به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه؛

پوستر| وحدت حوزه و دانشگاه؛ یعنی وحدت در هدف

وحدت حوزه و دانشگاه عبارت از این است که ما این دو کانون علمی، این دو مرکز تعلیم و تعلم را از لحاظ اخلاق حاکم بر آن ها، از لحاظ سیستم و سازماندهی حاکم بر آن ها، و از لحاظ برخی از محتواها به هم نزدیک کنیم.
کد خبر: ۶۶۰۴۱ تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

به گزارش دیار آفتاب؛ 27 آذر ماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است.

شهید مفتح در یکی از سخنرانی های خود بر لزوم وحدت حوزه و دانشگاه تاکید می کند و می گوید: "اگر اتحاد حوزه و دانشگاه بهم بخورد ما در جا خواهیم زد و با احتمال زیاد شکست خواهیم خورد و در تداوم انقلاب و در ادامه جنبش ملت ایران تا رسیدن به پیروزی نهایی ضرورت دارد این دو قشر با هم متحد باشند."

مقام معظم رهبری نیز بار ها در سخنان خود بر وحدت این دو نهاد تاکید داشتند. ایشان در خطبه نماز جمعه سال 1378 چنین می فرمایند: "وحدت حوزه و دانشگاه، یعنی: وحدت در اهداف کلی، وحدت در کامل ساختن این ملت و این کشور و حرکت با یکدیگر و عبور در دو خط موازی، بدون اصطکاک با هم؛ یعنی هر دو، کار خودشان را بکنند؛ اما برای یک هدف و آن هدف، ساختن و کامل کردن ملت و کشور ایران است. این طور باید حرکت کرد. وحدت حوزه و دانشگاه، یعنی وحدت در هدف. هدف این است که همه به سمت ایجاد یک جامعه ی اسلامی پیشرفته ی مستقل، جامعه ی امام، جامعه ی پیشاهنگ، جامعه ی الگو، ملت شاهد - ملتی که مردم دنیا با نگاه به او جرأت پیدا کنند، تا فکر تحول را در ذهن خودشان بگذرانند و در عمل شان پیاده کنند - حرکت نمایند. وحدت حوزه و دانشگاه عبارت از این است که ما این دو کانون علمی، این دو مرکز تعلیم و تعلم را از لحاظ اخلاق حاکم بر آن ها، از لحاظ سیستم و سازماندهی حاکم بر آن ها، و از لحاظ برخی از محتواها به هم نزدیک کنیم."

انتهای پیام/