که امسال این تعداد به ۵ میلیون قطعه افزایش خواهد داشت.

وی افزود: بسیار جای امیدواری هست که دوستان جوان و دانشمندی در مرکز پرورش زالوی طبی کشور در فراهان در ارتباط با تولید زالو و فراورده‌های جانبی آن در حال فعالیت هستند. 

بهمنی اظهار کرد: پرورش زالو در طب سنتی در کشور جایگاه ویژه‌ای را از گذشته‌های دور داشته و در سال‌ های اخیر به صورت تجاری در برخی از استان‌های کشور از جمله استان مرکزی شروع شده که با توجه به آماری که به دست آمده در سال گذشته میزان تولید در کشور بیش از سه میلیون قطعه بود که امسال این تعداد به بیش از ۴ تا ۵ میلیون قطعه قابل انتظار است.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور بیان کرد: با توجه به اینکه زالو می‌تواند یکی از موجودات آبزی تلقی شود و دوستان موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به عنوان متولی تحقیقات در زمینه آبزیان تلاش خود را برای کمک به این صنعت مهم و نوپا در کشور می کند.

وی تصریح کرد: مذاکراتی را با وزارت بهداشت و ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران داشتیم و بنابراین هست که بتوانیم در قالب یک تفاهم نامه فعالیت‌های مشترکی را برای تولید محصولات تجاری در زمینه‌های پزشکی دارویی و آرایشی و بهداشتی با وزارت بهداشت انجام برسانیم.

بهمنی ادامه داد: مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی فراهان و یا شرکت‌های مشابه که در این زمینه مهم در کشور فعالیت می‌کنند و خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیانی هستند که واجد مقالات علمی و حضور فعال در عرصه‌های بین‌المللی در مجامع علمی هستند می‌توانند به عنوان یکی از مراکز مهم توسعه در حمایت باز تلاقی قرار بگیرند.

وی اظهار کرد: این حرکت را در کشور به سمت و سوی مثبت و مهمی که بتواند هم مسائل بهداشتی کشور و هم مسائل ارزآوری و یا مسائلی را که برای اشتغال زایی هست را  تامین کند.

انتهای پیام/

captcha