اگر آقای رئیس‌جمهور بلد نیست، کار را به مردم واگذار کند/ سیاست خارجی مبتنی بر افزایش واردات برای کشور آسیب‌زا است/ دولت کارنامه موفقی در حوزه اقتصاد ندارد کشف 5 تن پارچه قاچاق در ساوه حوادث رانندگي در استان مرکزی دو كشته و دو مصدوم برجا گذاشت قانون جامع هوای پاک در دستور کار قرار گیرد/ نقش آلودگی هوا بر بروز بسیاری از بیماری‌ها غیر قابل انکار است تيراندازي به سمت همسر در اراک به دليل اختلافات خانوادگي/ضارب در كمتر از 2 ساعت دستگير شد مضرات نوشیدن چای کهنه دم واکنش موسوی به اقدام توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه افشای عامل اصلی مهاجرت کیمیا علیزاده؛ از زنی مرموز با رشوه‌های انتخاباتی تا فشارهای روحی از سوی یک مرد امیرعلی و فاطمه فراوان‌ترین نام انتخابی متولدین 1398 رمزگشایی از تهدید رییس‌جمهور علیه کشورهای اروپایی
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کد خبر: 66043
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
استاندار مرکزی:

باید همه دستگاه ها در راستای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای برنامه داشته باشند

استاندار مرکزی با تاکید براینکه همه استان باید برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای برنامه داشته باشند گفت: باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم تا سطح تلفات، کاهش پیدا کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در رزمایش طرح زمستانه ۹۸ گفت: شروع عملیات زمستانی سال ۹۸ از امروز به صورت رسمی آغاز می شود و امیدواریم بتوانیم با انجام این طرح به کلیه اهداف مد نظر دست پیدا کنیم.

آقازاده افزود: همانگونه که همه ما می دانیم، راه های استان مرکزی از مهمترین راه های کشور محسوب می شوند چراکه ارتباط های بسیار حیاتی، از شمال به جنوب و شرق به غرب را به یکدیگر متصل می کنند.

وی با اشاره به بالا بودن سرانه سفر در جاده های استان مرکزی عنوان کرد: این باعث شده سطح تصادفات و تلفات افزایش چشمگیری داشته باشد، اگرچه خیلی از تصادفات از خود استان نیست و مربوط به راه های ملی آن است. از این جهت است که باید در مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات جاده ای، برنامه ها و طرح های دقیق تر و مدون تری داشته باشیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: اگر ما امروز طرح زمستانه را شروع می کنیم و در طول سال سایر طرح های دیگر را انجام می دهیم به دلیل این است که مسئولین ارشد کشور نگاهی ویژه به استان دارند. در تحلیل آمار و اطلاعات مسئولین کشوری یک نگاه خاص به استان مرکزی وجود دارد و این باعث شده استان مرکزی در بحث جاده ای و حمل و نقل اهمیت دوچندان داشته باشد.

وی با تاکید براینکه همه استان باید برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای برنامه داشته باشند اظهار کرد: باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم تا سطح تلفات، کاهش پیدا کند.

آقازاده افزود: آمارها نسبت به سال گذشته اگرچه کاهش کمتری داشتند اما باید تلاش کنیم که آمار را پایین تر بیاوریم و همه باید در این زمینه همکاری کنند که بتوانیم آمار را به سالی ۱۰ درصد برسانیم.

وی هدف از اجرای طرح زمستانه را کاهش آسیب های جاده ای و از طرفی خدمت رسانی به مردم دانست و تصریح کرد: باید برای کسانی که نیازمند خدمات جاده ای هستند تلاش کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: متاسفانه کشور ایران در بین کشورهای دیگر آمار تصادفات جاده ای بالایی دارد و عمده دلیل آن به بی توجهی رانندگان و بی عنایتی به قوانین راهنمایی و رانندگی است که باید مورد توجه باشد.

وی با تاکید براینکه پلیس راهور اقدامات خوبی در زمینه آموزش و برقراری فرهنگ آموزش ترافیکی در کشور انجام داده است اظهار کرد: مردم عزیز باید به این آموزش ها توجه کنند و آنها را در فرهنگ رانندگی لحاظ کنند تا شاهد ارتقاء فرهنگ رانندگی در کشور باشیم.

آقازاده خاططر نشان کرد: کاهش تصادفات و آسیب های جاده ای همانند یک جاده دو طرفه است که همه باید به آن توجه کنند و قطعا در این صورت می توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم. آن چیزی که در کاهش تصادفات جاده ای نیز حائز اهمیت است همکاری رانندگان، خانواده ها و همه مردم است که باید رقم بخورد.

انتهای پیام/

captcha